2012 (2009)

Rozdělit to na dva (až tři) díly, vysílat to ve středu na Nově a jsem na stoprocent jistej, že se jedná o ntou variaci na německý katastrofický film. Jediné co by mně asi zarazilo, že Němci výrazně zlepšili triky a několik lidí vypadalo hodně podobně hercům z Hollywoodu. No každopádně to byla kravina, ať to natočili Němci nebo kdokoliv jinej.

Zombieland (2009)

Určitě nadprůměrná komedie, přesto nic překvapujícího co by stálo za hvězdu navíc.

Nemilosrdný (2009)

Režisérova onanie dostoupila vrcholu, vše se soustředí na efekt a zapomíná se na obsah, neustále zpomalovačky a pomalá hudba mně po půlce tak znechutily, že už mně úplně přestalo zajímat jak je Johnny vlastně všechny pozabíjí. Preferuji raději přímočaré asia ganster movie a ne do sebe zahleděné art hokusy pokusy. A Johhny taky vypadal tak trochu divně ............

Náhradníci (2009)

Pouze průměrný mix Islandu, Gamera a I, Robota. Film bohužel také průměrné kvality těchto snímků. Bruce je ok, ale tím to končí, Radha je tak nějak do počtu a Rosamunda občas někde stojí a korunu tomu dává Ving Rhames (i když to možná byl i trochu záměr). Tak nevím, trochu film do ztracena.

Kdopak by se vlka bál (2008)

I přes poměrně nepříjemné hraní hlavní dětské hrdinky je film rozhodně na české poměry nadprůměrný.

Extrakt (2009)

Odvárek, který mi trochu připomněl skvělý Chaos Theory, na ten ovšem nemá ani náhodou..........

Avatar (2009)

Každopádně multimediální masakr umocněný 3D imaxem. Osobně jsem po půl hodině zcela přestal vnímat rozdíl mezi hranou a animovanou částí. Jednoduchý příběh, který mi v určitých rysech připomněl District 9 (model příběhu from zero to hero), kdy pozemštan přijede, zamiluje se, spasí planetu.............. Je až je neuvěřitelné jak hype, známá jména a dostatek peněz dokázaly tak "jednoduchý" příběh dostat nahoru (v pozitivním slova smyslu). Celkové hodnocení se těžko odděluje od pocitu ze speciáních efektů, zatím 4 hvězdy, po druhém shlédnutí možná pět.

Potraviny, a.s. (2008)

Dobrý začátek, který asi každého zarazí a vyděsí. Bohužel po první hodině se dokument stočí k americkému sentimentu. Jinak samozřejmě masakr, který Vás minálně na týden odvykne od fast food stravování.

Je tady někdo? (2008)

Snímek téměř bez kouska naděje, rozhodně si nedávejte v rámci nějaké deprese.

Ninja (2009)

Chtělo by se říct, že tenhle film byl jako do Lucerny na osmdesátky (rozuměj užít si staré dobré časy). Ale bohužel flashback se moc nepovedl a je z toho takový levný mišmaš, při kterém jen vzpomínám na dětství a tehdejší legendy typu Dudikoff, Van Damme nebo dokonce Noris. Výprava je fakt strašná a pointa alá čtyrlístek (a to urážím 4lístek) a vrchol je hlavní mlátič, který mě iritoval svým výrazem po celý film - jeho výrazy jsou asi čtyři a nic jiného po celou dobu nepředvede.