Jen Bůh odpouští (2013)

Winding Refn je režisér čo si môže dovoliť všetko, nesmierne dlhé zábery, ploché charaktery, litre krvy a mnoho ďalšieho čo si normálny režisér nedovolí lepšie povedané čo mu veľké štúdiá nedovolia. Refn si točí svoje filmy, svojským štýlom a je v tom dobrý. Réžia výborná, elektrizujúce prostredie, každá scéna dokonalá. Scenár tipujem 60-70 stránok ale čo už, kto by vydržal ďalšiu hodinu, možno masochista. Celkový dojem nebol zlý, ale mohlo byť aj lepšie. 75%

Ženy sobě (2011)

Ale ano je to klasická hollywoodska odrhovačka čo sme všetci videli už milión krát ale funguje. Sympatické charaktery, kvalitná réžie, dobrý scenár ( nomináciu na Oscara si mohli odpustiť ) to všetko pekne do seba zapadlo a utvorilo film na ktorý sa dá pozerať. Nominácia Melissi McCarthy zaslúžená, najlepšia postava z filmu :) .

Klub rváčů (1999)

Film o skazenom systéme v ktorom žijeme všetci ale nikto nič nerobí len kráča so stádom. Fincher sa nebál a poukázal na slabosť ľudí a ich dokonalého sveta. Herecky obsadené veľmi kvalitne, Pitt, Norton a zvláštna Bonham Carter, ktorá do filmu zapadlo ako nikto. Scenár čo si budeme hovoriť, top 100 scenárov, ktoré uzreli svetlo sveta. Trvalo mi niekoľko rokov kým som sa dostal k tomuto drahokamu ale všetko má svoj čas. Aj po 14 rokoch film pôsobí neskutočne. 100%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Oproti priblblej jednotke sa jedná určite o posun. Posun k lepšiemu hlavne pri logickosti príbehu, ktorému som sa pri jednotke smial. Hlavné herecké obsadenie dobré aj keď nemyslím že je najvhodnejšou metódou obsadzovať do každého akčného filmu Johnsona ale čo už. Režisérske zvládnuté aj keď som si zo začiatku musel trocha zvyknúť na možno až prehnané strihy Jona Chu. V celku sa nejedná o zlý film, aj keď sa dá hranica filmovej zábavy posunúť o mnoho viac takže 70%.

Jedna mezi oči (2012)

Neviem o čo tvorcom išlo pretože natočiť niečo takéto v roku 2012, WTF. Možno chceli prinavrátiť klasický akčný film bez hlbšej pointy ale toto, fakt neviem prečo. Možno to bolo priblblým scenárom, možno celkovo debilným výzorom filmu alebo možno len Hanom, ktorý mi tam vôbec nesedel. Sly je hrdina z detských čias, takže asi preto tie tri hviezdy. Nechápem prečo sa niekto dokáže upísať niečomu ako je toto. Možno peniaze fakt neviem. 55%

Nelítostný Parker (2013)

Klasická úloha Stathama ako ho všetci dobre poznáme. Nekompromisný po každej stránke, neporaziteľný, bojovník, ktorý zostáva stáť ako jediný z členov pästného súboja. Príbeh nič moc taká tuctovka bez menšieho vlastného nápadu. Pekná žena musí byť aj keď žena po 40 no neviem ale áno dá sa musíme uznať. Réžia, Hackford má niečo za sebou takže fajn. Trocha by som skrátil stopáž, a potom by sa možno dostavil lepší výsledok. 60%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Netreba sa báť a nechať sa unášať McClanom a jeho náročným životom dovolenkujúceho policajta v Rusku. Čakal som niečo ako bola štvorka ale v celku nie som sklamaný. Áčkový herec v béčkovom príbehu( scenárista vytvoril príbehovú kostru ako pre direct to DVD s JCVD).

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Skromná romantická dráma postavená na reálnych ľuďoch a reálnom príbehu zo života. Každodenná vzťahová rutina, ktorá nie je vždy krásna ako by sme chceli. Herecky na jednotku, Gosling plus Williams skvelá kombinácia. Začiatok do tvorby Cianfrance nebol najhorší.

Za borovicovým hájem (2012)

Tri hlavné príbehy tvoria kostru celého jednotlivého celku po dobu 140 minút. Absolútna nálož emócií a gradácie príbehu. Jedinečné predstavenie hercov, či už Goslinga, Cooper sa dostáva konečne do kvalitných filmov, Mendes sexi, ostatné menšie alebo väčšie postavy výborné. Réžia, scenár "Mastermind". Som absolútne uchvátený, film sa mi zapísal do duše a do mysle neskutočným spôsobom. Film roka, nasrat na Argo a nasrat na réžiu Ang Leeho. Toto je TOP za rok 2012. 100%

Terapie láskou (2012)

Romantika troška z iného prostredia resp. nezvyčajnými postavami, ktorá boduje. Zrežírované na tej najvyššej úrovni, scenár veľmi kvalitný, herecké obsadenie čo si budeme hovoriť mená ako De NIro, Cooper, Lawrence a ďaľší ktorí sa tu predviedli boli fantastický. Počas tohto filmu som zistil niekoľko skutočností a to že Cooper je výborný herec, De Niro je na hereckom vrchole 40 rokov a že Jennifer Lawrence má fantastický zadok a to ostatné taktiež nie je na zahodenie. Príjemné prekvapenie a kto by povedal že ma takto dostane romantická komédia.