Gimli

okres Brno
evoluční biolog

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 5.1.2017  09:50

Známkou kvality tohoto filmu je fakt, že to zjevné morální poselství o tom, že i přes rozdíly v barvě kůže, šikmosti očí, míře vyšinutosti či obsahu tuku v těle spolu můžeme fungovat a společně nakopat prdel nástrahám života, téměř neruší.

• 2.1.2017  20:43
    Tři bratři (2014)

Svěrákovi ty pohádky prostě nejdou. Jsou přehnaně afektované.

• 19.12.2016  00:44

Nepříliš povedená kopie původního filmu, které chybí ono objevování neznámého a je natolik uspěchaná, že člověk nemá čas sžít se s postavami, kterých je příliš mnoho a tudíž nemohly dostat patřičný prostor. Ale bavilo mě to.

• 16.12.2016  22:55

Slibný start, ale co měl být ten zbytek? Vždyť to postrádalo jakoukoli logiku, Naprosto nesoudržná a nečekaně hodně naivní velkohubá slátanina, kde se samozvaná parta ajťáckých partyzánů a několika vojáčků pokouší zachraňovat svět před nebezbečím, které si vycucali z prstu. To nejhorší je drzost, s jakou tvůrci tohoto filmu, zejména scénárista, pokládají diváka za úplného pitomce. Druhá možnost je, že jsou tak pitomí samotní autoři.

• 7.9.2016  09:08
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Hodnocení a komentáře účastníků této soutěže jsou zajímavou sondou do argumentačních failů a logických klamů.

• 11.8.2016  09:58
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Po filmařské stránce jde o celkem kvalitní záležitost. Ale prostě nemohu přejít to, že jde o další z pořadů, který se snaží vzbuzovat dojem, že jde o nějaké vědecké zkoumání duchů. Jde o prachobyčejnou dänikenovskou pseudovědu a hloupou záhadologii nejhrubšího zrna, která dělá z lidí sofistikovaným způsobem blbce.

• 6.6.2016  10:20

Tenhle film mi učaroval. Je to prostě pohádka, na kterou se kdykoli rád podívám. A hlavně, hlavní hrdina není neschopný trouba, kterému ke štěstí a princezně stačí být naivní a hezky poslouchat legrační kouzelné postavičky, které vše udělají za něj. Naopak, Dastan musí zloducha odhalit a zneškodnit sám s pomocí několika přátel a princeznu si opravdu zasloužit vlastní vytrvalostí a snahou. To považuji za mnohem výchovnější než klasicky pitomé šablony mnoha filmových a televizních pohádek.

• 2.6.2016  09:17

Nemusíš pro to vůbec nic udělat. Hlavně tomu musíš uvěřit, ať je to sebevětší nesmysl, což ti dá sílu převzít kontrolu nad svým vlastním životem. WTF?! Carrollovu knihu jsem nečetl, ale tuším, že toto přece jenom nebude jeho poselství. Na rozdíl od Narnie to alespoň nebylo v jednom kuse otravné.

• 19.5.2016  11:28

Zápletka je zdánlivě logickým vyústěním elitářského a arogantního chování víceméně všech Avangers. Zdánlivě proto, neboť překlenout ohromnou propast mezi naivními a zábavnými bojůvkami z předchozích filmů a globálně sociálně politickým kontextem vyžaduje oslí velemost takových rozměrů, že ho prostě ani za nějakých pětačtyřicet minut filmové stopáže nelze postavit v potřebné kvalitě a pevnosti. Není divu, že když se pak scénáristé snaží po vratkém můstku převézt náklaďáky velkých myšlenek, většina nákladu skončí v propasti. A to torzo, které se dostane na druhou stranu, už budí pouze nervózní úsměvy na tváři. Ale vidět to lze celkem bez újmy, protože alespoň ty bitevní scény a spousta drobných vtípků za něco stály.

• 27.2.2016  13:17
    Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)

Oproti dvojce je trojka už tak sofistikovaně blbá, že si tu jednu hvězdičku zaslouží.

• 13.1.2016  13:16
    V hlavě (2015)

Potíž je asi v tom, že tyhle filmy příliš nemohou ohromit dobrým vizuálem, který prostě alespoň já v tomto případě považuji za samozřejmost, nikoli za bonus. Pak nezbývá než napsat dobrý a pokud možno originální příběh, vyšperkovaný neotřelými vtípky a nápady. Originalita se tomuhle filmu zdaleka vyhnula, příběh je klasické a místy i zbytečně natahované klišé. Ale docela se povedlo těch několik vynikajících nápadů, kdy jsem se smál nahlas, nebo uznale pokyvoval hlavou s pomyšlením, že tohle by mě nenapadlo. A za ně dávám tu třetí hvězdičku. Jinak jde o běžnou šeď, která z šedé animákové produkce posledních let opět nevyčnívá. A tak jde jenom o další z řady přeceňovaných snímků, jako je například Ledové království.

• 3.1.2016  17:18

Ježíši Kriste!

• 13.10.2015  11:18

Vlastně je to docela chytrý film. Linda je odtržená od reality a žije ve fantazijním světě oblíbených románů a tak není divu, že je rozčarovaná, když se svět a lidi v něm nechovají podle knih. Stejně je na tom podle mě i divák, který k Učitelce angličtiny zasedne v očekávání klasické romantické komedie, a ejhle, ona se ta idyla rozsype jako domeček z karet, když je divácké očekávání rozmetáno na kusy současně s tím, jak Linda zjišťuje, že svět, který si vysnila, neexistuje.

• 7.10.2015  12:46
    Poldark (TV seriál) (2015)

Připadá mi to celé takové banální ale s neskrývanými ambicemi. V podstatě ve všem. Překvapilo mě také, jak otravná je v tom hudba.

• 29.9.2015  10:18
    Vítejte v novém těle (TV pořad) (2011)

Jeden z mála pořadů (nebo reality show?), který ukazuje něco pozitivního, totiž to, že ze srabu a životního neštěstí se lze vyhrabat, když skutečně chcete, a že se tvrdá dřina a vytrvalost vyplácejí. To je v moři současné televizní zábavy, která vydává často dosti blbé (pseudo)celebrity za vzory úspěchu či prezentuje nejrůznější exoty a pošahance z lidu ve vilách či u prostřeného stolu, osvěžující kapka. A právě za to si Vítejte v novém těle ty čtyři hvězdičky zaslouží.

• 28.9.2015  16:47
    Vojtík a duchové (TV film) (1997)

Mladší půlka hereckého osazenstva této pohádky, Klárou Pollertovou-Trojanovou počínaje a Martinem Luhanem konče, hraje tak žalostně, že scénář, který je dost pitomý už sám o sobě, vyzní ještě mnohem pitoměji. Starší půlka hraje většinou jenom špatně. Říkám si, jestli jsou tvůrci tak pyšní, že to nevidí, nebo jim to je jedno. Skoro mi připadá, že si řekli, že když je to pro děti, tak to nevadí. Odpad jak vyšitý!

• 23.9.2015  13:55
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Jako detektivní seriál o aplikaci moderních vědeckých metod v kriminalistice patří Sběratelé kostí k tomu lepšímu ze soudobé produkce. Za největší slabinu však považuji rozhodnutí navléci to celé na na nit "kontroverze" mezi chladným rozumem představovaným antropoložkou Brennanovou a upřímnou vírou vtělenou do postavy agenta Bootha. Tyhle figury jsou v tomto ohledu žalostně ploché a snaha o korektní poskytnutí stejného prostoru a váhy oběma postojům i v otázkách, kde je prostě dávno rozhodnuto, je vyloženě pitomá a vyznívá směšně. Naštěstí se tohle ze seriálu postupně vytrácí a v jiných ohledech jsou nejen Brennová a Booth charaktery dost poutavé na to, aby vytáhly Sběratelé kostí nad bahno průměrnosti.

• 16.9.2015  23:42
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Přestože je Kraus dobrý, pohotový a vtipný, mně tenhle styl talkshow, v nichž je hlavní hvězdou právě moderátor, který hosty nenechá doříct větu a neustále mění téma hovoru, vyhovuje stále méně a méně. V tomto ohledu mám mnohem radši Všechnopárty Karla Šípa.

• 15.9.2015  14:38
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Domácí video ze svatby totálních životních ztroskotanců a jejich neméně tragických přátel, které ukazuje, kam až může člověka zavést alkohol, zahálka a zřejmě i jistá mentální retardace. Je to zjevení, které se stalo pro pár internetových nadšenců fenoménem. Ale hledat v tom nějakou hodnotu, ať už lidskou nebo dokonce filmařskou, je vyloženě hloupé.

• 8.9.2015  10:18

Exodus je povrchní vyprávěnka plná hezkých obrázků, ale bez jakékoli práce s postavami. Chybou scénáristy zřejmě bylo, že přespříliš spoléhal na inspiraci Biblí, což ale nestačí, protože několikastránkový biblický příběh plný plytkých postav vydá maximálně na dobrý námět, nikoli však na dobrý scénář. A to platí dvojnásob zejména v případě, kdy se scénárista vzdá klasické interpretace Mojžíšova příběhu. Například Mojžíšově proměně jsem nevěřil ani za mák. Rovněž Ramsesovo záporáctví bylo až kýčovitě schématické. Oceňuji snahu o racionální vysvětlení Mojžíšovy komunikace s bohem, egyptských ran nebo zázraku rozestoupení Rudého moře. Ale proč si, sakra, dává scénárista tolik práce s racionalizací některých zázraků a Mojžíšovy motivace, když se jindy zase pouští do vysvětlení čistě nadpřirozených?

• 13.6.2015  23:41
    Drákula (1992)

Překvapivě hloupý a prázdný film. Je to v podstatě taková přehlídka nesmyslně jednajících kašparů. A navíc docela nuda.

• 30.5.2015  17:17
    Sharknado 2 (TV film) (2014)

Věřím, že se na tenhle film lze dívat jako na geniální ve všech ohledech záměrně špatný počin. Skutečně ve všech, v úplně všech. Nejsem si ale jistý, jestli to skutečně záměr byl. Domnívám se totiž, že z udělat ve všech směrech špatný film záměrně zvládne pouze dobrý tvůrce. A to ani jeden z tvůrců Sharknada, soudě podle hodnocení jejich tvorby na ČSFD, není. Spíš to bude tak, že se sešla parta relativně neschopných lidí, kteří si řekli, že než se pokoušet udělat něco dobrého, bude lepší natočit něco, na co stačí, přihodit tam pár očividně záměrných hovadin a tvářit se, že je záměrně špatný je i celek. Ale musím přiznat, že jsem se nenudil.

• 24.5.2015  17:35

Škoda, že se potenciálně zajímavá zápletka na téma robotiky utopila v prachobyčejném, byť vizuálně přitažlivém, superhrdinském mišmaši.

• 20.5.2015  10:01
    Proud času (2003)

Jako slabší epizoda Krajních mezí, s pro Krajní meze netypickým koncem, by to snad obstálo.

• 20.5.2015  09:59

Poslabší sci-fi, u něhož zamrzí, že si scénáristé nedali víc záležet na gradaci a vypointování příběhu, je docela dobře podrženo skvěle zahranou dramatickou rovinou.

• 7.4.2015  16:01

Mimořádně hloupý film o několika neposlušných nezbedech, který se snaží ohromovat zcela neatraktivními atrakcemi a který je další z mnoha, v nichž se pravidla hry vymýšlejí za pochodu. Když jsem viděl, jak hlavní hrdina "truchlí" nad ztrátou matky, což je mimochodem hlavní motivace jeho dalších akcí, musel jsem se smát. Ale byl to takový ten smích, jako když je vám trapně. A tak to zůstalo po celý zbytek filmu.

• 3.4.2015  11:43

Pearcovy hlášky jsou sice místy vtipné, ale filmu chybí jakékoli napětí a něco, co by vyvolávalo alespoň nějaký zájem o postavy, a tak jde pouze o testosteronovou nudu plnou zpocených prázdných figurek. To by v případě akčního filmu nemuselo tolik vadit. Ovšem ona akce by musela za něco stát.

• 21.3.2015  20:16

Dravé, přehledné a naturalistické souboje s velmi dobrou choreografií jsou prokládány velmi hloupými a špatně zahranými pasážemi, které se marně pokouší vysvětlit, co se vlastně děje a kdo a proč co dělá. Ty dramatické pasáže jsou skutečně tak špatné, že si nejsem jist, jestli je to tím, že jsou ti bijci skutečně tak špatní herci nebo je Evans skutečně tak špatný režisér. Ty dobré pasáže jsou totiž právě souboje, v nichž měl údajně místo Evanse prsty choreograf Yayan Ruhian.

• 16.3.2015  16:20
    Vojín Arahos 4: Rande s osudem (amatérský film) (2013)

Třetí díl již téma důkladně a důstojně vyčerpal. Bohužel.

• 16.3.2015  14:16

Před dvaceti lety mě šílenství kolem Příběhu hraček dokonale minulo, takže nebylo možné hrát na mou nostalgickou dětskou strunu. Ani vlastně nevím, proč jsem to tehdy neviděl. Je to pěkné, možná to bylo i v lecčems první, ale v porovnání s tím, co za oněch posledních dvacet let vzniklo, je to vlastně docela tuctové.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15