Návrat do budoucnosti (1985)

Nádherná pohádka pro všechny věkové kategorie. Ty postavy jsou prostě strašně sympatické, příběh na svou dobu naprosto originální a scénař brilantní. Emmet Brown a jeho hláška "U všech Skotů!" mě bude provázet nejspíš celý život. V průběhu trilogie už mi sice vadilo jak si tvůrci vystačili se stále stejnými herci, ale aspoň si zase kluci zablbli v maskérně:) Taky se mi líbí, že Marty McFly dokázal oživit jednu z nejlepších rock´n rollových písní. 95%

30 dní dlouhá noc (2007)

Jediné co mi vadilo, bylo to Hartnettovo pobíhání po městečku, jakoby se nechumelilo (opravdu nechumelilo). Navzdory upírské extra rychlosti jim vždy upláchnul. Final souboj trochu odfláknutý. Ju a taky jsem nepochopil proč ten tlustoprd vjel naschvál s pluhem do domu...nu nic. Jinak do kina dokonalý horor. První třetina filmu jednoznačně na pět hvězd.

Krásná země (1977)

Italský humor má něco do sebe, moc se s věcmi nepáře a dokáže zaujmout. Krásná země má dost zapamatovatelných scén + velmi kvalitní dabing. Za zkouknutí určitě stojí první půlhodina, tam to šlape jako hodinky:)

Vlákna (1984) (TV film)

Příšerně depresivní, poctivě propracované, šokující. Film o tom jak se snadno a rychle vrátit zpátky do středověku.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tady se jaksi nechytám. Tenhle humor mi přijde až okatě vynucený a neuvěřitelně předvídatelný a opakující se. Pro jistotu jsem zkouknul pár dílů ITcrowd, abych měl s čím porovnat. Ajťáci, respektive britský humor mi prostě sedne mnohem víc (Ale Red Dwarfa u mě nejspíš už nic nepřekoná). Bohužel, amíci.

Počátek (2010)

Budu muset parafrázovat, protože jsem objevil komentář, se kterým se naprosto shoduji (ale už si nepamatuju autora:)).- "Počátek je příliš mechanický, ale málo strhující". Bohužel, pan Nolan si myslí, že čím více snů ve snu budeme snít (krásná věta:)), tím hlubší bude zážitek. U mě to nezabralo. Takhle nějak vypadá srovnání kvantity a kvality. Kvantity bylo dost, kvalita tohle tempo nestíhala. Co u mě zabralo bylo plynutí času ve snech snů, snů, snů...hehe:) To byla jediná složitější věc a vyžadovala divákovu spolupráci, jinak by se neorientoval od samého začátku.. A teď další skvělá věta - ¨"-Na Počátku mě dojal konec". Všichni se probudí po neuvěřitelném dobrodružství a je na nich vidět, že by si nejraději plácnuli a zašli do nejbližšího nonstopu, kde by strávili naprosto bezesnou noc, leč musí tu dokonalou habaďůru dohrát do konce. Očekávání veliká, Spokojenost nedostatečná. Co se týče tématu snění, tak mě mnohem víc srazil na kolena Věčný svit neposkvrněné mysli. 79%

Přenašeči (2009)

Asi jsem neměl koukat na sérii Walking dead, protože po ní moje laťka hodnocení těchhle postapokaliptických filmů výrazně stoupla. Jakmile se postavy začnou příliš brzo chovat naprosto debilně, nemám motivaci sledovat dál. Nosí roušky, nenosí roušky, nosí roušky, nenosí roušky... nechce se mi vyjmenovávat další úlety...Nuda. 55%

Paranormal Activity 2 (2010)

Bohužel jsem poznamenán těmi lekacími vtípky, kdy na nepřehledných záběrech z bezpečnostní kamery hledáte ducha...načež na vás vybafne opravdu něchutnej chlápek. Takže u PA 2 jsem byl stále ve střehu, kdy už ten duch bafne...přátelé, NIKDY!!! Jediná lekačka jsou vystřelovací šuplíky, pak se děje prakticky totéž, co v jedničce. Chování postav se postupně stává čím dál stupidnější (viz. zmiňované šuplíky zachycené na kameře, o kterou se jaksi nikdo nezajímá. Nu, já kdybych měl v domě kamery a děly se podivné věci, tak bych se "vesele" a "rád" podíval). 60%

Den poté (1983) (TV film)

Také já srovnávám s britskými Vlákny, ačkoliv to tak úplně nejde. Zatímco Vlákna se snaží být co nejvíc informativní, až "rekonstruktivní", Den poté je prostě a jednoduše katastrofický film. Oproti Vláknům je zde věrohodněji ztvárněna možná příčina konfliktu. Vypouštěné rakety letící někam pryč a následná katastrofa způsobená sovětskými střelami působí naprosto překvapivě a ohromně. Tomuto se přece už nedá říkat válka. To je spíš něco jako smrtelná korespondence s následky, které úplně pochopí jen ti, kteří slouží za terč.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Je to o hudbě, tudíž dávám automaticky hvězdu navíc. Překlady textů docela odfláknuté, ale Hugh Grant jako totální popáč pobavil:) Celý film je prostě roztomile střelený a od klasické romantiky se trošku odlišuje (něco jako Láska přes internet). Dávám 78%.