Šílený Max: Dóm hromů (1985) odpad!

hrozná nuda! pár minutách si jen opakuju "cože?!" a ty děti.. no peklo.. zničili mi mýho Maxe...

Šílený Max (1979)

tempo je fakt vražedné :D nechápu jak to mohlo vzniknout.. asi duch doby nebo tak něco..

Bitevní loď (2012)

blonďatá kočka, pěkná uniforma, vysekaná postava, kamarády na život a na smrt- to všechno dostaneš, když se přidáš k US NAVY.. wůůů.. tohle byla legrace, docela jo. nesmí se to brát úplně vážně, to pak lidi odcházej nasraný, ale bavit se budete, prostě slunce, popcorn a kola.. top moment: triangl choke od chlápka, kterej nemá nohy (dafuq?!). největší zklamání byla Rihanna- byla mokrá, ale bohužel ne dost na * navíc :/

Syčák Hesher (2010)

super záležitost. postava Hesher je chvílema totálně na pěst, ale "he can help" doufám, že můj táta taky někoho takovýho potká..

Na sever (2009)

ze začátku jsem si říkal, že Bože, další trpká severská sociální sonda, ale s postupem času (nikoliv příběhu, ten tady není důležitý, viz Cesta může být cíl) se mi tenhle film začal moc líbit. není to úplně top 5, ale rozhodně to nejlepší lo-fi alternativno, co jsem za dlouhou dobu viděl.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

má to svoje nedostatky, že jo. třeba to, že nikomu de facto nechybí ti probační nebo všichni jiní mrtví, zvlášť v tak fašistickým státě jako je dnešní Anglie, kde se ví všechno o všech... off topic.. mrzí mě trochu to jak se to opakuje, zvlášť v průběhu druhý řady (až do konce třetí), trochu tomu dochází dech. ale tak ta originalita vyprchává už ke konci první série. dialogy jsou obvykle zábavný, to jo, ale pokud vám vadí pubertální humor, tak přeskočte na třetí sérii (spoiler- ano, není tam už nathan, juch). rudy vyplní ono prázdné "funny guy" místo, ale je to o dost zábavnější. spoiler end. člověk se tim celkem zabaví. český dabing není úplně špatnej (vlastně mě dost překvapil, mile), ale na originál to nemá.

Strážci - Watchmen (2009)

v době, kdy jsem tohle viděl poprvé to splňovalo vše, co od kvalitního filmu chci.. hudba je tady fantastická, myslím, že lepší jsem ve filmu ještě neslyšel (právem je jako jediný OST v mém ipodu) a herci byli taky super.. teda hlavně bylo na co se koukat, že.. (ano, jsem šovinistický prase, bla bla).. celkově byl vizuál perfektně zpracován.. a atmosféru to má neuvěřitelnou!

Warrior (2011)

nemám rád filmy o sportu. většinou se na ně podívám, ale abych s napětím škrtal dny v kalendáři do premiéry, to ne. Rocky je klasika, jasně (na zadek jsem si z toho ale taky nesednul). Wrestler je pecka, ale je mi z něj tak smutno, že to ani nejde napsat. Ali? do tý doby jsem myslel, že se W.Smith zmůže jen "afro-americkou" verzi Jima Carryho a totálně mě rozsekal (možná za to může ten vintage styl). a pak je tady Fighter. podle mě lepší film s lepšími hereckými výkony, než je Warrior. Nick Nolte pro mě vždy byl herec s poker.ovým výrazem buldoka a Mark Wahlberg tam směřuje taky. a pak tam byl scénář, kterej ten film táhnul a perfektní Bale, na kterýho starej pán Nolte prostě nemá. Co je tady lepší? Hudba a spád. asi tak. a je to aktuálnější- box nikoho už moc nebere, MMA je novej box.. A výkony Hardyho a Edgertona? těžko říct, spíš obdivuju jak reálně působí v oktagonu a jakou formu mají, než jak hrajou, protože moc nehrajou, ale *thumbs up* bych dal Hardymu za ranní scénu v hotelovém pokoji s otcem. tenhle film je silná káva, spoustu motivů, který prostě nejsou legrace a skoro každýho se aspoň jeden z nich musí dotknout. 5* jasnej oscarovj bijec, kterej na glóbech propadnul. šílená škoda. kopanec do koulí by zasloužila česká distribuce.

Starobylá tetování (2008) (TV film)

Chlapík se docela najezdil! Nat Geo stylistika mě docela otravovala (ty popcorn fakta a opakování), ale hej.. populárně naučnejch dokumentů o kérkách je docela málo. teda.. žádnej jinej mě nenapadá, haha. snad jen Alix Lambert's Mark of Cain, kterej všem doporučuju (snad jen ne rodičům, co si myslí, že kérky=kriminál, měli by to potvrzený,haha).. takže hurá, že něco takovýho je.

Sherlock (2010) (seriál)

viděno v anglickém originále a nechci jinak. fakt top. je to moje ouchylka, ty britský zvuky. takže pardon. freeman je top, vlastně jedinej důvod proč to sledovat. jinak tady vče bylo a lépe. o to větší respekt jemu!