• Pohádka

Arabela (1980) (seriál)

Nezapomenutelny serial detstvi, nehlede na to kolikrat jsem ho videl a sledoval nemohu jinak nez pet hvezd.Skvele udelano, vynikajici vyber hercu. Ve sve dobe byl serial velice popularni i v Polsku ci Nemecku. Skvela hudba od Lubose Fisera.Na dobu kdy to bylo toceno mi to prislo jako prevratne dilo s Fantomasem, Jezibabou, mluvicim vlkem, bezhlavym sluhou,skvelym certem Filipovskym,bajecnou pani Milerovou-Janzurovou,Kralem panem Brodskym, vrchnim kouzelnikem panem Sovakem,zaricim panem Mensikem v spolu v jeho brise se nachazejicim Hrzanem,reziserem Kodetem,seznam je nekonecny....Stejne jako nektere casti serialu, ktere proste z pameti nevymizi.

Kolotoč (2007) (TV film)

Mile, pekne ,usmevne.Dve Hvezdy za Jirku Stracha.Prijde mi ze p.Ctvrtnicek musi mit docela vliv na pani reziserku a lidi okolo ze stabu, jelikoz vetsina jeho vtipu, mi pripadaji jako jeho vlastni vtipy,ktere byly schvaleny.Nic ve zlem."Holky vy porad jenom krafete,tady se neda poradne spat".

Fabio Montale (2001) (seriál)

Jeden z jeho serialovych kamaradu-pratel Mani, zabit v prvnim dile se schodou okolnosti jmenuje uplne stejne jako Alain Delon ve filmu Dobrodruzi, take Mani.Pozitivni mi prisli obcasne zabery na more a dum ,ve kterem nad zalivem Delon zije.Pribehem se prolinaji zabery vzpominek na detstvi a hry s jeho kamarady v jmenovane jiz zatoce.

Dobrodruzi (1967)

Dve Hvezdy za pany Delona a Venturu.Oziveni v pribehu znamenala Joanna Shimkus - Leticije,ktera byla velice symbolicky pohrbena ve skafandru v oceanu,co mi to jenom pripominalo? Po jejim odchodu z filmu, prinesl oziveni ten kluk co sbiral musle na plazich a zdelil 100 milionu. A samozrejme pevnost, ta je nezapomenutelna,ale vice nez dve hvezdy mi to neda.

Nepřítel před branami (2001)

Pribeh ze Stalingradu.Ukazujici souboj dvou odstrelovacu (jednim z nich je na ruske strane legendarni Vasilij Zajcev).Atmosfera Stalingradu dle meho nazoru velice dobre vykreslena a navozena.Po nemeckem filmu Stalingrad zde muzeme videt druhy kvalitni snimek z teto bitvy.

Řím (2005) (seriál)

Pro mne to byl zazitek.Jestli se alespon 50% pribehu zaklada na pravde a faktech doplnjicich historicke udalosti nemohu jinak nez dati 5 hvezd.Jakykoliv porad demonstrujici nam histrocke udalosti si zaslouzi pozornost.Vice historickych snimku, vice pohledu na nasi minulost.

Angelika a sultán (1968)

Jako mladsi, jsem to bral nyni uz jen s obtizemi.Dalsi nasledovne sledovani jakekoliv z Angelik u mne uz asi nenastane.Davam 2 hvezdy, za harem a za predstavu ze takto to tam asi mohlo byt a chodit, a za otrokarske lode a bubenika s bubnem co bubnuje a zvetsuje rychlost na to se neda zapomenout."roubiky do ust".

M*A*S*H (1972) (seriál)

Serial plny lidskosti, kteremu na ceskem trhu dovoluji si tvrdit zajistil uspech neuveritelny dabing. Cesti tvurci meli stastnou ruku pri vyberu hercu-daberu. Velka Skoda ze cesky dabing muzeme ocenit nejlepe pouze my co zname mluvit po nasem,po cesky.S titulky, by uspech teto serialove nadhery byl polovicni.Nejlepsi reklama na MIR. Komu vadi ,ze prisla prave z USA? "Todle je armada,my zem nekupujeme,my si ji bereme...." "kdyby nebylo valky, nevedeli by jste co je to mir" V 97 dile "Interview" zazni od Klingera poznamka o "ceske" horcici.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Kdyz by pan Lynch uz nemel nic jineho v zivote svem natociti tak toto by mu melo zajistit na filmovem nebi ci pekle nesmrtelnost. Skvela hudba, skvely vyber hercu,dobry pribeh, proste extaze.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Dal jsem tri.,ale po shlednuti vice dilu serialu jsem se musel vratit a sve rozhodnuti zmenit na ctyri.Mne se libi odlehceni smrti.i kdyz se vetsina protagonistu snazi tvarit dustojne atd.Mne vsak prijde, ze jakekoliv dokumentovani smrti, filmovani ci o ni hovoreni, nam dovoluje si ji alespon trochu odlehcit a znevazit. Nejvetsi borec z filmu se mi zda tata.Nekde jsem cetl o srovnatelnosti tohoto and Twin peaks,to se vsak neda srovnavat, at se na me nikdo nezlobi.