Velké oči (2014)

V Burtonově portfoliu poněkud nezvyklí film, nevědět kdo to natočil asi bych to k němu nepřiřadil, protože krom scén kdy "má hlavní představitelka halucinace" zde není moc scén které by trochu zapadali do jeho stylu, i přes to se jedná o skvělí film a malířce jejíž dílo nejspíš v minulosti inspirovalo samotného Burtona.

Houdini (2014) (TV film)

Velký život, velkého může. Skvělí scénář a na televizní film mistrovská režie. Je vidět, že se pomalu stírají rozdíly mezi tím co se točí pro kinosály a co pro televizi a to zejména když se zaplatí kvalitní herecké obsazení a dobrý režisér.

Whiplash (2014)

Koukněte se na to a zřejmě si na konci tak jako já řeknete páni. Film který ukazuje, že za úspěchem stojí velká dřina a člověk to nesmí vzdát.

Angličtina - Extra (2003) (seriál)

Něco jsem se přiučil a ještě mne to bavilo, vážně škoda že nejsou další díly, myslím že by se ještě obtížnost dala zvyšovat, a některé díly byly báječnou konkurencí i pro plnohodnotné sitcomy.

Fotograf (2015)

Na české poměry velmi dobré, být to zahraniční film, bude hodnocení o něco nižší. Rodén předvedl zajímaví výkon. Bylo by zajímavé sledovat jak by se role zhostil Kaiser jak si Saudek přál. Roden totiž zcela nevystihl určitý aspekt Saudkova vystupování který mě od tohoto umělce vždy odpozoval. Nevím jak bych ten charakter popsal, není to přesně arogance, nebo spíš opovržení běžným životem, no těžko se to popisuje, porovnejte sami a myslím, že vám také přijde že v Rodenově podání je to mnohem příjemnější člověk. pro Málkovou jedna z životních rolí které se skvěle zhostila.

Teorie všeho (2014)

Naprosto zasloužený oskar za hlavní roli. Howkinguv příběh je doslova neuvěřitelný, a skvěle ukazuje dalšího člověka který dokázal velké věci až s vidinou že už toho moc nestihne. Tenhle film je navíc skvělí protože vypráví skvěle příběh jeho ženy. Jediné co trochu nechápu proč se museli odchylovat od historických fakt(kde se zranil) i když by pravda ději příliš neubrala.

Interstellar (2014)

Já v tom vidím velkou inspiraci 2001 vesmírnou odyseou, ale snažili se to přizpůsobit dnešnímu publiku. Pár věcí není moc logických, ale ten zbytek to vše kompenzuje. Skvělá hudba, možná by bylo zajímavé film dělit na dvě části, na tu která se zabývá post apo. zemí a tu která pojednává o cestování vesmírem za účelem hledání kolonii, protože obě části by se dali slušně rozvést a nasměrovat jiným směrem. Brzo si to pustím znovu.

Mafie vraždí jenom v létě (2013)

Asi to není film který si pustíte znovu, ale na jedno puštění rozhodně doporučuji, rozhodně zaujme.

Co jsme komu udělali? (2014)

Skvěle jsem se bavil, Francouzská komedie do nedávna upadala, a staré dobré časy kdy komediím právě Francie kralovala se zdáli být nenávratné, ale po tomto filmu přeci jen malá naděje existuje.

Škatuláci (2014)

Ze tria Koralína, Norman a Škatuláci, vedou rozhodně Škatuláci. Je v tom víc originality než měla Koralína a je to i vtipnější než zbývající dva filmy. Snad jen obličeje hlavních dětských hrdinů vypadali nějak divně.