Temný rytíř povstal (2012)

Temný rytíř si přivstal. Už odfláknutý český překlad mě varoval. Naštěstí nejsem batmanofil a nemám přehnaná očekávání. Ale dejme tomu že první temný rytíř se svou propracovaností a dobrým obsazením postav vyšplhal u fanoušků batmana hooodně vysoko. postava Batmana nemá nadpřirozenou sílu, takže musí dost používat hlavinku, což se při boji - neboji s geniálním Jokerem krásně demonstruje. V dalším pokračování jsem tedy čekal záporáka minimálně stejně vyčůraného, popř. mocného a inteligentního. Tenhleten Bane je nějakým prototypem nasraného Ukrajince s náhubkem a slušným selským rozumem...Prdím na to, prostě napíšu co mi nesedělo - 1. Batman jako noční tvor - i když nemám rád bitky ve tmě, tak u Batmana člověk očekává, že využije noci a občas se někam proplíží atd. Nu tady se moc neplížil. 2. Inteligence Batmana - sakra není náhodou v partě DC vůdcem? to má být mistr strategie co umí předvídat a plánovat. Přijde mi, že jedná dost stupidně a vrcholem jsou jeho vyslíchací metody pomocí řevu a mlácení protivníků, kteří OČIVIDNĚ nemají z ničeho strach:) 3. Atmosféra Batmana - v prvním batmanovkách byla nádherně ponurá, temná, nepříliš krvavá... taková komiksovo - operní:)) a proto v ni níkomu nevadilo, že batman moc nezabíjí, vydává se přímo do hnízda nepřátel a pořád se bije na férovku holýma rukama. V novém Temném rytíři je atmosféra násilná a tváří se realisticky. Policisté jsou organizovaní a ne úplně blbí, zločinci též organizovaní a vyčůraní...a najednou přijde zvrat, policisté jednají úplně vypatlaně, Batman vleze do každé druhé pasti, a neumí vylézt z nějaké trapné kobky i když léta pracoval se svým vystřelovacím lanem a musí alespoň trochu vědět jak vyhodit lano se skobou nějakých ubohých 25 metrů vysoko!! Hlavní záporák se pořád producíruje všem na očích (prostě ho picnu do hlavy a je to!). 4. Hudba - Zní jako Inception...oprava. To je inception. A mě to vadí. Ta hudba je neadekvátní atmosféře, snaží se jí vytáhnout kvalitativně výš než sama dokáže. Nolan se opakuje a basta. A to nemluvím o obsazení postav stejnými herci jako v Inception...Ale závěr je opravdu povedený, to se musí nechat a všechna čest...ale jen závěr. 72%

Amazing Spider-Man (2012)

Temnější, krvavější, propracovanější, dospělejší a hlavně tam nehraje nudné děťátko Toby Macquire. Takže jestli se má spiderman objevit v dalších Avengers, tak rozhodně tato verze. 75%

Útěk z MS-1 (2012)

Tyjooo, to zas vybíral postavy nějaký šikula:)Scénář béčkózní až céčkózní Banda vylízanců, vrahů a úchylů ihned po probuzení do neznáma s naprostým přehledem a do pěti minut ovládne celý pekelně složitý vězeňský komplex. Vězení svou polohou dost znemožňuje útěk, ale vnitřní zebezpečení jaksi nikdo neplánoval:))). dalších 50 minut jsem přetáčel, nakonec jsem ale koukal s otevřenou hubou - skok z orbitu volným pádem...hmmm...průlet atmosférou trvající tak 20 vteřin...hmmm.... Guy si ve výšce cca 10 000 metrů či víc sundává skafandr (otužilec)....hmmm.....tak jo. 45%

Iron Sky (2012)

Měla to být spíš bláznivá komedie. Film se nebere vážně, ale nebere se vážně dostatečně:)) Viděl jsem nespočet scén, ze kterých šlo vytěžit mnohem víc. V mé hlavě se nabízí dva filmy se kterými lze Iron sky srovnávat - Mars útočí a Kubrickův Dr. Divnoláska... V Iron sky tak nějak propojili občasnou trapnost prvního se satirickým laděním druhého + připojili nudu, což fakt nemuseli:) 65%

Hněv Titánů (2012)

Asi jako kdybych srovnával AvP oproti AvP2. Souboj Titánů (nová verze) je sice konina v americkém teenage stylu, ale má děj, napětí, slušně napsané postavy a alespoň trochu přehledný svět + přehledné bitvy...teď když jsem to napsal, hádejte co chybí filmu Hnev titánů = tohle všechno!!! Jak já se těšil na Hefaista v podání Billa Nighyho a jak rychle mě přešel smích, když jsem uviděl tu nudnou trosku! Dialogy hrdinů asi nejnudnější a nejzbytečnější co jsem kdy poslouchal (vlastně neposlouchal, koukal jsem z okna a zpíval si a čekal až zavřou hubu). Panu scénáristovi jaksi nedošlo, že když ne úplně komediální film zaplníte rádoby směšnými a trhlými postavami jako byl Argenor (neuvěřitelná trapka) a Hefaistos (trapka + nuda), musíte tenhle "geniální" tah vyvážit nějakou postavou serióznějšího ražení. Okaté 3D efekty naplácané všude možně bez ohledu na orientaci diváka. Stejně tak souboje naprosto bez napětí, atmosféry, nepřehledné a stupidní. Chytil jsem se asi posledních 20 minut, když konečně došla řada na herce, tj. Neeson a Fiennes předvedli nějakou tu božskou sílu a charisma, ale to nestačilo. Tahle blbost mi ukradla dvě hodiny života. 45%

Muž ve stínu (2010)

Tuším, že kniha by mě asi chytila víc. Prvních 50 minut jsem nevěděl o co vlastně ve filmu půjde a dost jsem se musel přemáhat koukat dál...pěkná kamera:)) 72%

Gamer (2009)

Ufff, nevím co napsat. Gamer není špatným filmem, ale režiséři rozjeli opravdu sofistikovanou filisofickou hru na vysoké "umělecké" úrovni, kterou absolutně nezvládli po většinu času držet. Přesto je zde mnoho a mnoho výborných momentů a zamyšlení (?), které jsem předtím nikde neviděl. Kdyby zde šlo jen o příběh, bych nejspíš po půlhodině vypnul, ale tenhleten úchylnej psychosociální svět je ztvárněn zajímavě a hlavně se nejedná o usmrkanou teenage akci bez sprostých slov a krve (té krve je tam ale na mě zbytečně moc). Závěr ve vile Castla - tady asi má někdo rád Mechanický pomeranč:) Castle měl podezřele podobný zjev i hudební vystoupení jako Alex de Large. Není to špatný film, není výborný. ale je velice pěkně "jiný" a umí zaujmout. 75%

Moneyball (2011)

Já musím dát 5 hvězd, protože mám rád, když film dokáže zaujmout bez zbytečného pathosu a různých montáží opepřených rock´n rollovou hudbou:) Brad Pitt tu předvedl vynikající výkon, protože pan Beane je nejspíš složitá osobnost s nijak extrovertní povahou a v některých scénách toto vnitřní napětí onoho manažera přímo sálá z monitoru - díky Pittovi:). Film jakoby naoko balancuje mezi životopisem a sportovním "dokumentem", ale podle me je to čistě filosoficko-psychologická záležitost týkající se složitosti života - na příkladu jednoho opravdu zajímavého chlapíka:) 95%

Diktátor (2012)

Nějak mi chyběly takové ty výbuchy smíchu, na které jsem se vždycky u Cohena připravoval. spousta scén mi vykouzlila úsměv na tváři, ale málokterá mě vyloženě rozesmála. Problém je asi v tom, že si tenhle šprýmař vybral právě diktátorské téma, které je už ale příliš profláklé, není v něm co poodkrývat, ani nahlížet. většiny vtipů jsem se prostě jen pousmál a řekl si "jo tohle vystihl dobře a tohle taky..." Chybělo mi tam něco, co jsem nečekal, neviděl a neslyšel:).... Ale všechno co se točí kolem té jeho vysněné špičaté atomové bomby je bžunda:))) 69%

Nedotknutelní (2011)

Úchvatné, dojemné, a cool bezprostřední, možná jsem ale čekal ještě trochu bezprostřednější. Za scénu v opeře ale musíme nad devadesáti procenty udržet!! 91%