Sebevražedný oddíl (2016)

Nechápu to mírné hodnocení, je to podle mne podobně dobré jako Deadpool i když trochu jinak. Spousta super nápadů, spousta skvělých vtipů, úvod který je dlouhý tak jak bylo potřeba, ale vůbec nenudil. Perfektní představení všech hlavních postav. Skvělí Will a skvělá Margot.

Bohové Egypta (2016)

Vezměte rozpočet, herce, hudbu a triky na filmoví megahit, no a pak vezměte scénář hodný béčkového filmu vytvořený na základních principech egyptské mytologie, výsledkem za to stát nebude, je to takové podivná splácanina, kterou drží nad vodou hlavně efekty.

Warcraft: První střet (2016)

Jako fanoušek Warcraftu a Blizzardu všeobecně jsem nadšen, čekali jsme hodně dlouho a po prvních ukázkách nebylo jisté zda dostaneme skvělí film, to vše se v kině rozptýlilo a od prvních minut bylo jasné že Blizzard a filmoví štáb odvedl dobrou práci. Pominu odchylky od her a knih, ty jsou relativně nepodstatné ve světle toho co se povedlo. Podařilo se odstartovat novou filmovou sérii a doufám že to je odrazoví můstek i pro film s motivem Diabla, snad se teď dočkáme Blizzard filmu nejméně každé dva roky.

Ave, Caesar! (2016)

Je to divné, připomíná mi to filmy které se často točí v ČR, pár dějových linek které spojuje jen málo, mají samostatně nějaký nápad ale ten se nijak nerozvine, nic není řádně ukončeno, vše je nemastné neslané a není to dost komediální aby se to mohlo hrdě nazvat komedií. Možná jsem moc kritický ale je to tak na 30 procent.

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016)

tři hvězdy jen pro to že je to na české poměry dobré, ale jinak by to asi chtělo delší stopáž, protože do té co měli toho zas až tak moc nenacpaly, nakousli osud až příliš mnoho postav a tak nějako to pořádně nerozvedly. Nejlepší pasáže přímo odkazovali na starce, choreografie se mi líbila jen tedy osvětlovač to místy přeháněl a střihač by mohl v tanečních číslech stříhat mnohem mnohem méně. K hercům asi žádnou výhradu nemám i když je pravda, že Mišík by se za hlavní roli do Starců hodil, ale ten druhý jednoznačně ne.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Pokud nejste fanatický fanoušek X-Menů odeberte si jednu hvězdu z mého hodnocení. Pro mne je to bomba a při některých scénách obecenstvo při filmu tajilo dech. Já osobně chtěl po konci tleskat, ale to nutkání jsem vydržel. Opět pár geniálních scén, bohužel opět občas děsivé záběry přesvětlených nebo špatně nasvětlených scén točených jako ve filmu z 80 let. A z faktickými chybami si opět nikdo hlavu nelámal. Jinak ale nelze než doporučit, lepší než Kapitán Amerika a jeho občanská válka(ne že by byla špatná, také super film)

Eurovision Song Contest 2016 (2016) (pořad)

Loni jsem se koukal, letos opět a jsem opět spokojený. Ukrajinka má zaslouženou výhru, netvrdím že lehce zabrnkala na politiku, ale co kdyby se mi někdo cpal do země asi taky budu lehce provokovat. I kdybych to nepřekládal tak měla zajímavé provedení, efekty, zpěv a působilo to celé skvěle. Rus měl moderní skladbu, vystoupení bylo takové promýšlené a trochu arogantní, nicméně u mne by nebyl ani v top 5. Australanka byla skvělá, osobně bych jí asi první místo nedal, ale na druhé určitě patří. Zajímavá byla i Arménka ta mne hodně zaujala v prvním semifinále, Polák měl něco do sebe, nechápu proč neměl víc od poroty, protože si u toho říkáte že na tom něco je, a dáte tomu body už jen pro to, že nevíte co se vám na tom líbí. Těším se na příští rok.

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Boží film, skvěle jsem se bavil, zejména ,musím podtrhnout práci české televize a to zejména toho kdo překládal Ch'ti. A také skvělá práce daberů. Tohle je přesně ten důvod proč preferuji dabing, protože jen člověk s dokonalou francouštinou by mohl mít takovou srandu z místních dialogů jako mi co to viděli v češtině.

Bohové (2014)

Skvělí film, skvělí námět, skvěle zahrané. Opět ukázka toho jak výra v boha často brzdí pokrok, ale také ukázka toho jak víra ve vlastní schopnosti a potřebu pokroku překoná všechny překážky a že jich bylo.

Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)

Spočítal bych na prstech jedné ruky komedie z posledních pěti let které se téhle mohou rovnat a přitom si vystačí i bez vulgarizmů, trapného humoru a podobných znaků dnešních top komedií.Je to poměrně originální, hodně cestopisné, dělá si to vtip z mnoha národů. A těch jazyků co je použito. Takový velký skvost skoro zapomenuté polské kinematografie.