Na ostří meče (2000) odpad!

No... představovala bych si to asi takhle - scénáristovi nabídli nějaký prachy za nějaký scénář - on ale nic nevypotil (protože celou dobu chlastal), takže když jel v dojednaný den tvůrcům ukázat své výsledky ještě s mírnou opičkou na zádech a zastavil na červenou na křižovatce, tak mu ty 3 minuty bohatě stačily, aby vypotil tenhle shit. Kamera měla tak "nečekané" a hlavně plánovité záběry, že jsem si říkala "tak, teď tam bude záběr na to..." a ono jo. Herci měli text tak naučený a byli tak "přesvědčiví", že jsem jim nevěřila ani nos mezi očima a hlášky typu "Je v klidu... je to Yakuza - Japonská mafie!" "Jak to víš?" "Já už to viděl." mě opravdu spolehlivě rozesmály. No takže sumasumárum - jdu hledat ten naprosto ztracený čas strávený u takovéhle koniny, která si nezaslouží lepší hodnocení, než to "odpadkové":-)

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Jojo - výstižnější název už Nightwish zvolit nemohli - Nightwish na vrcholu svých sil a uzavírající velmi úspěšnou kapitolu. To je End of an Era. Pro fanoušky Nightwish radost pohledět a hlavně poslyšet. Tarja má svůj hlasový arsenál plně nabitý a oslňuje i svým kouzlem osobnosti a opravdu velkým charisma. Kytary špica - není co dodat, klávesy rovněž a bicí? Jedna báseň. Trochu mi ale chuť kazí myšlenka, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš - i sama Tarja o to zpívá v písni Phantom of the opera - "Your spirit and my voice...".

Ptačí svět (2001)

Nepopsatelné kouzlo přírody, které mě na 98 minut naprosto umlčelo a uchvátilo. Úžasná kamera, skvělá hudba (jak ta přidělaná člověkem, tak i ta originální "made in nature":-) a do toho komentář originál ve francouzštině - co víc si přát?

Rafťáci (2006)

Lepší než Snowboarďáci, ale pořád je to klasická komedie pro náctileté, která mě nijak neoslnila. A ještě k tomu jsem se pořád musela dívat na obličej Vojty koKotka (tak ho nazval jeden žák 6. třídy - není to výplod mé hlavy:-)

Snowboarďáci (2004)

Film byl často srovnáván nebo uváděn, jako novodobé Sněženky a machři. Chyba lávky - toto je naprosto neadekvátní přirovnání - spíš jsem v tom viděla snahu o jakési české "American pie". Teda alespoň struktura je uplně stejná: náctiletí kluci se snaží sbalit roštěnky a u toho zažijí spoustu "dobrodružství". No - jak říkám, film je určen pro náctileté a do této skupiny já už nějaký ten pátek nepatřím, takže mě fakt neuchvátil. Ale věřím, že kdyby mi bylo nějakých 15, tak jsem nadšená:-) "No, slušnej vejlet." "Třeba pošle i pohlednici."

Legenda o vášni (1994)

Film, který se táhne jak žvýkačka nalepená na podrážku, a který má tak melodramatický příběh, zachraňuje hlavně nádherná kamera, nádherné prostředí, ve kterém se natáčel a Anthony Hopkins. Tohle je pro mě záležitost jednou a dost.

Bratři jak se patří (2003)

Znáte písničku od Jarka Nohavici Velká voda? V refrénu zpívá "a ona mlčela, stála a hleděla, ani ryba ani rak, prostě jen tak." No a přesně tak jsem si připadala při sledování této komedie. Oceňuji záměr tvůrců podat tělesné postižení humorným způsobem. Oproti předešlým filmům bratrů Farrellyových je tohle nejspíš jejich majstrštyk. Ale už jen to, že jedno siamské dvojče vypadá asi o deset let starší než to druhé, je hodně velký úlet. Scény, které měly být vtipné mi přišly spíše trapné a místy jsem si připadala, že potřebuju hostesku, která nese obrovskou ceduli s nápisem "potlesk" nebo "smích", abych se alespoň trochu zasmála. 2 hvězdy za Evu Mendesovou: Hele a ty játra potřebuješ? Můj kámoš třeba nemá slepý střevo...

Do naha! (1997)

Místy komedie, místy hodně vážný film o vztazích mezi lidmi. Ideální pro ty, kdo mají rádi britský humor... Perfektní herecké výkony... "Aha, takže to shrneme: neumíte zpívat, hrát, tančit, tak proč jste přišel na náš konkurz?" (Kůň si svleče kalhoty) "Pánové - teda to je hadice!"

Mrazík (1964)

Koho jste potkali?! Co vám to nalhali?! Má matka jen jednu dceru má a tou jsem JÁ!!! bez dabingu by to byl průměr, ale tohle je jeden z mála filmů, kdy dabing udělal zázrak:-)

Někdo to rád blond (2004)

1 vypatlaná blondýna + 1 vypatlaná blondýna + 2 černoši, kteří se převlečou za tyto vypatlané blondýny = ptákovina, která vám nestojí za ten ztracený čas