Až na krev (2007)

Daniel Day-Lewis je fantastický, no niečo mi chýba aby sa z ANK stal nezabudnuteľný film, alebo film ktorý by so si ešte niekedy pustil.

Apollo 13 (1995)

neviem je to autentické , výborne zahrané, technicky dokonalé ale keď si budem chcieť pustiť film o vesmíre tak si radšej dám napínavejšiu gravitáciu.

Ranhojič (2013)

Liečiteľ je zaujímavý historický počin, ktorý nám priblíži temný stredovek, obmedzenosť cirkvi a náboženstva ktoré zväzovalo akýkoľvek vedecký pokrok či rozdiel medzi západnou a orientálnou moslimskou kultúrou či vedou. A pre mňa je to jeden z filmov pri ktorom aj cca 155 minút ubehne ako voda.

Na hraně zítřka (2014)

Netvrdím že je to film zlý no mňa to nechytilo už na začiatku a postupom času som čím ďalej viac pozeral na hodinky.

Trosečník (2000)

Hanksa ako novodobého Robinsona som si užil. Filmy s jednim hercom sú špecifické a stoja na tenkom ľade no tu to neplatí.

Devil (2001)

Fantasy /realita španielskej občianskej vojny. Predvoj Faunouho labyrintu.Ale inak zaujímavá dráma s prvkami hororu.

Blade 2 (2002)

Blade 2 je oproti jednotke absolútne cool a má kurevský spád a akciu ktorá záčina bombastickou pred titulkovou scénou a konči presne sekundu pred záverečnými titulkami. del Torov rukopis je citeľný, oproti jednotke kopec zaujímavých postavičiek a príšer,

Hřiště snů (1989)

Horšie než bejzbol je iba film o bejzbol. Pole snov je však krásny a hrejivý film.

Blade (1998)

Temný hrdina,akcia, samurajské meče , poriadny masaker no napriek tomu to miestami nudí.

3 dny na zabití (2014)

Besson má rád akciu,auto naháňačky, Paríž a viac či menej pohaslé americké hviezdy. Nie že by Costner u mňa nefungoval ale Nesson a Travolta boli o niečo lepší.