Zelená zóna (2010)

Na můj vkus příliš politické a příliš zavádějící. Filmově tak průměr. Trochu zvláštní, že tak kontraverzní film vůbec mohl vznikout.

Invictus: Neporažený (2009)

Nezaujalo, dlouhé a nikterak záživné. Matt Damon doslova filmem jenom prošel a neměl skoro prostor něco ukázat. Freemanovi jsem Mandelu věřil, ale to je pro mně málo.

Repo Men (2010)

Příběhem variace na všechny Equilibra, Minoritní reporty apod. Na druhou stranu se author rozhodně nebál jít "dál" a na detailech postavit trochu jiný film - hudba, krvavé detaily apod. Jediné co potěší je závěr a zavárečný fuck-up.

Single Man (2009)

Na první pohled je vidět, že film je něčím jiný. Jojo Tom Ford, možná od něho mám doma někde jeany..... Film není špatný, ani vyloženě špatný. Je prostě jiný. Styling je vidět na první pohled, vše je dokonalé - obleky, auto, dům, záběry připomínají fotky z modních časopisů. Téměř kýč, ale přesto ještě na hranici snesitelnosti a to hlavne díky hlavnímu hrdinovi. Uvidíme co Ford spíchne.

Kick-Ass (2010)

Přišel bez varování - zatím nejlepší film 2010. Čekal jsem taškařici na téma Defendor, možná trochu přiblbé komedie na téma domácí honitba apod., ale realita byla zcela jiná a moc a moc lepší. Film se doslova s ničím nesere, surovost, krev, teenage sex atd., všechno jak má být. Nikdo se nebál dát dítěti do ruky zbraň, či zabít toho či onoho. Cage po velmi dlouhé době v cool roli.

Exmanželka za odměnu (2010)

Jako reklama na štíhlý pas Jennifer Aniston dobrý, jako cokoliv jiného trága. Kdyby ještě film skončil o 30 minut dřív jako klasická romantic comedy, ale snaha udržet i akční linku film zcela dorazila.

Souboj Titánů (2010)

Megatragedie, nejde ani tak o srovnání se starší verzí jako o celkový pocit z tohoto filmu. Casting je jak z nějaké tv inscenace (nebo Xeny), řecké báje vzaly totálně za své a triky ani akce není nic extra. Mraky nových postav, které se mi jeví jako výsledek dealu s hračkářskými koncerny a světe div se ve filmu není Poseidon, který by měl vypustit Krakena.......

Kniha přežití (2010)

Jasně žádná akčnárna, ale vůbec to nevadilo. Tenhle film nemá být o akci jako spíš o přemýšlení, atmosféře a tom co nás dělá lidmi. Denzel je celou dobu tak trochu zastíněn sexy Milou a ani Garyho zapornák nemá příliš prostoru k zazáření. Exteriéry i hudební doprovod vytváří vcelku slušnou apokaliptickou atmosféru, trochu více prosluněnou než v případě Road.

Prokletý ostrov (2010)

Trošku brainfuck, ale což - dobře natočené a ještě lépe zahrané, po dlouhé době příjemné filmové pohlazení.