Fish Tank (2009)

Fish Tank pomalu, jednoduše, často jen náznakem sdělí všechno, co sdělit má a chce. Moderní socrealismus, kterému se nedá mnoho vytknout.

Okrsek 13 (2004)

Bessonův scénář moc hlavu a patu nemá, těch pár minut dialogů je téměř k nevydržení pro jejich debilitu, ale i tak se na Okrsek 13 dívá dobře, a to zejména protože je krátký a rychlý. Parkourové a akční sekvence jsou opravdu parádní a už jen pro ně stojí za to tento kousek shlédnout.

Pouta (2009)

Žvot několika duševních "mrzáků", jejichž ubohost nepramení ani tak ze systému, jako z nich samých. Hodně slušná filmařina i některé herecké výkony spíše seriálových a divadelních herců. Když se podá takhle, může být jedno z nejprofláknutějších témat českého filmu stále zajímavé. Honzo s Petrem, jděte s*át!

Bezpečný přístav (2013)

Hallström asi podstoupil lobotomii, jinak si nedokážu vysvětlit, jak tvůrce vynikajících děl v minulosti vytvořil tuto selanku. TV Prima v neděli po obědě je adekvátní promítací plocha pro nudnou love story bez obsahu, kterou nezachrání ani mysteriózní" pointa. Ještěže nás s karlínského letního kina vyhnala vichřice.

Méďa (2012)

Celkem promarněná šance, ale aspoň je ten plyšák slušně rozpohybovaný a působí jakoby to bylo zcela normální mít ho po boku 24/7.

96 hodin: Odplata (2012)

Nastavovaná kaše s průměrnou akcí a naprosto otřesnými "rodinnými" scénkami. To co předvádí Liam a Famke v momentech sbližujícího se páru po rozvodu je sračka hodná rodinného seriálu domácí provenience.

Mama (2013)

Z mamčiných příchodů hodně mrazí po páteři a děsem stojí chlupy. Parádně natočený horor, kterému lze odpustit i to finále a klišovitost. A taky je třeba poznamenat, že Jessica Chastain v tričku The Misfits nevypadá vůbec špatně.

Vexille 2077 (2007)

Tohle anime postrádá logiku, originalitu i propracovanější scénář, ale s vypnutým mozkem je to vcelku zábavné a Oakenfold tam má pár dobrých tracků.

Tron (1982)

Pro PC freaky jistě kultovka, pro nás, co jsme viděli napřed Matrix aj. je to spíše zábavný exkurz do minulosti žánru. Nedá se však upřít nádherný vizuál založený na jednoduché grafice a zejména kostýmy s hokejovými přilbami Cooper jsou supr. Jo a taky jsem zjistil odkud vzali v South Parku inspiraci pro Mojžíše.