Rabid (1977)

Na tomto filmu je vlastně zajímavé jen vraždící monstrum, kterým v je tomto případě ženská s pinďourem v podpaždí, ale musím uznat, že to je vskutku originální.

Ingaló (1992)

Ve filmu se objevuje několik odlišných dějových linií, díky nimž na mě působil trochu nesourodě, obzvlášť když některé z problémů nebyly dotaženy do konce a prostě jen tak vyšumněly. Nakonec ale dojem spravil lepší konec a proto pro mě nakonec film vyzněl celkem příjemně a (na Island) optimisticky. Hodnocení 3 a půl, zaokrouhleno nahoru.

Ukrutně šťastni (2008)

Vypracovaná atmosféra městečka s vlastními zákony, kde obyvatelé neradi vidí nikoho nového a z jistých důvodů si nechtějí nechat zasahovat do "svých věcí". Pokud nezapadnete mezi místní, pravděpodobně budete mít problémy. Spousta dějových zvratů, osudových rozhodnutí, která jsou naprosto opačná než obvyklá rozuzlení v jiných filmech, jedna ženská na zabití, močál jako konečné řešení problémů, mizející postavy, které nikdo nepostrádá a jeden potrestaný policista, který si neví rady, jak s tímto vším naloží. Celkově za 5.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Super, dokonalé, to by mě nikdy nenapadlo, že mě bude bavit seriál o takovéto skupině vědátorských magorů. A to jsem měla vždycky fyziku a matiku za 4, za 5... Aktualizace: Třetí série mě donutila trochu ubrat ze svého hodnocení.

Temný rytíř (2008)

Na tak jednoznačně pozitivní hodnocení jsem od filmu čekala něco víc. Určitě to nebyl průser, ale každou chvíli jsem očekávala, kdy se to "něco" objeví. Bohužel to nedorazilo. Můj problém asi je, že nejsem zrovna fanda tohoto žánru a že toto byl vlastně můj první Batman, takže nemám možnost srovnání. Ale klasické srdcervoucí proslovy ve vypjatých situacích, typické pro americké filmy zde rovněž nechybí. Ovšem abych jen nekritizovala - podařená postavička Jokera je místy roztomilá až k pomilování a svým charismatem poněkud zastiňuje hlavního hrdinu na opačné straně zákona. Příjemně překvapil i osud hlavní ženské postavy a tak se film vyhnul alespoň jednomu klasickému klišé.

Marketa Lazarová (1967)

Film se mi podařilo vidět do konce až na druhý pokus, při tom prvním nejspíš sehrála úlohu špatná kvalita nahrávky, počítačová obrazovka a nadměrná únava. Navíc snaha o soustředění se na samotný děj způsobila, že jsem pomíjela ostatní prvky tohoto filmu. Ale zanechalo to ve mně dojem, že ho musím vidět znovu a v lepší kvalitě. Nyní se naskytla příležitost zajít na něj do kina, tak jsem neváhala. Tentokrát jsem se na něj ale důkladně "připravila". Prostudovala jsem web (odkaz na těchto stránkách), kde je ve zkratce vylíčen děj, scénář a hlavní postavy. O děj tedy bylo postaráno a tak jsem se mohla soustředit na samotný obraz a zvuk. Výsledkem byl naprostý úžas nad každou scénou, zachycenou perfektní kamerou a podbarven výbornou hudbou, které dohromady tvořily neuvěřitelně strhující celek. Ve spojení se syrovostí a živočišností středověkého prostředí mi z toho jednoznačně vylezl jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla, a který okamžitě poputuje do mé Top 10.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Co se to stalo s Futuramou??? Po druhém celovečerním počinu jsem došla k názoru, že to nebyl dobrý nápad. Obzvlášť zde, kde příběh, který by v podstatě vystačil na jednu 20-minutovou epizodu je zde všelijak natahován (asi tak jako Kif, když se veze na raketě), aby vystačil na určitou délku. Začátek se rozjel velice dobře, bylo zde pár povedených vtipů a vůbec celkem ta stará dobrá Futurama, ale od jistého okamžiku (když už jsem si vlastně myslela, že je konec), to neuvěřitelně upadá, je to o ničem a přijde mi to hodně odfláknuté. Myslím, že to úplná ztráta času není, ale fanoušci seriálu nechť zázraky nečekají.

Karamazovi (2008)

Síla obrazu, síla zvuku a hereckých výkonů. Po dlouhé době film evropského formátu. Aktualizace: Formát zkopírován od Saury, takže jedna hvězdička dolů.

Bellevue (1969) (TV film)

Herecký koncert v komorním prostředí. Po šestnáctiletém utápějícím manželství stojí oba protagonisté před zásadním rozhodnutím svého života, které ale ani jeden není schopen uskutečnit. Během jednoho večera dojde ke konfrontaci nahromaděných letitých křivd, aby se nakonec vše opět vrátilo do starých kolejí.