Star Trek: Do neznáma (2016)

Hvězdné datum 2017,712. V obývacím pokoji prázdného bytu slaměného vdovce něco okolo osmé večerní. Dobré pití nalito, něco pojedeno, tak jdeme na to. A ono se šlo. Možná drobet méně vážně a osudově, za to o dost více akčněji a hlavně vtipněji. Celé to je spíše takové zábavné dobrodružství s jednoduchou zápletkou a takovým nemastným záporákem. Za velikou zmínku ovšem stojí celá posádka a vůbec všechny hlavní postavy. Je vidět, jak se všici za ty roky vypracovali a sžili se svými postavami. Triky bez komentáře a hudba jedno velký Aaaaach. Prostě dávám opět za pět.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Velice podařený dílek skvělé špionsko akční série. Máme tady velice povedenou špionskou záležitost s nápaditou a zábavnou akcí a vcelku slušným a uvolňujícím humorem. V týmu poteší návrat Vinga Rhamese a větší prostor pro Simona Pegga. Ano, takhle můžete pokračovat dále. Tom to bude schopný uhrát i v pětašedesáti, tak máte ještě čas na pár dílů.

Marťan (2015)

Povedený filmový výcuc z naprosto boží a velice vtipné a napínavé knižky. Od drsného začátku v bouři přes pěstitelsko kolonizační úspěchy/neúspěchy až po vesmírného Iron Mana. Vše je perfektní a naprosto nenucené. Jako by to byla ohromná sranda. Což ono vlastně i díky Markovým komentářům je. Jasná zpráva, Kubi jasných pět dává. PS: Hudební výběr na jedničku.

Everly (2014) odpad!

Tohle nemohla zachránit ani Salma v exluzivních přiléhavých legínách.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Drobet jinak, ale vlastně stejně. Je tam kouzlo, je tam humor, je to sice špinavější, dá se říci drsnější a asi drobet bez lehké nadsázky, ale jsou to Star Wars. I když je pravda, že ten film je asi v rámci trilogií drobet zbytečný a asi si to nikdo nebude moc pouštět před Epizodou IV, ale pro mne jako fanouška, je každý návrat balzámem a určitě jako samostatně a určité doplnění to shlédnu a stopro několikrát. Postavy jsou sympatické a zajímavé, jen škoda že nevíme moc o minulosti a nemají v celé vzdálené galaxii vlastně budoucnost. Stále to ale pasuje na původní trilogii a těch odkazů je tam mnoho, ale nejvíc mne potěšila drsná dvojka z baru v Mos Eisley, která narazí na hrdiny ve městě Jedha. I když to není úplně na to mě podrž, tak je to velice kvalitní, krásný a dobře odvedený kousek do celého universa Star Wars. Za mne téměř absolutní spokojenost.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Takový hezký film, na který se krásně kouká, příběh není úplně špatný a hlavní herci jsou sympatičtí. Svět J.K. Rowlingové má určitě obrovský potenciál a ve filmu potěší několik drobnůstek pro milovníky Harryho Pottera. Jinak první polovina je opravdu fantastická a téměř dechberoucí se špetkou humoru. Druhá půlka směřuje k tomu očekávanému, které muselo být jasné téměř každému. Pravda, nekoukáme na detektivku. Za mne docela překvapení, protože jsem ještě Davidu Yatesovi úplně neodpustil, jak naložil se závěrem potterovské ságy. Evidentně začátek nové série se mu vydařil lépe.

Velký draft (2014)

Takový nenápadný a v málo lokacích odehraný filmeček, který ovšem postupně buduje napětí, a manažer Sonny si hraje s diváky a s ostatními kolegy, jako kočka s myší. Opravdu parádní záležitost. Film, který nikam vlastně nesměřuje a neuhání, je napínavý, dynamický a k tomu skvěle zrežírovaný a zahraný.

Nezastavitelný (2010)

Výborně pádící a dechberoucí záležitost, které v mých očích nepatrně ubírá, že je vlastně absolutně předvídatelná. Není to moc na škodu, ale přece jen bych nějaký menší zvrat na těch pět očekával. Jinak je to ale stoprocentní akce s koulema, která uhání kupředu a pouze nepatrná chybka zapřičiní, že není absolutní hodnocení.

Sebevražedný oddíl (2016)

Dobré a zábavné to bylo. Asi jsem čekal drobánek něco jiného, ale nakonec jsem byl spokojen. Začátek je takový pomalejší, ale zase napěchovaný představováním a skvělými hláškami. Ty tam naštěstí zůstanou a přidá se k tomu přehledná a ne příliš rušivá akce a hlavně banda sympaťáků. Každý má svůj prostor, pravda nejvíc sežere Will a Margot, a svoji minutku slávy. Musím říci, že mne velice překvapil Jai Courtney, kterého bych za Jacka Reachera a pátou Smrtonosnou past nejraději zabil. Tady byl jeho výkon parádní a Boomerang v jeho podání byl přesně tím správným "hajzlíkem". Mne byl velice sympatický. Samozřejmě, že všichni ostatní byli také skvělí, ale celkově ten film není stopro. Plnou palbu tomu nemůžu dát, protože mne občas film vykopl ze sedla a já zjistil, že tohle vidět nechci. Je tam prostě pár chvil, kdy jsem ztratil soustředěnost a to by se stávat nemělo. A myslím si, že chyba nebyla na mém přijímači.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Opět nepovedené spojení hrdinů. Stejně jako v prvním případě. Já zkrátka nejsem schopný akceptovat mdlé vyprávění a tuny mlácení a výbuchů dá se říci k ničemu. Jak krásně, vtipně a dokonale působí v tomto filmu scéna se zvedáním kladiva, oproti všem těm výbuchům. Není to špatný film, ale pocitově pro mne nemá 2,5 hodiny, ale asi 4. I když se pořád něco děje, tak je to takové nemastné neslané, unylé a v dosti případech i nudné. Vlastně jsem na to kouknul jen proto, abych si doplnil chybějící marvelovky a opět se Avengers řadí mezi ty nejhorší na mém žebříčku.