Šmoulové (2011)

Takto podaní modří panáčci jsou pro mě zklamáním. Animace mi připadá strašlivě umělá a nepěkná, podstatná část šmoulů se nějak vytratila a příběh opravdu nudný. Začátek ve šmoulici přitom vypadal slibně. A troufám si říct, že jako celovečerní animák, s podstatně propracovanějším příběhem, využívajícím obrovský potenciál charakterových šmoulích postav, mohl být skvělý. Nicméně, je třeba přihlédnout k dětskému publiku, které to pobralo a znovuoživené šmouly si užívalo.

Lidice (2011)

Nechci nějak zlehčovat historickou tragedii, nebo tvrdit, že vím co museli cítit a blaa. Toto je nepředstavitelné a ty děti v autobusech mě dostaly. Ale jinak nic zajímavého a opět stokrát nakopírované téma v bleděmodrém. Nějak mi ani nesedl příběh, koncipovaný na touze milostné snahy, s vyústěním v genocidu. Nacisti byly jsou a budou zbabělé kurvy. A my pořád dokola budeme koukat na to samé!

Limit (2010)

Je to dobré, má to spád, není to hloupé a opět další klon Leskotky. Francouze snad berou drsné babiska s koltem proklatě nízko, nebo co. :)

Amélie z Montmartru (2001)

Je to neuvěřitelně podmanivé, intenzivní, trhlé, fenomenálně rozkošné (Auderey Tautou alias Amélie), hravé a tak bych mohl pokračovat donekonečna. Nemarněte tady čas čtením, dívejte se. Soundtrack je absolutní rozkoš!

Odnikud někam (2010)

Nevím, co jsem v tomto měl najít. Hlubší význam čeho? Rádoby filmová hvězda, která vypadá, že vylezla z bagru, obklopená ještě divnějšími lidmi a utápějíce se v depresivním sebepoznání? Určitě zajímavá kamera, ale něco tak unuděného jsem dlouho neviděl. Chápu, že v tom někdo vidí svátost. Já jsem obyčejný konzument, přemýšlivé filmy mám sice rád, ale musí být nad čím přemýšlet. Ne jen 90min. sledovat zamindrakovaného maníka ve Ferrari.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Tak vlastně nevím, komu byl snímek určen. Jemný retrofeeling byl sice příjemný, ale choreografie zoufale nicneříkající. Vyjma pár scén s nějakou tou modernější verzi country. Reverendova dcera (Juliane Hough) byla sexy, ale to celý snímek neutáhne.

Nákaza (2011)

*spoilery* Nevím, jak s napjatou atmosférou snímku, kde se umírá po milionech. Nákaza těží se strašáka nějaké pandemie, celý svět je v křeči, lidí umírají, každý se bojí. Vakcína se hledá, najde, a je konec. Ústřední postavy opět téměř všechny vyváznou, své vakcíny dají potřebnějším atd. Preciznost, ještě neznamená úspěch a já se nudil a nudil. Člověk se nad tím zamyslí, co by kdy by, a to je všechno. Tady ta realističnost spíše škodí. I když, to je věc názorů.

Malý kousek nebe (2011)

Další Listopadová romance. To vás napadne asi jako první. Není to tak hrozné. Je to téma umírání zabalené do romantického pláště s humorem a zajímavě napsanou postavou Marley (Kate Hudson). Je to trochu tuhé, ale postava Marley je fakt trhlá a přitom rozkošná.

Kamarád taky rád (2011)

Asi stárnu, nebo co, ale tady nemám chuť nic kritizovat. Už to tady bylo, a dozajista ještě mnohokrát bude natočeno tak nebo naopak. U mě to fungovalo, bavil jsem se, neřešil jsem, plynul jsem. Mila Kunis famózně trhlá a Timberlake hrál prostě dobře. Místo toho novoromantického lálání ať raději hraje. Napsané je to dobře. Klišé sem, klišé tam, nemocný tatínek atd. Ale jako celek to funguje, pokud nejste proti už se zásady.

Trust (2010)

Aktuální téma, nad kterým bezesporu jednou za čas přemýšlí každý rodič. Bohužel je to zde vše přislazeno a zmírněno. Je to plané, nadnesené. Takovýhle film, by měl být myslím šokující, odstrašující. Zde je vše prezentováno jemně, ala první sexuální zážitek se trochu nepovedl. Realita může být úplně jinde, drsná, nebezpečná, zničující. Jen za toto aktuální téma přidávám jednu hvězdu. Závěr byl zajímavý, dojímavý. Nechci tady popírat fakt, že nejde o nic vážného a že si umím představit, čím kdo prochází. Určitě by to měla dnešní mladá generace vidět. Celkový potenciál snímku je ale hluboce nevyužitý.