Tucet špinavců (1967)

Válečné filmy dvakrát moc nemusím, ale tohle bylo vcelku povedené. První asi dvě hodiny koukáte na bandu vězňů a majora americké armády (L. Marvin), vcelku se pobavíte a rozhodně se nenudíte. Bídných je až asi posledních 30 minut, kdy nastupuje válečná scéna, to jsem měl chuť hrát ruskou ruletu s plně nabitou :D, ta poslední část je fakticky zabitá. Kdybych to vypnul před ní, možná bych váhal, mám-li dát 5*, ale takhle jsou to jasný 4*, IMDb 7/10.

Pianista (2002)

Místy budu i kritický, tedy mějte na paměti, že hodnotím pouze film nikoliv dobu atd., a že nejsem nacista ani nic podobného. Mno popravdě od oscarového snímku jsem čekal malinko více. Musím pochválit A. Brodyho to určitě, ale celý snímek místy pokulhával. V některých pasážích jsem se dokonce nudil. No a kdybych jej měl srovnat například s Speilbergovým filmem Schindlerův seznam, jako že v mnoha aspektech si to zajisté mohu dovolit, musím podotknout, že prohrál snad po všech stránkách. Abych to shrnul, film o neskutečně silném tématu, který není až zas tak dobrý, jak nejspíše mohl být. Tedy řekl bych, že mé hodnocení je adekvátní mému prožitku. IMDb 8/10.

Rivalové (1996)

Jako já od toho filmu nic moc nečekal a nakonec řekl bych A. Sandler jak jej známe. Takže já jen tupě zíral a nechal se bavit celkem solidní komedií. Nevím co víc k tomu dodat, 3*, IMDb 5/10.

Šestý smysl (1999)

Ouuuu tak tohle mě mile překvapilo. Zprvu se nic pořádného neděje, a pak bum prásk a je to jak na horské dráze, po té co Vás to téměř celý film táhne pomalu do kopce (což upozorňuji, není špatně), Vás to z něj nakonec jemně strčí a Vy se řítíte střemhlav dolů, tenhle film byl opravdu zážitek. A tak povedený konec už jsem dlouho neviděl. No a na závěr bych ještě chtěl zmínit, že B. Willis mě neustále přesvědčuje, že je skvělým hercem. Viděl jsem zde na ČSFD protichůdné názory na opakovanou projekci, takže to nechám uležet, pustím znova a pak dám vědět jak to vidím já, popřípadě možná změním hodnocení. Zatím však 5*, IMDb.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Jako koukat na to jak se několik mladých lidí nudí v luxusní vile a tak vymýšlejí všelijaké koniny a plní hloupé úkoly to je děs. Jako to jenom poslouchat je utrpení, kdyby se raději sebrali a šli dělat něco užitečného. Taková blbost!!! IMDb 1/10

I Love You Phillip Morris (2009)

Nic osobního proti gayům, ale některé věci vidět nechci a nejraději bych zůstal naivní, že po večerech hrají třeba šachy a o ničem nevěděl :D (takže z některých pasáží jsem nebyl nadšený). Celkem povedený námět (avšak nebyl ani zdaleka vyčerpán jeho potenciál). A upřímně, zasmál jsem se až na konci filmu, a to nejen proto, že konec byl vtipný, ale vesměs celému filmu a tomu jak to dopadlo, ale to je vzhledem k tomu, že tam účinkoval Jim Carrey (a téma filmu tomu taky mohlo přidat grády) hodně bídné. Čekal jsem, že jeho komediální já využijí více, hlavně tedy arzenál jeho obličejů. Takže nakonec z toho všeho byla relativně dobrá pohodovka, která ovšem podle mě na více než 3*, IMDb 5/10 nemá.

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Pro mne jest tohle rozhodně zajímavé téma, které u mě mělo potenciál. Avšak nemohu si nevšimnout několika nedokonalostí. Předně se nejedná o znalecké posudky jako spíše o subjektivní názory štábu/účinkujících, rozhodně na důvěryhodnosti nepřidá ani, když každá zbraň má jiný cíl (prostě když srovnávám dvě zbraně na stejné figuríně, lebce atd.), úplně to ztratí vypovídající hodnotu. No a takových věcí, které brání, aby z toho všeho vyplynulo něco seriózního, je více. Proto nemohu dát 4*, IMDb 4/10.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Musím se přiznat, že díký svým předsudkům bych se na tenhle film asi nedíval, kdybych jen tak přepnul TV kanál, a beru to jako další důkaz špatnosti předsudků. Rozhodně stojí za zmínku kolika palčivých témat (a to jak sociálních tak lidských) se film dotýká, a palčivá témata to jsou i v dnešní době, tedy v 50. létech 20. století to muselo být jeste horší. Zde "jeden" člověk nakonec "otevřel" oči všem. Film ukazuje jak strašně relativní je svoboda, vina či nevina a vůbec pohled lidí na svět kolem nás a rozebírá jejich myšlení a charaktery. Rozhodně bych nechtěl být v kůži porotců, kteří by mohli buď poslat nevinného na smrt (ale stejně tak vinného) nebo třeba osvbodit vraha. Tento kousek je prostě výjimečný. A u mne mu nepřísluší jiné hodnocení než 5*, IMDb 10/10.

Ajťáci (2006) (seriál)

No toto je seriál dle mého gusta, jednoduchý, od prvního dílu víte, co od něj můžete čekat, a až do konce Vás nezklame. Oceňuji, že se z něj nesnažili vytřískat maximum, dokud to diváka nepřestane bavit. Zůstali u čtyř sérií po šesti epizodách a všechny jsou skvělé. Malinko mi vadí, že krátkost seriálu jde trochu na úkor postav, jelikož si myslím, že i přes jeho krátkost to mohlo být jinak. Zatím vyčkávám a v top seriálech jej ještě nemám, ale možná tam nakonec přece jen skončí. 5*, IMDb 9/10

Hyde Park (2010) (pořad)

Pořad se zaměřuje na strašné množství témat a mnoho jich je pro mne nezajímavých a tímto u mne malinko ztrácí. Na druhou stranu je dělán zvláštní formou a dirigují jej sami diváci, což je u mě zase velké plus. Navíc i moderátoři jsou poměrně sympatičtí. Takže hlavně za nápad a provedení 4*.