Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

První série zejména formálně nadprůměrná (na severské krimi typu Most apod. to nemá), drůhá ovšem celý seriál zazdí podprůměr a nepomůže ani ta forma.

Rock of Ages (2012)

Pocta glam rocku a hair metalu 80. let. Pro někoho sračkoidni muzikál o sračkoidni hudbě, ale jinak film, který s nadhledem připominá jedno hodně dekadentní období rokenrolu. Jelikož navoněné natupírované boybandy jako Journey, Def Lepard, Quiet Riot, GNR jsem na základce sjížděl na fotrových kazetách, tak jsem se bavil. A požírač placent Cruise je prostě dobrej.

Hořící keř (2013) (TV film)

Ještěže Pauhofová v Hořícím keři vypadá hodně šukatelně, takže přebíjí i nudné momenty a lehkou tendenčnost celé minisérie (fakt si nemyslím, že Palach odstartoval Sametovku).

Odcházení (2011)

Kouzlo Havlova génia na mě nikdy nepůsobilo, i přesto jsem mu opět dal šanci. Násilná absurdita a pitoreskní spatlanina všeho možného, naštěstí i humoru. Oproti hrůzostrašné divadelní hře přece jenom stravitelnější. Slabý průměr s odřenýma ušima, a to jen proto, že jsem to ke svému vlastnímu překvapení vydržel do konce.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Obsazení i téma slibují solidní gangsterku. Opak je bohužel pravdou. I ten scénář není nejhorší - klasický a nepřekvapivý, ale to snad nikdo nečekal. Co ale dělat, když hvězdy nehrajou, jen Penn spíš trochu přehrává a Gosling kňučí jak šulin, a ostatní jsem zapomněl. Ani té akce tam moc není. Proč třeba nebylo víc scén v duchu závěrečné přestřelky, aby se bylo na co těšit, nechápu. Co Fleischer dělal, asi na place vůbec nebyl.

Barbar (2009)

Mystická, snová a minimalistická filmová báseň situovaná do kulis vikingských výprav do Vinlandu. Skvělá vizuální i zvuková stránka vytváří uhrančivou atmosféru a logika děje se nedostavuje a asi ani nebyla v plánu. Trochu filmařská onanie, ale není možné neshlédnout do konce.

Po svatbě (2006)

Další sociální citová vydíračka od vikingů a opět výborná. Oni to ti kluci a holky prostě umí.

Capote (2005)

Hoffmanova one-man show, ve které perfektně ztvárnil významnou a velice rozporuplnou společenskou a literární postavu, kterou Capote byl. Hoffman skvěle imituje ostentativní teploušský Capoteho projev a v rámci této formy dokáže vykreslit jeho vnitřní schizofrenii od přecitlivělého buzeranta po samolibou přes mrtvoly kráčející cílevědomou svini.

Vlk z Wall Street (2013)

Tříhodinová jízda, kterou táhne vynikající Leo. Komediální část převažuje nad tou dramatickou, což je z morálního hlediska na škodu; z tohoto pohledu by bylo mnohém lepší, kdyby ten sráč chcípl - nejlépe vlastní rukou - nebo dostal aspoň 5x doživotí za ty svinstva, které páchal na klientech a na své rodině. Jinak ovšem veliká zábava se spoustou chlastu (drog), kurev a chlebíčků. Velké ponaučení, které z toho plyne je: jakkoli jsi zmaštěný nějakým uzemňovákem, kokeš tě z toho vždycky dostane!

Stud (2011)

Perfektní "artová" studie Brandonovy bezcílnosti, sobeckosti a neschopnosti sblížit se v podstatě s kýmkoliv, kterou řeší hledáním rychlého uspokojení těla. Úvodní scéna v metru je nejerotičtějším momentem celého filmu, a to i přes to, že Fassbender je oblečený, ač se tu jinak obnažuje velice často.