Pokání (2007)

Co k tomu dodat? Famózní? Strhující? Neskutečně nádherné? Nevím, které slovo by tenhle film vystihlo nejlépe - asi to ani nejde říci jedním slovem. Po herecké stránce naprosto bravurní - herci si s tím potykali opravdu na jedničku s hvězdičkou a rozehrávají vskutku strhující příběh. Naprosto dokonale k tomu sedla i hudba, která ty silné emoce ještě umocňuje (skvělý nápad s tím psacím strojem). Plno nádherných záběrů (makové pole mě vážně dostalo), nádherný scénář....co víc říct, abych se neopakovala? Došla mi slova chvály, takže můžu už jen dát plný počet a říci: "Bravo!"

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Nesrovnávat Kriminálku Anděl se staršími tetičkami z Ameriky? To byste mi museli svázat ruce, slepit prsty, zalepit oči, pusu a nakonec uši. Ale Nova chtěla dokázat, že si na kriminálku ve velkém stylu troufne a hlavně - že na to MÁ. Takže - jak to dopadlo? Když zavřeme oči nad tím, že s vymýšlením názvu si tvůrci hlavu příliš nelámali a řežie a styl zpracování prakticky "C. S. I." kopíruje jak přes kopírák, chválím snahu a odvahu. Konečně se na to dá dívat bez obrovských výbuchů smíchu nad trapností a laciností jako např. u Redakce. Mahlera na pitevně si ale pánové mohli odpustit - to už jsem vážně měla pocit, že hlavní postava se jmenuje Gill a za chvíli se v záběru objeví křivohubka Sara. Místy děsný kompars, děsně statické, místy toporné - ale na druhou stranu místy koukatelné, ale až příliš okatě "kriminálkovité". Cenu za originalitu by s tímhle výplodem Nováci nejspíš nedostali, ale uznávám, že se prokopali z okresní žumpy stylu Redakce, přes čutanou krajského přeboru do takové I. A třídy - na vyhřívaný trávník I. ligy to ale zdaleka není.

Knight Rider (1982) (seriál)

No jasně, že je to chujovina - o tom žádná - ale lidi, upřímně: kdo z vás na to nehleděl s otevřenou hubou jak tele na nové vrata, když to tu vysílali poprvé?:-) Já se upřímně přiznávám, že mi nemohl uniknout jediný díl.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad) odpad!

Blbost a nadutost amíků mě den ode dne fascinuje víc a víc a když už si zase říkám "není možné, aby byli ještě blbější", vždy se najde něco nebo někdo, kdo mě spolehlivě vyvede z omylu. V tomto případě se jedná o tenhle "duchaplný", "hlubokomyslný" a "megapřínosný" seriál na styl reality show!

187 - Kód pro vraždu (1997)

A to jsem se k tomuhle filmu dostala až teď, když už mám papír na to, že se budu po zbytek života živit tak, jako Pan G.????!!! Trochu pozdě! - no a teď vážně - samozřejmě, že věřím tomu, že se vyskytnou situace, kdy učiteli prdne v kuli a stane se to, co se stalo ve filmu. Upřímně doufám, že mě se to netýká, a proto můžu s klidným srdcem film velmi pochválit, vyzdvihnout výkon Samuela L. Jacksona a říct, že konec se mi zdál famózní. Děkuji, pane G., zasloužené 4 H:-)

Bathory (2008)

Inu co říci závěrem? Jsem poněkud zklamaná touto velkou historickou taškařicí. Namísto velkolepé historické podívané, kde jsou bitvy drsné jako daná doba sama, se mi dostalo opravdu laciného napodobení, které velmi dokořenil a hlavní chuťovou linku vytvořil zvuk a hudba a v neposlední řadě opravdu brilantní herecké umění některých herců a krásná režie. Nemálo scén zdálo se až velmi lacinou záležitostí, kterých by si divák u tak drahé záležitosti neměl všimnout - svíce naprosto klidně žhnoucí v průvanu, který člověk cití na rukou? Nekonečný déšť v nekonečně slunečném dni? Chemicky vybělené a vyčištěné lebky zvěře volně se povalující v lesích? A spousty dalších detailů, které mne opravdu nepřesvědčily. Závěrem mohu jen smeknout svůj pomyslný širák před uměním Karla Rodena a neméně skvělé Anny Friel - bravo vážení, to vy dva získáváte cenu večera!

27 šatů (2008)

Hm, další sladká limča, která absolutně nijak nevybočuje z profláknutých klišé a opravdu ničím nepřekvapí. Film pro holky při nostalgické či melancholické náladě - pánské části publika asi tenhle snímek spíš obrátí vložky v botách, než aby je nějak uspokojil. 3 hvězdy za báječnou Katherine Heigl, za skvělou megamrchu Malin Akerman a za úžasného sympaťáka Jamese Marsdena:-)

Těžce zamilován (2001)

Jasně, jasně, je to děsná chujovina - co si budeme vykládat, ALE... kdo si pustí film bratrů Farrellových a očekává nějakou, alespoň trochu, normální komedii, tak je asi blázen anebo Marťan. Já nejsem ani jedno z toho, takže jsem od toho nečekala VŮBEC NIC. A díky tomu nejsem ani zklamaná, ani naštvaná, ani nic. Prázdných 113 minut ve mě nechalo jedinou stopu a to pozastavení nad faktem, že z filmu vyplývá nové znění Pythagorovy věty: inteligentní 2 + hodná ženská na druhou = odporná hnuska na druhou. A to je mi krajně nesympatické.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Že by mi něco uniklo? Dívala jsem se na ten samý film, co vy všichni tady?:-) Z milého a pohodového snímku se vyklubala nuda, nuda a zas jen nuda, která mě přepadla ve čtvrtině filmu a držela se mě až do konce. A vtipnost a zábava? Tak ta se buď někam vytratila a nebo jsem opravdu viděla alternativní verzi...

Gympl (2007)

Prvně by se mělo vždy chválit a pak kritizovat, takže - co pochválíme? Excelentní výkony některých herců - Schmitzer (jak mi ho bylo líto při scénách s transformátorem), Holubová, Bydžovská a Mádl... Na druhou stranu, ale výkony některých mladých herců tomu postupně ale jistě ubíraly hvězdičku za hvězdičkou. Slečna, co se sebepoškozovala? Té jsem nevěřila ani nos mezi očima. Ale jinak, i když hip hop není můj šálek čaje, hudba good, scénář se mi taky líbil. Pro mě je to solidní 3 - 4, ale bohužel, spíš k té 3.