Americký sniper (2014)

Velmi dobře natočené Clintem a i zahrané Bradlym a spol.. Film ma 2 stránky, po a před zabitím kluka vrtačkou, ta před byla mnohem lepší než ta po + typické dojemné scény po emericku - na plnej počet to rozhodně není. Souhlasím s POMEM, druhý půlka je zbytečně dlouhá... šlo to zkrátit o nejméně 20 minutek.

Hunger Games (2012)

Kromě pár dobrých scén (její střelba šípu na pohlaváry, shození vosího hnízda, jízda s ohněm na vozíku) to byla strašlivá ztráta času. První hodina byla zralá na usnutí, konec jsem už zaspal. Jedna hvězda je tedy za scény a ta druhá? Za krasavici Jennifer Lawrence a její provokativní a vtipný kecy/scénky, jinak to celkově stálo za kulové. Viděno na TV Nova 20.6.2015 s idiotskými reklamami. Opět konstatuji, na filmy na tv se dá dívat jen na čt2 nebo zahraničí, reklamka po prvních 20 minutách filmu je k zblití!

Anglický pacient (1996)

Moc pěkný film jak příběhem, hudbou a hlavně přírodou. Leč ta romantika a děj filmu nebyli tak silné a proto ubírám 4*. Před mnoha lety jsem viděl část filmu a teď jsem jej konečně mohl zhlédnout kompletně.

Spláchnutej (2006)

Před pár lety jsem to viděl a bylo to dost srandovní!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Prvních 15 mimut plus i posledních byl fakt nářez, zbytek trošičku pokulhával. Párkrát jsem se zasmál a děj byl celkově fajn, akce se podařila, hlášky byli výborné a herci hráli velmi kvalitní podívanou. Vyzdvihl bych scény se psy v klecích, napuštění vodou ve spací místnosti, kostel a řádění v autě/baru. Celkově to je režisérsky na velmi vysoké úrovni a taky pochvaluji střihače...

Nebe a dudy (1941)

Taková pohádka, jak se stal z hajzlíka dobrodinec. Plachta (Antonín Fábera) byl fakt milej, jak se staral o dva synovce. Marvan (továrník Bartoš) hrál jako obvykle famozně.

Bezstarostná jízda (1969)

Děj strašně pomalu ubíhá. Prvních 20 minut se to zdálo býti dobrý, ale pak už to jen padalo do nudy, až jsem nevydržel ani do konce. Poslední scénu si pamatujik, že se s ženami koupali nahatí v přírodním jezírku, dál už jsem nechtěl ztrácet čas, když jsem u toho usínal nudou. Dávám průměr, jelikož nevím, jak by dopadla zbylá třetina filmu, ale třeba to někdy zkouknu znovu a změním názor...

Tělesné vztahy (1971)

Uzasný film, ve kterém se převážně odehrává konverzace dvou protipolů - plachého Sandyho a sexualního proutníka Jonathana. Oba dva se zamilují do stejné dívky Suzan a tráví s ní střídavě večery. Jonathan ji odhodí a Sandy s ní zůstane. I Jonathan si najde tu ,,pravou'', ale i tak se k ní moc dobře nechová. Oba dva kamarádi dopadnou špatně ve svých osobních životech.

Birdman (2014)

Prvních 20 minut jsem nechápal, co se tam děje. Zbytek filmu je celkem nudný až na pár opravdu dobrých scén a rozhovoru (povídání na střeše a plivnutí na chodce, ztopoření Keatona v posteli na jevišti při představení), jenže pár skvělých scén prožitek z filmu nezachrání... Že to získalo oskary, to pro mě není překvapení, film je to opravdu zajímavý.

Plán útěku (2013)

Zdrhnutí z vězení pomocí krabičky od mlíka, kouření dozorců a nakonec vyjel s hasičema, to bylo parádní. Po nástupu do extra tajného vězení už přicházelo dost slabších nudných chvilek. Nezachrálili to ani občasné bitky a výslechy + Arnie ani Stallone.