Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Dobre natoceny a obsadeny film, ktory vsak plynie prilis pomaly a zdlhavo, co este umocnuje fakt, ze sa bez akychkolvek dejovych zvratov priamo posuva do jasneho konca. A ked som si uz po nejakej hodine a pol zvykol na to vlacne tempo, ponoril sa do atmsfery a zacal sa zzivat s postavami, prebudil ma "dojimavy" zaver, ktory na mna posobil ako lacna a priamociara citova vydieracka bez akejkolvek iskry. Sklamanie. Film, ktory by chcel byt vynimocny, ale ma od toho po viacerych strankach velmi daleko. Meno Fincher a kvalitne technicke spracovanie na to nestacia.

Lepší už to nebude (1997)

4,5 * a velmi prijemny filmovy zazitok. Hoci tento zaner nemusim, herecke vykony hlavnych predstavitelov ma vtiahli do deja a po cely cas som im s usmevom drzal palce.

Transformers 3 (2011)

Ak by som to hodnotil vylucne ako prezentaciu audiovizualnych efektov a nadupanej akcie, s maximalnym hodnotenim by som asi nevahal. Ale ak to mam hodnotit ako plnohodnotny film, ktory ma mat okrem samoucelnych vsetko-naokolo-vybuchujucich zaberov podfarbenych epickou hudbou aj vyrovnany scenar, aspon aku-taku myslienku a herecke vykony, nemozem ist vyssie. Pasaze dialogov bez akcie su nudne, otravne a zdlhave. Keby to malo o hodinu menej a Bay to dokazal v zavere lepsie vygradovat (uz aj ta spociatku dychberuca akcia bola stale o tom istom) vedel by som to nazvat fajn oddychovkou. Ale kedze ku koncu som oddychoval skor so zatvarajucimi sa ocami, nemozem ani to.

Co je Andy? (2001) (seriál)

Oproti ostatnym oblubenym serialom stanice Fox Kids to u mna s pribudajucim vekom uz trochu stratilo caro, no dobre si pamatam ako som to hltal a tuzil napodobnit kazdy Andyho forek :)

Dr. House (2004) (seriál)

Dala by sa tomu vytknut stereotypnost a malo scenaristickej originality, ale tazisko, ktore spociva v hlavnej postave dokonale funguje takmer v kazdej epizode. Z mojho hladiska bol najlepsi prelom piatej a siestej serie, ktory so zmenou prostredia a modelu scenara serial urcite pozitivne ozivil.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Jediny serial zo sucasnej tvorby Disneyho, pri ktorom nemam chut rozmlatit telku a plakat za starym dobrym Fox Kids. Prave naopak - svojske humorne sceny su mi ako usite na mieru a takmer pri kazdom dieli sa velmi dobre bavim. Neviem ktore "chore" hlavy vymyslaju tie sceny s ptakopyskom Perrym a doktorom Dutoschwarzom, ale u mna klobuk dole :)

Finty Dicka a Jane (2005)

Nemastna - neslana oddychovka s deravym scenarom...par dobrych vtipov, no nemenej nudnych pasazi. Prvu tretinu divak len caka, kym sa to spusti, aby zistil, ze aj tak to nedosiahne taky spad a humorny naboj, aky by si zelal. Slabe 3*.

16 přání (2010) (TV film)

Prva polovica velmi mila a vtipna (na film o nespokojnej teenagerke ma az prekvapivo vtiahol do deja :D), no potom to akosi sklzlo do vod vlastnych tomuto zanru, pochovavajuc dobry zaciatok az privelmi naivnymi dejovymi zvratmi (alebo skor zvratom) pozliepanymi do toho krasne poucneho romantickeho finale, ktory sice filmu tohto typu nemozno vycitat, no bolo v jeho silach, aby tam doplaval aspon o nieco dostojnejsiou cestou. 50%

Donnie Darko (2001)

Tak ani na druhy raz som to uplne nepochopil. Napriek tomu je to nieco vzacne posobive a mozno to dlhodobo vo mne zanecha viac, nez polovica vyssie hodnotenych filmov. Soundtrack 5*.