The Nostalgia Critic (2008) (seriál)

Neuvěřitelný šílenec. I když angličtinou nijak nevládnu, řehním se jako blázen. Já pro změnu doporučuji Neverending story 3, cokoliv se Slájem Stallonem, Mortal Kombat a Street Fighter + Sidekicks s Chuckem Norrisem:)

Zdrojový kód (2011)

Velice dobrý příklad existence paralelních světů:). Kolikrát ho tam posílali znovu a znovu? Jake Gyllenhaal stvořil během 90-ti minut hodně nových realit:) Přitom je příběh zaměřen na úplně jiná témata. Tohle bylo čistokrevné Sci-fi zabalené do hávu moderního thrilleru (je smutné, že se to v současnosti musí takto dělat). 85%

Pokoj (2003) odpad!

Můj druhý "odpad" na ČSFD. Na druhou stranu jsem se solidně pobavil. Nevím....celé mi to přijde jako kdyby někdo (s dlouhými vlasy a příšerným ksichtem) zkoušel natočit nejdelší levné porno všech dob a posléze vystříhal hardcore záběry v domnění, že samotný příběh zaujme...asi bych se na to měl mrknout ještě jednou, ať mám vychytány ty nejlepší momenty:)). Prozatím u mě vede: házení si s míčem (ohromná bžunda), reakce retardovaného Johnnyho, záznamník, který vyřešil to, co už všichni dávno věděli, všechny úžasně nepřirozené scénky u dvěří, obšoustník Mark, který přijde za Lisou a teprve až má její jazyk ve své puse a sám si sundá tričko, zjistí, že dělá něco špatně:))). Nu nic, někdy juknu ještě jednou a doplním...ale z odpadu se nevyhrabeme:)))

Ďábel (2010)

Ve většině těch novějších lekacích thriller - hororů máte skupinu lidí a hádáte, kdo je vrah. Je to už všechno celkem ohrané, takže moje podezření padalo od začátku na tu přísnou babiznu, protože s jejích ksichtem šlo opravdu dělat hrůzostrašné věci. Vlastně už vím koho mi připomínala...Ředitelku školy ze sci-fi Fakulta. Chování postav trošku ujeté ( ale možná se takhle amíci ve výtazích chovají, přece jen v nich tráví spoustu času:)). Lekačky slušné, atmosféra slabá. 60%

Top Gear (1978) (pořad)

Inteligetní bezprostření humor, uvolněnost, dobré nápady, skvělá auta, skvělí řidiči, moderátoři i kritici (mnohdy vše zaráz). Jeden z nejlepších dokumentárních pořádů současnosti. 95%

Černá labuť (2010)

Nu já nevím. Je to nějaké průhledné, příliš jednoduché. Od začátku člověk tuší, že se děj bude točit kolem stydlivé baletky, která bude muset zahrát roli pěkné dračice. Pak už jen čeká, jak to bude provedeno. Film jakoby nevěděl, čím se má vlastně nazývat. V jednu chvíli romantika jako z červené knihovny, posléze docela moderní drámo, chvilku docela solidní eroťák (až jsem se vám trochu červenal...), pak skok do celkem lekavého hororu ala Zrcadla nebo Pod povrchem a nakonec jakoby surealistické "magickorealistické" vyvrcholení celého filmu...Takže, přátelé, jsem vlastně mystifikoval sám sebe a dal jen 3 hvězdy, což ihned změním na 4:) Takhle rozmanitý a zvláštní film se jen tak nevidí. Velice zajímavá pasáž je diskotéka, velice zajímavým prvkem je mobil Niny - v podstatě jediné prvky zařazující film do konkrétní doby, jinak vše působí "bezčasově" jako balet sám:) 89%

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Jojo, Zasahovat do historie je špatné, to nás ve škole neučili...Američtí chlapci se rozhodli zabránit zrádnému útoku ze strany Japonců v duchu tehdejšího (nebo současného?) trendu - silou.Co se ale filmu týče, je to solidně koukatelné. Mrzelo mě, že nakonec k té monstrózní bitvě nedošlo (letka stíhaček ženoucí se na stovky vrtulových prdítek - to by George Lucase posadilo na pr... A vůbec v jakém filmu jste ještě viděli tolik proudových letounů pohromadě? Den nezávislosti...a dál nevím:( 75%

Mamma Mia! (2008)

Myslel jsem, že v kině vám může poškodit sluch hlavně nějaký brutalakční megafilm, ale není to úplně podmínkou. Existují totiž filmy, kde vám od začátku naservírují 6 příšerně uječených bab, které v kombinaci s výborným ozvučením kinosálu způsobí sonickou vlnu. A to mluvím výhradně o dialozích!! Zpíváné pasáže byly většinou dost slušné a pro mě odpočinkové. Další věc, která mě dodneška způsobuje noční můry, je vzpomínka na Pierce Brosnana, kterak mi zpívá S.O.S:)b Jako pocta skupině ABBA vydařené, jako cokoliv jiného celkem zabiják pro všechny co mají jistou hranici, po kterou může zajít romantika. 60%

Bláznivé poslání (1983)

Myslím, že každý divák do nějakých 15-ti let z tohoto filmu musel a musí uslintávat. Motorky, auta, kopance, salta, roboti, robůtci, rakety, kulomety, jetpacky a navíc pěkně uvolněný humor mnohdy podobný četníkům ze Saint-Tropez. Sice už do téhle věkové kategorie dlouho nepatřím , ale v rámci žánru dávám 90%.:)

Bláznivá mise (1982)

Tak jsem se po patnácti letech zase dostal k téhle akční ujetosti. Přece jen už nejsem tolik odvařen jako v dětství, ale stále je to koukatelné - hlavně akční sekvence. Přiznám se, že jsem měl taky vsugerováno, že hlavní hrdina je Jackie Chan - kdeže!! Nejvíc mě pobavila scéna s krycím názvem pro diamanty. "Šéfe, ty diamanty co jsme ukradli....chci říct ty buráky, co jsme ukradli...:))) V rámci akčních komediíí 80. let hodnotím 82%