Naboř a ujeď (2012)

Zoufale nevtipnej film, ve kterým je nejlepší Lincoln Continental z roku ´67. Jiný filmy jsou tak blbý, až jsou aspoň zajímavý, ale to neni případ týhle kraviny, na který si Dax Sheppard slušně namastí kapsu (k dnešku pouze US tržby 14 mega dolarů při rozpočtu 2 mega).

Divoši (2012)

Vynikající Del Toro, otravná vypravěčka Lively. Chvílema jsem měl pocit, že sleduju film od nebožtíka Scotta, ale ten by se s tim možná popral zajímavějc.

Bourneův odkaz (2012)

Celou dobu jsem čekal na něco zásadního, a že to byla dlouhá doba, no a když začal hrát Moby, tak mi bylo jasný, že už to nepřijde a já se můžu chystat k odchodu. Úvod filmu z Aljašky a těch pár scén s vždy výborným Oscarem Isacem předčí zbytek filmu, kde se už akorát střídaj bezejmenný postavy, který hrajou nesympatický herci, vrcholem filmu je pak thajskej T-1000. Bourne po prvním díle už dál nemá co říct, byla by to ideální látka na televizní seriál, taková vážněji braná konkurence Chuckovi. Další filmy ale už prosím ne. P.S. Tony Gilroy je těžkej rutinér. V pozitivním i negativním smyslu. Edward Norton z toho pro sebe vymáčknul maximum.

Autosalon (2005) (pořad) odpad!

V současné podobě pořadu čistý odpad, a to jen zásluhou party moderátorů, pardon, oni jsou vlastně experti.

Avengers (2012)

Tenhle film se mi líbil, hodně mě bavil a určitě si ho koupím na BluRay. Rozhodně ale nehodlám kvůli tomu film nadhodnocovat a přehlížet jeho nedostatky, které jsou pro mě v některých věcech dost zásadní. Film začíná v divné lokaci, s postavou tajemnou jak Hrad v Karpatech. Tato postava kdesi vyštrachala Lokiho a také motivaci ke zničení Země, což povede k její nadvládě nad vesmírem. Loki poté započne svůj důmyslný plán, do kterého postupně zatáhne všechny členy Avengers, s kterými jsme doposud měli tu čest v samostatných filmech, přičemž jejich zapojení do děje je docela samoúčelné, stejně jako lokace, kde se tým setkává. Ve scéně, kdy zbytečná postava agentky Hill, kterou hraje patrně ze známosti obsazená Cobie Smulders, řídí vzlet toho megavznášedla, by se nejspíš neztratily ani hlášky jako Karbonizujte koksohydráty! Akcelerujte moderáty! Celou povinnou seznamovací část filmu je vidět, že film stál hodně peněz, je v něm spoustu skvělých postav hraných skvělými herci, ale i přes pár hezky vypointovaných dialogů se jedná o nutné zlo, které musí předcházet závěrečným akčním orgiím. Při těch jsem se bavil, ale invazi nad velkým americkým městem z jakési podivné brány otevřené zařízením umístěným na mrakodrap jsem viděl už minulé léto. Asi nikomu zážitek z filmu nezkazím, když tady napíšu, že to Avengers zvládli. Sečteno a podtrženo, je tu film s postavami, které jsme už viděly, se scénářem, který stejně jako Iron Man 2 přináší dobrou zábavu díky dialogům, ale jinak svět filmu ničím neobohacuje, když finále nestoudně kopíruje od Transformers 3, s režisérem, který do děje tahá divné postavy bez jakékoliv zřejmé návaznosti na univerzum Avengers, zato které by se neztratily v Buffy, z Lokiho, který byl v Branaghově podání vcelku uvěřitelně motivován po vzoru Shakespearových dramatů, se stává jen obyčejný magor a to vše bez jediné špetky emocí (SPOILER ani smrt agenta Coulsona nijak emotivní nebyla, spíš jsem v tu chvíli přemýšlel, na kolik filmů měl Gregg podepsanou smlouvu KONEC SPOILERU). U filmu jsem se sice hodně bavil, ale pokud se nad ním zamýšlím, nemůžu ho hodnotit lépe, Whedonův přínos jako scénáristy i režiséra je přinejlepším průměrný, což u produkce za takové peníze, kdy si producenti můžou dost vybírat, je spíš smutné a vede k úvahám nad tím, jak by film vypadal, kdyby ho natočil někdo jiný. Michael Bay umí s japonskýma hračkama odvést minimálně stejnou práci, vyvolává emoce při "smrti pitomýho auta," proč tohle neumí udělat Whedon se zázemím v padesáti letech komiksových sešitů, to je mi záhadou, vklad režisérů samostatných filmů Avengers mi přišel větší. Vzhledem k úspěchu filmu nečekám, že by Whedona do dvojky vyměnili, takže může nastat to, co se stalo u Iron Mana 2. Je to škoda, potenciál byl větší. na dvojku se budu těšit, ale nečekám zázrak, protože ten se nestal ani u tohohle díla, momentálně 12. nejlepšího filmu všech dob podle uživatelů ČSFD.

Bitevní loď (2012)

V tomhle filmu několikrát uvidíte product placement s Coca-Colou Zero. Tá se má k normální Cole asi tak, jako tenhle film k filmům Michaela Baye. Většina ingrediencí je stejná, chuť vám slibuje stejnou, ale to nejlepší (a taky nezdravý) tam prostě chybí. I tak to neni špatný.

Lemmy Forever (2010)

Samotnej Lemmy stojí mimo všechny stupnice, takže kdybych měl hodnotit jenom podle něj, bylo by to hodnocení absolutní. Bohužel ale i samotný filmaři Lemmyho vidí spíš jako boha a tak se zřejmě i báli ptát na ty míň příjemný a nepříkladný věci, kterých má Lemmy za sebou opravdu hodně. Tenhle dokument se snad nemůže nikomu nelíbit, Lemmy je opravdu jedna z nejzajímavějších osobností rockový scény, působí dojmem nejhodnějšího pána na světě a přitom má vypitou roční produkci palírny v Lynchburgu, fetoval i se samotným Jimim, měl tisíc ženskejch a má spoustu dětí, akorát neví kde a kolik. Dokument na mě působí neúplně.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher nedokáže natočit špatnej film, od roku 1999 ale nenatočil z mýho pohledu ani nic výjimečnýho. V tomhle případě se mi moc nelíbí odsunutí detektivní linie příběhu do pozadí na úkor opájení se divností postavy Lisbeth, která na mě nepůsobí moc realisticky, v tom je původní film lepší a v samotný dějový lince pak vítězí na plný čáře. Naopak se mi ale líbil víc Craig, než Nyqvist, ve svý roli byl výbornej Plummer a potěšil mě i Goran Visnjic. Skarsgaard ve svý roli bohužel stejnej jako v jakýkoliv jiný, Rooney Mara je herečka, od který do budoucna nic nečekám, i když za tuhle roli jí spousty lidí velebí (protože se svlíkla, no paráda! Fuka probuď se!) a i když se do role ve Fincherově pojetí hodila. Co se týče Reznora, mám rád hudbu NIN, jeho "zvuky" k filmu sedí, ale čekám, jestli přijde někdy i sněčim novým.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Film s velmi matným a hloupě se chovajícím záporákem, plný logických lapsů a gradující ve své polovině, se zbytečně natahovaným závěrem. Bez Pegga by to byla děsivá nuda. Brad Bird byl záruka toho, že to nedopadne špatně, pracovat s kamerou umí dobře, ale jinak filmu nedává vůbec nic navíc. Se současným konceptem můžou producenti sypat jeden díl za druhým, zábava je to solidní a vynášet to bude slušně, ale po pár dnech se mi z filmu nevybaví skoro nic.

Standardní situace (2010) (amatérský film)

Vynikající nápad, pokulhávající provedení. Ale dobře mě to pobavilo.