Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

I přes fakt, že jsem zanícený fantasta a tedy přehlížím spousty "klišé", nejde než zklamaně kroutit hlavou. Pěkně vymodelované lokace sice lahodí oku, nicméně postrádají jakýkoli smysl. Pokud do krásného obalu vložíte hloupost, po rozbalení následuje rozčarování tak jako tak. Tenhle snímek má jedno budoucí využití, a to převážně ve vysílacím schématu komerčních televizí.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tenhle příběh má spoustu hloupých okamžiků, především po příběhové stránce. Nicméně, pokud nejste šťouralové anebo z nějakého důvodu neopovrhujete těmito snímky, pravděpodobně na dvě hoďky vypnete spoustu závitů šedé kury mozkové a budete relaxovat nad, vcelku, povedenou sci-farnou!

Auta 2 (2011)

První Auta mě dostala a i přes dospělácký věk, jsem si je pustil dokonce vícekrát. Dvojka, něco postrádá s kouzla jedničky. Ale jako špionážní akčňák jsem to nečekal. Tady by možná i Bond ztrácel páru. Nicméně jde o animák a proto odpouštím vše co jen jde.

Navždy spolu (2012)

Je to milé, sladké, romantické, pěkné. Asi už stárnu, nebo jsem jistá forma romantika. Takovéto příběhy snad fungují jen v Americe, nebo je umí Hollywood tak výrazně prezentovat?

Den zrady (2011)

Politické drama je vynikající, pokud je výborně napsané, obsazené herci, kteří si s roli poradí a dají ji smysl. Tak jako zde. Spekulovat o naivitě je složité. Já neznám politicko-zákulisní prostředí, proto mě možná baví je sledovat, alespoň v těchto příbězích. Nepátrám po autenticitě, jen se bavím. Tady mi nic nechybělo.

Kronika (2012)

Nemůžu tvrdit, že jsem absolutně unešenej, nebo navýsost spokojený, ale s jistotou můžu říct, že jsem byl mile překvapený. Nemusím zrovna tyto pseudo dokumentární záležitosti a prvních pár minut jsem pochyboval o tom, jestli nemám sáhnout po něčem jiném. A nakonec jsem netrpělivě očekával, jak tahle rozkol supermanů dopadne. Ona smrtelnost nesmrtelnost chtěla víc domyslet a najít nějaký precedent. Ale na poměry cena/výkon/zkušenosti je to opravdu dobré.

Prometheus (2012)

Prometheus pravděpodobně podkopl sám sebe prezentací, silně odkazující na vetřelce. Termín prequel se s Promethem skloňuje ve všech pádech, přičemž si tímto sám nastavil laťku očekávání do úrovně, které pravděpodobně ani nehodlal dosáhnout. Celý dějový příběh je více než samonosný a přímo vybízí pro pokračování. Onen zrod "funky animal" na závěr, mohlo být příjemné překvapení. Osobně soudím, že kdyby Ridley Scott zvolil strategii absolutního tajemna, pod šepotem něčeho velkého, byla by reakce na Promethea monumentální, s velikou chutí do pokračování. Prometheus mě ovšem nezklamal a mám radost, za takovou porci atmosféry a vizuální podmanivosti. Nemyslím ani, že scénář byl nějak nedopečený. Byl jednoduchý a nutil občas zapnou nějaký ten závit a popřemýšlet, ale nakonec vše pěkně zapadlo. Efekty, hudba, herci, vše vynikající. Proč tedy za každou cenu hledat vady, které jsou beztak titěrné a irelevantní? Tak jako tak jde o špičku žánru. Na závěr snad jen říct, že jistí přítomní, kteří nepohrdli nějakou šílenou camreprodukcí asi jen stěží můžou poukazovat na kvalitu, jak konceptuální tak vizuální! {3D Kino v Originálním znění}

Warrior (2011)

Tady testosteron vytéká i z monitoru. Příběh, jako šroubovice se proplétající, rozumně vystavěný, výborně zahraný.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tak se koukneme, co nám poblázněný Almodovar opět přichystal....... Zajímavé, ale trochu dřevěné..........začínám tušit, ale věřím, že je někde háček.........on to snad myslí vážně, no to mě po...r...........už to závání trochu úchylností, nicméně, netrpělivě očekávám...............aaa:) tušil jsem to, ale i tak vychytrale promyšlené.