Chainsaw Maid (2007)

Zapomeňte na to, že plastelína je jenom pro děcka. Jdou z ní totiž vytvořit nejen roztomilá zvířátka, ale i zombíci. A může to být docela i masakr, jak nám dokazuje Takena Nagao. Pro zombie žánr je to sice poněkud netradiční forma, ale gore efekty vypadají překvapivě dobře a služtička s motorovkou je vážně drsná. Po vizuální stránce je to perfektní, jen je trochu škoda, že zvukové pozadí je dost nedomakané.

Fresh Prince (1990) (seriál)

S bráchou jsme na to jako děcka docela koukali. A dokonce jsem byla chvilku do Willa Smithe zamilovaná :). No, je to klasický sitcom a la devadesátky a takové já většinou můžu, ovšem zpětně si uvědomuju, že to zas takový zázrak nebyl a některé ty gagy byly docela trapné...

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Dle mého názoru to byla jediná soutěž na NOVĚ, která kdy stála za to a kde šlo opravdu o znalosti a ne jen bezduché předvádění se. Škoda, že takové věci už nedávají.

Katka (2009)

Konečně! Dost mě mrzelo, že jsem na tom nebyla v kině, protože později se ukázalo, že je skoro nemožné to sehnat. Ve svém snažení jsem tedy ustala a až před několika dny, kdy na mě matka od dveří volala, že dávají Katku, jsem dostala další šanci, kterou jsem už nepropásla. Musím říci, že Třeštíková mě opět dostala. Nechápu jak to dělá, že vždy dokáže natočit tak silné scény. První část, která rekapituluje její předchozí dokument o Katce, je vzata dost šmahem, což je dobře... každý se koneckonců může podívat na starší verzi aby zjistil, jak na tom nejznámější česká fetka byla dřív. Katku tentokrát potkáváme v ještě zuboženějším stavu, než byla předtím, a navíc to nevypadá, že by se na situaci něco mělo měnit, i když z jejích vlastních slov je patrné, jak moc by se ze své situace chtěla dostat. Navíc je těhotná a jak sama Třeštíková trefně poznamenala "je to poprvé v životě, kdy nejde jenom o tebe, Katko". No, hodně jsem Katce fandila, ale zároveň mi byla odporná takovým tím způsobem, jakým jsou mi odporní všichni lidé tohoto druhu. Některé scény jsou opravdu hodně silné - Katka rozmlouvající se svou doktorkou o jméně pro dítě, její přítel dělající bordel v kavárně na nádraží,... nebudu prozrazovat víc, to musíte vidět sami, slovy to popsat nejde.

Devátá brána (1999)

To, že Ninth Gate natočil Polanski, jsem dlouho ani nevěděla a když jsem to zjistila, skoro jsem tomu nemohla uvěřit. Od tohoto reřiséra jsem zvyklá na trochu jiný styl a úroveň. Skoro jako by to ani nebyl on... Zato Johnny Depp opět válí a tak není překvapením, že nejsilnější stránkou filmu je právě on. Role knihami posedlého antikváře na něj sedla jak vyšitá a neměla jsem ani na okamžik problém mu jeho postavu uvěřit. Dějový vývoj je taky slibný, alespoň v první polovině, která je příjemně záhadná a atmosférická. Jakmile to však přejde do poloviny druhé, už je to trochu něco jiného. Je tam sice více akce, ale na druhou stranu se trochu vytrácí doposud pečlivě budovaná atmosféra, přičemž konec jsem si uměla představit tisíckrát lepší. Trochu škoda, protože zpočátku jsem tomu plánovala dát 4*...

Chuckyho sémě (2004)

Oproti čtyřce docela slabota... ty vtípky pořád ještě dobře fungují - Chucky, Tiffany i jejich děcko Glen(da) mě opravdu baví, ale ději chybí celistvost a spád. Hluchých míst to má bohužel docela dost. A zatímco v předchozím filmu se mi herecký výkon Jennifer Tilly opravdu zamlouval (navíc to byla docela kočka), tak zde mi přišla vysloveně nemožná. Jediné, co to zachraňuje od podpůrměrnosti jsou jen ty panenky, takže na vyšší hodnocení to opravdu nevidím. A vzhledem k tomu, že je to poslední díl série, zde je můj žebříček oblíbenosti: CP1, CP4, CP3, CP5, CP2.

Chuckyho nevěsta (1998)

Oproti vyčpelé dvojce i trojce je tento je tento díl jednoznačně lepší. Přidání nové vraždící panenky Tiffany a to, že z toho udělali spíše komedii než horor, tomu hodně pomohlo, protože jak bylo na předchozích dílech vidět, chudák Chucky už by to sám neutáhl a kouzlo jedničky se víceméně ztratilo. Vražd se tu samozřejmě dočkáme, ale není jich moc a nejsou ani kdovíjak zajímavé. Zato komediální prvky jsou zde vážně parádní. Obě panenky hází opravdu výživné hlášky. A nejen to... chcete vědět, jak to vypadá, když mají dvě panenky sex? Máte to mít:)! Navíc se docela povedla i hudba složená především z rockových skladeb. Zbývá dodat, že jsem se nenudila ani na chvíli a tak nemůžu jinak, než dát 4*.

Volejte věštce (2008) (pořad)

Lidi, kteří věří věstcům, považuji za pitomce nebo (a to je ten horší případ) za chudáky, které někdo pěkně hnusně využívá. Ale tuhle show je občas sranda sledovat. Univerzální odpovědi, které jdou napasovat na všechno, jsou považovány za megavěštbu, rádobyezoterické kulisy a rekvizity a občas opravdu vtipné dotazy volajících z tohoto pořadu dělají něco, od čeho se občas nejde odtrhnout. Většinou je to pro míru trapnosti, ubohosti a nekonečné lidské hlouposti, ale co, někdy je něco tak špatné, až to opravdu nemůže být nuda:).

Dětská hra 3 (1991)

Tenhle díl mohl být vedle jedničky ten nejlepší, nebýt šílených kiksů v logice a scénáři. Ve své podstatě mě bavil víc jak dvojka a to nejen díky zajímavému prostředí vojenské akademie. Chuckyho vraždy jsou docela důmyslné, jednotlivé postavy sympatické tak akorát a děj je dostatečně dynamický. Jenže logika místy padá natolik, že je to opravdu neodpustitelné. Menší příklad: vojanda se dokáže s přehledem trefit ze vzdálenosti 5 metrů do plochy o průměru 10 cm a o nějakou dobu později se neumí ze 2 m trefit do Chuckyho. A to je ještě jenom drobnost oproti jiným věcem, které jsou ještě více neodpustitelné.

Dětská hra 2 (1990)

Chucky je pěkně odolnej malej zrzavej parchant a ani jeho upálení, které jste mohli vidět v prvním díle, ho nezastaví. Továrna na hračky totiž ze zbytků jeho původního těla vytvoří novou panenku a duše Charlese Lee Raye v ní znovu ožije. A opět se snaží dostat Andyho... Ve dvojce se oproti prvnímu dílu dočkáme více vražd a Chucky začíná navíc docela hláškovat, takže místy je to vážně sranda. Opět se sice nejedná o horor, ze kterého byste nemohli strachy spát (pokud nejste děti), ale nudit se nebudete. Je trochu škoda, že konec je dost nepovedený.