Koupili jsme ZOO (2011)

Tohle je reklama na pohodovej, rodinej film, kterej má v sobě plno optimismu, sluníčka a veselé osobitosti. Je to půda, na kterou, když vkročíte, budete se celou dobu cítit příjemně. Kdo by to byl řekl o filmu, jehož námětem je vdovec, který koupí zoo, aby udělal radost dceři a sám utekl od sžíravých vzpomínek na svou zesnulou ženu. Hodně pomáhá herecké obsazení, které je jednoduše přesné a bravurní. Pro mě milé překvapení.

Muži v naději (2011)

2.5 || Takhle to dopadne, když člověk beze smyslu pro humor napíše scénář a ještě si ho zrežíruje. Film od začátku čpí křečovitou snahou o humor, až jsem měl místy dojem, že se jedná o pokračování "Kameňáku" - používat otřepané vtipy jako součást filmového dialogu, to je odpuzující a trapné. Když se pak objeví, semtam, i lepší fórky, člověk se jich skoro lekne, protože je už nečeká, a ani si je neužije. Na tomhle filmu mi vadila prkennost, umělost, nepřirozenost a očividná snaha zavděčit se publiku. Naopak se mi líbilo herecké obsazení (v případě V. Kerekes dokonce velmi, velmi moc). Tenhle film ale zklamal.

Michael (1996)

3.5 || Zezačátku trochu roztažené, ale John Travolta má charizma na rozdávání, Andie MacDowell to opět moc sluší a já mám romantiku rád...

Kruh (2002)

Jeden z top filmů žánru (který mě bohužel moc nebere). Co se mě týče, nejděsivější jsou duchové a zvláštní malé holčičky, takže...

Eragon (2006)

Nebylo to tak špatný, jak se tu prezentuje. A to mohu porovnávat s knihou, kterou jsem také přelouskal.

Ocelová pěst (2011)

Moje dojmy: trapný scénář, děsně otravnej kluk, efektní boje robotů, nevyužitý potenciál, tady někdo pečlivě studoval zápasy Rockyho Balboy, co?, nehorázný patos a kýč na konci. Celkově: průměr, který již vidět nemusím.

Lekce řízení (2006)

3.8 || Taková malá, příjemná, pohodová komedie.

Skvělí chlapi (2000)

3.4 || Herecké výkony v pořádku. Ale nějak to na 4 hvězdy nevidím, nebavil jsem se tolik, kolik by si zasloužily.

Podoby lásky (1998)

3.4 || Trochu moc dlouhé, trochu to drhlo, občas trochu divné, trochu nudné, trochu vážné i trochu trapné. Zkrátka příliš mnoho trochu. Chybělo mi u toho více osobitosti, spádu a uvolněnosti.