Star Trek: Do temnoty (2013)

Osobně řadím Into the Darkness do TOP 3 Star Trekovských filmů. Fantastické! Doufám, že mi tohle přesvědčení vydrží. ;)

The Love War (1970) (TV film)

Jedna hvězdička za nápad s brýlemi, skrze něž lze odlišit lidi od mimozemšťanů (později mnohem lépe využité ve filmu They Live od Johna Carpentera) a druhá za celkem slušný herecký výkon Lloyda Bridgese, který je to jediné, co film vytahuje z filmové bídy alespoň lehce pod průměr. Akční scény jsou natočené děsivě špatně a film je stručně řečeno jedna velká nuda.

Defiance (2013) (seriál)

Nesympatičtí mimozemšťané, nesympatičtí záporáci, absence čehokoliv zajímavého, slabě napsaný děj a velká dávka nudy. Po třetím dílu si dávám pauzu.

Revoluce (2012) (seriál)

Bez nějakého toho přehánění opravdu vynikající podívaná, která dokáže fantasticky nadchnout.

The Elevator (1974) (TV film)

Zpočátku je to velmi napínavé, protože trvá drahně času, než tam do toho výtahu konečně nalezou. Je tu nějaký pokus o twist s jedním z dvojice lupičů, který se ocitne také v zaseknutém výtahu, a ten dokonce trpí klaustrofobií, jenže od chvíle, kdy se ostatní dozví, jak to je, to jde velmi předvídatelnou cestou a celek je tak vlastně spíše průměr. Nějaké kvality to má, ale řekněme, že to jsou lepší dvě hvězdičky.

Short Walk to Daylight (1972) (TV film)

Je to celkem ucházející survival film v metru, kde se na několika místech zřítí strop a pět lidí různě prochází škvíry a snaží se najít východ, rychleji, než metro zatopí řeka. Stallone tenhle film remakoval ve svém podstatně vymakanějším remaku Daylight, ve kterém zkopíroval to nejlepší odtud, i když kdoví, jestli nešlo spíš o krádež, než o povolený remake - což je mi ale upřímně jedno.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Tak nevím, rozjíždělo se to poměrně dobře a pak se to těžce pokazilo, když... možný SPOILER... několik hrdinů umřelo, aniž by je stihl rozřezat Leatherface. O logice ve filmu se mi asi budou ještě několik nocí zdát zlé sny. Scenárista chtěl možná překvapovat skoro na každém kroku, ale když se na plátně dějí věci, pro které nemá divák pochopení, je něco opravdu špatně. Nemluvě o tom velmi podivném zvratu u konce a to co udělali s Leatherfacem, to je podobný tah, jaký se povedl vytáhnout na Predátora na konci prvního AVP. Zvukové efekty u lekaček (vybafnutí Leatherface na diváka) a řezání všeho možného v první třetině vážně ušlo, a je škoda, že scenárista neodvedl podobně kvalitní práci. Tohle nezachrání ani 3D, ani komediální scénka po titulcích. 3,5/10.

The Astronaut (1972) (TV film)

Nabízí se srovnání s Kozorohem 1. Tady namísto kosmonautů hrajících přistání na měsíci, tu člověk po plastické operaci obličeje hraje kosmonauta, který se vrátil z Marsu. A jak to tak bývá u podobných případů, problémy na sebe nenechají dlouho čekat. V druhé půli je Astronaut jasně realističtější, to se týká i finálního rozuzlení značně zašmodrchaného děje. Sympatický snímek.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Má to všechno, co by epický pirátský film měl mít - souboje ve všech podobách, vzpouru, cestu za pokladem, nebezpečí na každém kroku a sympatické hrdiny a charismatické záporáky. Chyběla tomu snad jen zapamatovatelná hudební znělka. Geena Davis nechala ve filmu všechno. Carolco bohužel taky. To je celkem záhada, proč je film tak špatně hodnocen.