Falešná kočička (1937)

Herecký výkon Věry Ferbasové v tomhle filmu mě obracel vložky v bodách - její studium periferní mluvy a její následná aplikace byly vážně úděsné. Tomu by nemohla věřit ani ona sama:-) A lidský primitiveček v ženské podobě - to už bylo i na mě moc... a že mám černobílé filmy fakt ráda:-)

Ukradené Vánoce (1993)

Vskutku originální "pohádkový" muzikál s vánoční tematikou. V první řadě musím ocenit přístup české televizní stanice, která jej vysílala (nebudu dělat reklamu) - čekala jsem, že jej trapně předabují, tak jak všechny zahraniční filmy. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že to má titulky, které se v písničkách dokonce rýmovaly. A že to byly hodně povedené písničky. Obrovské plus. Jako speciální pedagog musím též ocenit vozík doktora Finkelsteina - ano, myslelo se i na handicapované spoluobčany. Další obrovské plus... No a takhle bych tu mohla sedět a vyjmenovávat hodně dlouho, ale nebudu - mrkněte se na to sami, stojí to za to:-) Dneska jsi mě otrávila naposled, mrcho!

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Dvě hvězdy dávám proto, že servírka v restauraci měla stejné triko jako jsem si kdysi koupila i já (a mám ho doteď:-) - jinak se tahle hodně nenáročná limonádová komedie dá zhruba srovnat s Pravou blondýnkou - náročností děje, zápletkou a samozřejmě i klasickým hepáčem, který nesmí chybět v žádné správné americké romantické komedii. Ale musím hodnotit výkon Andie - dělala fakt maximum, aby to dotáhla dokonce:-)

Tři životy (2007) (TV film)

No páni - jsem v šoku! Z čeho? Z toho, co nám naše veřejnoprávní ČT1 naservírovala jako štědrovečerní gurmánskou premiérovou specialitku. Hned v úvodu mě odzbrojily 3 polonahé svůdnice s rafinovaným, typicky ženským, úkolem... obstojí pouze Jakub, který je hlavním hrdinou. Za půl hodiny mě opět dostane scéna nahé Anny - v pohádce pro děti....no - odvážný to kousek, při kterém se brácha zvedl pro panáka Baileys se slovy "tak to je hardcore". Děj pokračuje, dozvíme se, že Jakub je ješitný chlap a kvůli medailónku se dostane do pěkného průseru.... efektní shození ze skály, za které by se ani Sedmero krkavců stydět nemuselo a v závěru rozkošný detail na dekolt a následně hodně komický konec - ten blesk byl "luxusní":-) Čekala jsem alespoň z části něco ve stylu Anděla páně... bohužel jsem se nedočkala. Jediné, co tenhle film spojuje s bezchybnou pohádkou Anděl páně je režisér (bohužel - být Jirkou Strachem, tak se k téhle hrůze neznám) a hudba, která je psaná skoro jak přes kopírák. No nic - musím si jít cvaknout nějakého toho protijedu:-)

Byl jednou jeden král... (1954)

Pan Werich měl velmi příjemný, ale hlavně inteligentní smysl pro humor, což mi u novodobých pohádek hodně chybí. A v téhle krásné pohádce jím naštěstí nešetřil. Variace na klasické téma sobectví, egoismus a pýchu tentokráte ne princezny, ale samotného pana krále, je moc pěkně zpracována. Obrovskou zásluhu má samozřejmě pohled do nádherně modrých očí Mileny Dvorské, velmi příjemný hlas rybáře v podání Vladimíra Ráže, hlášky a rozumy komořího Atakdále... a ostatní hvězdy, které měly tu čest zahrát si příběh krále "který Já první se nazýval a špatně panoval"

Báječná Angelika (1965)

O prvním díle jsem napsala, že je to limonáda, která má příchuť vína z Champagne. Tohle už není šampaňské, ale "výběr z krabic" (rozuměj krabicové víno:-) bez chuti, bez barvy, bez zápachu

Policajtka (2001)

Snaha Jeniffer být drsnou policajtkou "Pogo" byla tak okatá, nepřirozená, až to bylo k smíchu. A slova jako "drama/ romantický/ mysteriózní" mi příjdou příliš silná - spíš bych to označila jako "sračkoidní":-) příště si dám radši to pravé pogo někde pod pódiem:-)

Krásná pokojská (2002)

aneb 105 minut o tom, jak chudá Jennifer ke štěstí přišla? Ne díky - tohle s klidným srdcem příště vynechám:-)