13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Bay stále umí a tentokrát nám servíruje slušnou přestřelku z Libye, kde banda amerických řízků masakruje místní obyvatelstvo. Po technické a herecké stránce OK, ale pořád mi z toho vychází, že Bay chtěl ukázat jen slušnou akci za relativně malé prachy a nic hlubšího za tím vším není. Slabší 4*.

Grimsby (2016)

Grimsby je jen lehce nadprůměrnou zábavou, kterou vyzdvihuje hlavně scéna se slony a Strong. 60%

Policajt ze školky 2 (2016)

Jako reklama na tyčinku Twix to funguje dokonale, ale jako film je to velmi slabé. Jednička s Arnoldem byla o level výše. 20%

Už teď mi chybíš (2015)

Sentimentální snímek o rakovině, který mi v lecčem připomínal spíš 50/50, než zmiňované Hvězdy nám nepřály. Hlavním problémem, byť čistě subjektivně míněno, je chování hlavních dvou postav, které mě skoro po celou dobu filmu naprosto iritovalo. Pokavaď se dvě ženské chovají jako krávy, tak je dost těžké s nimi soucítit. Drew stále neumí hrát, ale Toni Collette je naopak výborná a scéna s R.E.M je vyloženě skvělá! Daleko raději sáhnu po 50/50, kde mi Levitt s Rogenem přišli daleko sympatičtější. Miss You Already je jen dalším filmem na toto téma do počtu. 60%

Anomalisa (2015)

Příběhem dost připomínající Ztraceno v překladu. Vizuálně velice pěkné, ale obsahově poněkud chudší. Pokud by to mělo o půl hoďky méně, Anomalise by to jen prospělo. 50%

Captain America: Občanská válka (2016)

Technicky o chlup lepší než předchozí Captain America. Black Panther přináší příjemné oživení. Dostávám přesně to, co jsem očekával, ale řekl bych, že nedostávám nic moc navíc. Fajn ale je, že jsem měl stále pocit, že sleduji sólovku Captaina, než týmovku Avengers. Takové smutné 4*, Winter Soldier mě bavil malinko více. 70%

Ave, Caesar! (2016)

U mě se naštěstí žádně překvapení nekonalo, jelikož Coeni mě nikdy nebavili a Hail, Caesar vypadal už z traileru hrozně. Názorná ukázka toho jak naprosto dokonale domrvit film, přitom základní příběh mi přišel docela zajímavý na zfilmování. 30%

Jak přežít single (2016)

Film kupodivu mile překvapil, hlavně v tom, že to není další rutinně natočena americká komedie, jak by se mohlo zdát z trailerů. Naštěstí v něm totiž převažuje "vážnější" linka, takže to jako romantický film funguje podstatně lépe než komedie. Za týden na něj ovšem zapomenete. 50%

Děda je lotr (2016)

Další extrémně dementní americká komedie, která není nikterak zajímavá. Pohled na onanujícího De Nira je spíše smutný a trapný, než zábavný. Nemám s tímto stylem humoru problém, když je dobře zakomponován do jednotlivých části filmu, ale tady vypointované scény jaksi postrádám. 30%