• Pohádka

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Seriál je to moc hezký. Pár výtek bych ovšem našla. Postava Elisabeth mi, hlavně ze začátku, přišla přespříliš tvrdá a nepřipouštějící cizí názor. A přitom byla moc hezká. Navíc vypadala příliš "staře" na 20 let, což není její vina, ovšem její tvrdohlavost byla chvílemi až bezohledná a krutá. Colin Firth byl ve své roli bezchybný, ale přišla mi divná změna jeho chování od zamyšleného nemluveného nafoukance, k laskavému, ochotnému a ukecanému Darcymu v Pemberly. Přesto, ačkoli se mi zpracování z roku 2005 líbí víc (prostředí, kostýmy, vybavení domů, herci...), nyní musím přiznat, že zalíbení v tomto příběhu není dáno způsobem natočení, ale příběhem samotným.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tady mě Leonardo DiCaprio přesvědčil, jak skvělý herec je. Náctiletý kluk, učitel, letec, doktor, ... Sama se divím, jak tohle všechno jeden člověk dokázal, aniž by ho chytili. Nadchla mě skutečnost, že se naučil tu svoji činnost tak dobře, že se pak tím mohl živit, a navíc úplně opačným způsobem.

Truman Show (1998)

Skvělý Jim Carrey opět nezklamal. Téma filmu je jedinečné. Když jsem byla malá, párkrát mě napadlo, jestli náhodou někam nepřijdu a všichni se mi nevysmějou, že je to všechno jen habaďůra na mě a že mě všichni sledují, aby se ostatní dobře bavili. Tak nějak mi to tenhle film připomněl. Dojemný a carreyově vtipný film s výbornýma hercema.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Bezkonkurenční! Hlášky a grimasy Miroslava Donutila pobaví zaručeně. A stačí abych zahlídla jen ukázku, a hned chci vidět celé představení. U nás hlášky zlidověly :)

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Originální. Líbí se mi, jak to zapadá do jeho života a díla. To prostředí a shakespearovské podání... Výborný film.

Dlouhá cesta (2002)

Film o lásce, jež nezná hranic. O tom, jak se člověk dokáže změnit k lepšímu. O splněných přáních. O lásce, o které sní snad každý. Krásně pomalé a jemné, ale přitom žádné zbytečně přeslazené a dojemné scény. Je to prostě tak, jak to je. Krásný film! A výborný soundtrack.

Pýcha a předsudek (2005)

Tak tohle je něco nepopsatelného. Pocit, který jsem měla při sledování tohoto filmu byl tak intenzivní, že ho nemůžu zařadit jinam, než jako můj nejoblíbenější film. Krása tohoto filmu začíná už jen pouhým prostředím, krásný anglický venkov koncem 18. století, které doplňují lidé, sami k sobě navzájem zdvořilí a uctiví. Lidé, jež zajímá názor druhých, a žádají si vysvětlení při nedorozumění. Ne jako v dnešní době kdy každý řekne "nestarej se o mě, do mě ti nic není, starej se o sebe, di někam" a jiné věty podobného rázu. A ten oční kontakt.... A k samotným hrdinům - Elisabeth a pan Darcy. Keiru jsem tak nějak neměla zrovna v lásce, ale tady mě učarovala. Navíc Elisabeth i Darcy, oba inteligentní, tvrdohlaví lidé s vlastním názorem, kteří se vzájemně, především díky pár nedorozumnění, nesnášejí, si k sobě hledají cestu, aniž by o to jeden či druhý zvláště usiloval. Darcy se Elisabeth nevzdal, ačkoli ho už jednou odmítla, ale on věřil, že o něm neví vše a rozhodl se s tím něco udělat. Prostě od filmu jsem nevímco čekala, ale tohle určitě ne. Nepopsatelně nádherný film. Věřím, že takhle nepůsobí na všechny, někteří mají možná jako srdcovku jiný filmy, jiným se třeba zdá obyčejný, ale tohle je prostě moje, já za tím vidím kouzlo, krásu, a to "něco", co mi nikdo nevezme. Mohu jen říci: "Tohle je ono."

Na vlásku (2010)

Výborně jsem se bavila :) Pánvička forever :D Hlášky dokonalý a dabing supr :) Navíc skvěle propracované pohyby postav(iček) - grafika, chcete-li. Doufám, že takovýchto filmů bude více.

Zloději paměti (2004)

Po dlouhé době film, u kterého jsem se několikrát skutečně lekla, a to se mi nestalo už pár let. :) Čekala jsem sice jiné vysvětlení než zelený, ale dejme tomu. Ze začátku fakt zajimavý, pak ti marťani, no.... trochu to ubralo mému hodnocení, ale hlavní myšlenkou - pouto matky a dítěte, si to zase trochu vylepšilo. Celkově tedy 4*. Nenudila jsem se, navíc se jim podařilo mě vylekat. A ne jednou. :)