• Pohádka

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Důstojný seriál s ještě důstojnějším koncem. Je svůj, žádná napodobenina, originální způsob humoru, něco co tu nebylo a nic podobného ani nikdy nebude. Nadsázka z celého seriálu jen čiší a to je důvod, proč se stále drží na špici. Jednoduché a geniální. (I když teda nevím proč je Rimmer opět hologram...?) Nakonec to naštěstí stále mělo svůj červenotrpaslíckej nádech a celý ČERVENÝ TRPASLÍK může konečně odpočívat v pokoji.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

** za skvělou Audrey Hepburn, * za příběh, a * za výbornou Moon River. Moc krásná romance a příjemně mile praštěná Holly :)

Vřískot 4 (2011)

Neměla jsem z filmu ten správný "vřískoťácký" pocit, jenže musíte omluvit mé subjektivní hodnocení, protože já tuhle sérii prostě miluju. Byl to můj první horor, někdy na základce. A je to také ten pravý "typický" horor. Člověk v masce vraždí lidi z nějakého určitého důvodu, než jen pro zábavu. Nic víc, nic míň. Takhle má vypadat správný horor. A za tím si stojím. Až se na to kouknu znova a v klidu, určitě se o správnosti hodnocení zase přesvědčím. (Btw. Předchozí díly se Sidney jako obětí jsou asi o maličko lepší, ale identita vraha mě nakonec fakt překvapila.)

Mansfieldské sídlo (1999)

Neurazí, ale není to ani bůhvíjaké... Je to spíše normální. Takové dnešní chování lidí přenesené do roku 1806. Teď nevím, bylo to skutečně tak, nebo k sobě lidé chovali úctu jako v Pýše a předsudku?

Nezvratný osud 5 (2011)

Jako film to nedosahuje kvality předchozích dílů. Opakuje se stejný scénář, který už mě tolik nebaví... i když tentokrát nedostávají upozornění "jak" a "kdy". Naštěstí to zachránil brilantní konec. Opravdu suprově vyřešenej konec, kterej mě tak nadchl, že jsem šla z kina s velice dobrým pocitem. To bylo nejlepší z celého filmu. Tak trochu mě urazilo zobrazení krátkozraké dívky, která na mostě bez brýlí byla snad doslova slepá. A dorazila mě ta operace očí, kterou plánuji (i když teď teda nevím)... :/ Ale jednoduše - konec dobrý, všechno dobré.

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Ne, že bych nevěřila na vykládání karet, ale v tomhle podání je to opravdu nudné a otravné. Poslouchat předpovědi cizích lidí mě opravdu nezajímá, až přímo otravuje, pokud na to v noci narazím. Zavolat tam není možné pro neúnosnou míru peněz za telefon, a i když v televizi nic jiného v noci není, radši ji vypnu než koukat na tohle. Nevadí mi vykládání, naopak, ráda někdy k nějaké kartářce zajdu, ale vadí mi způsob podání tohoto pořadu.

Muži v naději (2011)

Čekala jsem nudný a trapný film, což se naštěstí nestalo. Opravdu jsem se upřímně pobavila. Nebylo to bůhvíjak oduševnělé, ale strávila jsem příjemné dvě hodinky v kině. Jednu hvězdičku ale musím ubrat za absolutně nečekanou a podle mě nejvíc nehodící se tragickou událost uprostřed filmu. Celou dobu sranda sranda a najednou tohle? Dost morbidní. Mohli na to navázat jinak, mírněji, ale ne takhle, když jsem uprostřed smíchu.

Šmoulové (2011)

Hezká a milá animace, kde jsou Šmoulíci fakt moc roztomilí. Už jen na ně se dívat, je lahoda. Navíc vtipný Harris tomu dodává šmrnc. A blbý Gargamel s kouřem je jen třešnička navíc :)) Bylo to přesně takové jaké jsem čekala. Příjemné, humorné, sympatické a pohodové.

Armageddon (1998)

Je to klasika... Ale SPOILER - Ubírám jednu hvězdičku za smrt Bruce! - SPOILER... To nemůžou dělat. Hezký by to bylo i bez toho. Možná hezčí. Ale možná jsem jediná komu to vadilo. :)

Smoking Will Kill You (2010)

Ubírám jednu hvězdu za naprostou předvídatelnost, nicméně je to stále vtipné :D