Co žere Gilberta Grapea (1993)

Opravdu mě mrzí, že jsem se tomuto krásnému filmu tak dlouho vyhýbal. Není to ani chvilku emocionálně vydírající film, ale přesto vás dožene alespoň k jedné slzičce, to jsem si jistý. O hereckých výkonech Johnnyho Deppa je asi zbytečné se bavit, pro mě byl vždycky dokonalý (až na film Kokain, kde se mi moc nehodil). A mladičký Leonardo DiCaprio se podle mě tady ukázal, že má našlápnuto na velkou kariéru. Ale stále u mě ve tvorbě Lasseho Hallstroma vedou Pravidla moštárny. Já dávám 80%

Lord of the Dance (1997) (divadelní záznam)

Nádherný zážitek u kterého se musí rozplinout každý, když ne kvůli tanečním kreacím a nádherné choreografii či nádherné hudbě Ronana Hardimana, tak rozhodně ho musí dostat nádherné tanečnice. (zejména pánské publikum, mě dokonale omámila Gillian Norris v roli svůdné cikánky. Fascinující podívaná a to nejen pro milovníky tance! 95% (5% strhávám za tu nevkusnou náušnici na uchu Michaela Flatleyho:))

Milionářská bydlení (2004) (seriál)

Jako stavař jsem se u tohoto dokumentárního seriálu ujistil v tom, že lidi, zejména ti movitější, naprosto bez vkusu a citu pro zhmotnění elegance. 65%

Přežila jsem Picassa (1996)

Picassa nepovažuji za geniálního umělce právě za jeho nejznámější díla, ale právě za akamedické kresby, které se ve filmu vůbec neobjevují. Film je možná až příliš dlouhý a snaží se, abychom pochopili můzy umělce, ale zase mi vadí, že ppokud chcete být uznávaným umělcem, dle tohoto filmu musíte být trošku do hlavy. Každopádně toto není film pro každého a ti kteří nemají žádné sklony k úmění jej nepochopí. Celkový dojem je rozpačitý geniální Anthony Hopkins ztvárnil Picassa tak dokonale, že jsem kubistického malíře přestal mít rád pro svůj předivný charakter. 75%

Unplugged: The Corrs (2000) (koncert)

Inspirace irskou folkórní muzikou sourozenců Corrových je tak líbezná a milá na poslech, že když si chci poslechnout pohodovou muziku do deštivého "ostrovního" počasí, okamžitě šáhnu po The Corrs. Favoritem je The Radio. 80%

True (2004)

Krásná povídka a myslím, že Pařiži, miluji tě.. na této části filmu stavěl. "Ne, já tě vidím.."

Legenda o slavném návratu (2000)

Hledám svůj vlastní prostor a já ho našel, alespoň pro dnešek, u tohoto filmu! To je třeba vidět nejde to popsat.. Skvělé:) 85%

Pokání (2007)

Opět úžasný počin party okolo Joe Wrighta a Keiry Knightley! Příběh o nikdy nesplněném společném soužití a intenzivního prožití lásky. Opravdu bravurní herecké výkony Keiry a Jamese (jejich vášeň a náboj je tak silný, že vás zarazí do sedačky a vy jen budete hltat jejich doušky až do úplného konce). Za zmínku stojí i vynikající exteriéry anglických zahrad a interiéry s nádherným nádechem anglické noblesy a romantiky. Nádherné! 85%

Zakletý v čase (2009)

Čekal jsem o dost více. Mám takový dojem, že filmy s cestováním v čase zvládá nejprecizněji Christopher Nolan (Počátek nebo Memento jsou dokonalé). Držet se pomyslné linie budoucnosti je obtížné a v tomto filmu jsem měl pocit drhnutí a skládanka mi nezapadla do sebe jak by měla. Já mám moc rád romantické filmy a cestování v čase taky, takže jsem čekal, že se budu bavit na 100%. Bavil jsem se tak na 60% a to jen díky toho anděla Clare (Rachel McAdams je tak nádherná, půvabná a já při pohledu na ni se ztrácím v čase mnohem rychleji než Eric Bana). Celkový dojem je, že jsem mírně zklamán a asi si ho víckrát nepustím, spíš si počkám na další kousek krásně Rachel.:)

Pavol Habera a TEAM: Best of Tour Live (2008) (koncert)

Habera je prostě neskutečný.. přijde na jeviště a hlediště jeho charizma trhá na kusy! Celé tůr je skvělé a já s hodnocením neváhám, ikdyž jsem relativně mladý posluchač určitě patří Teamu okolo teho Habery místo v srdíčku. 90%