Horizont události (1997)

Nářezový sci-fi horror, kterému k dokonalosti chybí jen málo. 9/10.

Hostitel (2013)

Twilight s upíry bez tesáků a bílého makeupu maskovaný za slaboučkou sci-fi. Varování: Pro mužské diváky docela síla!

11-11-11 (2011)

Josepha trápí zlostné vize mající co dočinění s jedenáctkami. Blíží se 11. listopad a po nehodě, ze které zázračně vyvázl bez zranění, se vrací do svého rodiště poblíž Barcelony. Ani tam ale vize nemizejí, naopak zvyšují na intenzitě a v sázce už není jen jeho psychické zdraví, ale něco mnohem důležitějšího... Nejvíce na filmu se dá ocenit poměrně slušná atmosféra. Nápadů tu je jen poskrovnu, a dále se mi trošku zdálo, že film mohl být lépe obsazený. Záběry z CCTV kamer byly parádní a dodávaly příběhu toliko potřebný hrůzný aspekt. Jinak ta pointa se mi zdála naroubovaná na poslední chvíli, ale budiž. Celkově slušná podívaná.

Paranormal Activity 4 (2012)

Dvojice Henry Joost a Ariel Schulman se bohužel s třetím PA úplně vyčerpali. Tady se jim toho nepovedlo tolik, až je s podivem, že studio film nepřetočilo a nedalo šanci někomu jinému. PA 4 nepřináší vůbec nic nového, v horrorových okamžicích vůbec nefunguje a na konci působí film tak slabě, až jsem si říkal, jestli náhodou nejsem na Scary Movie 5, než na dalším PA. Triky od ILM byly sice hezké, ale proč jen se musely ty scény začít dít přesně (!) v tom okamžiku, kdy na ně zamířila kamera, to je prostě nejhorší katastrofa, jaká se vůbec v subžánru found footage může stát. Po tomto díle jsem o další PA ztratil zájem, i když jak se znám, tak jí asi dám ještě jednu šanci...

Paranormal Activity 3 (2011)

S jedničkou nejlepší díl ze série. Režisérské dvojici Henry Joost a Ariel Schulman se povedl opravdu husarský kousek, když další Paranormal Activity udělali opět jiný, tentokráte velmi "akční" a přesto dosti funkční po horrorové stránce. Velká míra inovace a velké nadšení jde vidět v průběhu stopáže od začátku až do konce.

Willow (1988)

Úžasná výpravná fantasy, která má vše, co takový film může jen nabídnout, a to zpracované naprosto fantasticky. Natočeno v době, kdy ještě Lucasfilm dovedl "vyslat magii skrze obrazovky". Dost se divím, že Willow se nedává kredit za podobu Pána prstenů, protože Peter Jackson si odtud vzal, resp. musel vzít značnou dávku inspirace.

The Bay (2012)

Velice netradičně pojatý found footage, v němž dopředu víme, že hlavní postava neumře - protože komentuje události, jež vedly k velkému zátokovému masakru. Oceňuji sice velmi pomale, ale také velmi pečlivě budovanou hustou atmosféru, která zejména v poslední třetině působí extrémně mrazivě. Zabíjení jsou nekompromisní, bodycount velký a takové nechutností, až jsem si říkal, že si režisér dal za cíl vytvořit maximální horror bez jakýchkoliv ústupků. Viděl bych to mezi osmi a devíti body.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Dost slušná nenáročná podívaná mající dostatek čarodějnic, explodujících končetin, krásných hereček a hláškování. V českém překladu mi trošku nesedělo, proč dospělému muži říkají Jeníček, ale to je spíš problém prvních překladatelů, kteří zřejmě ani nemohli tušit, že někdo v jednadvacátém století natočí akční horror s dospělými verzemi Hansela a Gretel. Hodně se mi líbila scéna s kulometem, pak celkově vizuální styl, a parádní herecký výkon Petera Stormarea. Závěrečná scéna mě přesvědčila o tom, že druhý díl nezní jako úplně špatný nápad.

Konečná (2013)

Last Stand jako návratový film Arnolda Schwarzeneggera funguje bezchybně. Jediná chybka je snad v trošku pomalejší první třetině, ale jakmile film dostane tempo, na pocit pomalejšího rozjezdu rázem zapomenete.

Dredd (2012)

Krátce shrnuto: fantastická akční jízda, která se ani na chvíli nezastaví. Plus fantastické 3D. Pokud hodláte někoho přesvědčit o kvalitách 3D, Dredd je ta správná volba!