Jeden musí z kola ven (2011)

Jediné, co tento film drží na hranici sledovatelnosti jsou dobové kulisy. Aby se v tom divák vyznal, musel by si dělat zápisky, navíc tempo snímku je úmorné, první půlka téměř nesnesitelná, pak, když už si říkáte, že se začne něco dít, tak to chcípne. Na shromážděnou sestavu tvůrců a herců dost promarněná šance.

Hranaři (2011)

Tak tohle je paráda! Naprostá vražda obsahu formou. Nechápu jestli ti všichni vcelku slušní herci jsou z těch Ordinací a Pojišťoven úplně vymazaní nebo je to z fetu, ale takhle rozmetat dobrý námět je husarský kousek. Nesmyslně dementní dialogy a monology téměř každého ze zúčastněných, všeobené přehrávání a další... hudba je asi k jinému filmu (snad i lepšímu), bezzubý scénář a režie...a Třískovo moudro na konci...to si snad Zelenka dělá prdel! Vrcholem jsou do agónie protahované záběry na konci mnoha scén (a vlastně i před nimi), jejichž smysl se mi nepodařilo za celý film rozluštit a jejichž sledování způsobuje fyzickou bolest a vyhazuje film z tempa, které stejně vlastně nemá. Ta pseudodojemná sračka, co vyblije rašilov na balkóně je opravdu dechberoucí. Mimika páně Etzlera by snad měla být popsána v učebnicích na damu. Chybělo už jen, aby světice pobočnice escort bordel mamá Brožová zazpívala a nakonec to vše vyřešil samopalem Jirka Krampol.

Zombies (2006) odpad!

Hodně dementní výtvor. Něco s tak debilním scénářem, režií, dialogy, maskami a hereckými výkony jsem dlouho neshlédl. Snad jen ten mlžný opar tam byl správně.

Pravá blondýnka (2001)

Netušil jsem, že znalosti z Cosmopolitanu se dají zúročit v právnické branži...nicméně na Reese a ostatní slepičky se dívá hezky a hloupoučký humor neurazí.

Písně z druhého patra (2000)

Genialní slepenec metafor o smysluplnosti lidského bytí naroubovaný na tvorbu peruánského avantgardního básníka Cesara Valleja. Nic pro ortodoxní milovníky lineárního děje nabytého akcí okořeněného ňadry v bikinách, ale kdo umí číst, aniž by pohyboval rty, může být potěšen.

Purpurové řeky (2000)

Slušná detektivka ve stylu Vraždy podle Jidáše, ale několikero nelogičností a hlavně to otřesné přeh(n)rané finále to slovy největšího genia slovenského rapu zabily, bracho.

Happy Feet (2006) odpad!

Tak tohle fakt ne! Víc než 20 min. může i zabít!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tak toto je magapitchowina, stupidní, bezobsažná, tupá. Kromě týnejdžrů možná osloví generaci vychovanou na (old-school) gamesách. Ukňouraného Ceru bych nejradši nakopal do koulí do hlavy a znova do koulí. Ale přesto všechno se na to dívá vcelku dobře ať už pro vizuální vychytávky nebo Beckovu hudbu.

Mlha (2007)

Ani skvělá pointa a nahrávky k filosofování nad lidskou přirozeností nemohou Mlhu zvednout nad slabý průměr, zejména protože to natahování je chvílema neúnosné (nudné místo napínavé) a chování postav dost dementní (zjistit po čtvrthodině, že hmyz v noci je přitahován světlem už je fakt trochu moc). Ale ten konec jako jo...

Láska na druhý pohled (2009)

Od Jennifer Aniston se žádný oscarový výkon asi čekat nedá, ale alespoň jí to coby květinářce oblíkající se jako dvacítka sluší. Eckhart je tu suchar bez života (teda kromě fakáče a scény s papouchem). Snad jediný solidní výkon předvádí Lynch (Walter). Jinak je to laciné jak svítící obrázek Ježíše od Vietnamců, blbě napsané a zrežírované, nudit se musí i nejtolerantnější divák na světě bez špetky originality či invence. Zbytečnost.