Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc (1989)

Tenhle díl se podle mého moc nepovedl. Většinou nuda, divný nápad, snad jen myši a jejich hromadné nasazení brýlí při startu raketoplánu mě dokázaly rozesmát.

Zrození šampióna (2009)

4.5/5 || Nemám rád americký fotbal, nepřehlednou kupu do sebe vrážejících nafouklých borců pokrytých chrániči. Přesto se mi tento výborně natočený a hlavně typově herecky obsazený a zahraný film už dvakrát tolik líbil. A přitom tu ani není nic originálního - bohatá bílá rodina z Memphisu se ujme velkého černošského chlapce, který si to kráčí v dešti po silnici promočený až na kost a nemá kam jít... Ale tvůrcům se tu podařilo natočit bezva příjemně pohodový snímek vyzdvihující rodinné hodnoty, který mě dokázal citově zahřát a sednul mi. A Sandru Bullock si tu snad musí zamilovat všichni.

Umělec (2011)

Moc se mi na němý film nechtělo, ale byl mi doporučen a nakonec se mi líbil. Hlavně díky bezva ústřední dvojici, jejichž úsměvy mě dokázaly totálně odbourat. V životě jsem o J. Dujardinovi neslyšel, ale Oskara má zaslouženě. Bavilo mě to, jednoduchý příběh, Nutný důraz na výrazové prostředky, výborná atmosféra, hudba a hlavně herecké výkony. Netradiční, ale u mě to fungovalo.

Movie: The Movie (2012)

Mě to pobavilo dost. Hlavně Matt "grapes" Damon :-)

Sestra tvojí sestry (2011)

Neokoukaní (až na E.B.) sympatičtí herci + jako vždy okouzlující Emily Blunt + malebné, příjemné a romanticky krásné prostředí chaty u vody podpořené pečlivě vybranými, dechberoucími záběry kamery + dobře napsané dialogy = fajn romantický filmeček, na který se mi hezky dívalo.

Sedm psychopatů (2012)

Originální, nesourodá, trapná, téměř vůbec vtipná, vizuálně hezky natočená a herecky výborně obsazená blbost.

Proboha! (2008)

Pod tenhle film a jeho ideu bych se podepsal. Bill Maher satiricky popichuje ty všemožné náboženské trotly, příživníky a ignoranty, aby je přiměl používat selský rozum a uvědomit si stupiditu a iracionalitu náboženských dogmat a "pravd", bohužel bezvýsledně, protože nikdo není tak zabedněný a zatvrzelý jako přesvědčený věřící. Protože mi jsou názory Billa Mahera blízké, jeho humor a logickou argumentaci jsem si užil. Výběr individuí, s kterými si tu popovídal, je rozmanitý a interesantní a nemohl jsem si nevšimnout filmařských podobností s Boratem a jeho "rádoby-reálně-dokumentárním" stylem. Pokud ale věříte antievolučním žvástům a nesmyslům, typu Adama, Evy a mluvíché hada, zrození Ježíše z lůna muži nedotčené panny, apod., pravděpodobně budete Billa nenávidět, budete pobouřeni a pokud se dodíváte do konce, budete jen nesouhlasně a nespokojeně kroutit hlavou. Tento film ukazuje šílenost světa a zhoubu náboženského přesvědčení.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Mně se nejvíc líbil vtípek "Dnes je čtvrtek." :-) Je to blbost, ale v dobrém slova smyslu - plejáda skvělých herců, několik super hlášek, zajímavý nápad, ale na druhou stranu dost hluchých či nudnějších míst a pocit, že se mohlo ještě přitlačit na pilu a z nápadu vytěžit víc. Je to tak na 70%. PS: Olga Schoberová byla neuvěřitelně sexy kus.

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Tři a půl. Film byl zajímavý spíše z hlediska dokumentárního, kdy jsem se mohl dozvědět něco více o charakteru a životě skvělého herce Petera Sellerse, než díky příběhu. Lépe to natočit a zahrát snad ani nešlo, pokud si tvůrci nechtěli až moc vymýšlet z důvodu zvýšení poutavosti.

Správci osudu (2011)

Chemie mezi Mattem a Emily neuvěřitelně jiskří, podpořená výborně napsanými dialogy. Romantická sci-fi je jeden z nej žánrů a když je zajímavý příběh dobře natočen, jako v tomto případě, radost jen pohledět. Obzvlášť první hodina filmu je perfektní. 89%!