Čarodějův učeň (2010)

Pri takychto filmoch nejde o to, kolko chyb najdete, ale kolko ste ich kvoli tym pozitivym momentom schopni odpustit. Vypnite mozog, zapocuvajte sa do OneRepublic, obdivujte krasnu Teresu Palmer a styloveho dlhovlaseho Cage-a strielajuceho bleskove gule vsade naokolo... a uzijete si to :)

Na vlásku (2010)

Pesnicky na mna posobili otravne (neviem ci to bolo dabingom), zasmial som sa malicko a ani ma to nechytilo za srdce tak ako by malo, vlastne som sa celkom nudil. Videl som ovela lepsie animaky, na druhej strane moja 9-rocna sestra bola nadsena, takze aspon tie 3* si to zasluzi. Ale znova si to uz asi nepustim.

Dostaň ho tam (2010)

Viackrat som sa nahlas zasmial, ale ku koncu aj viackrat zivol. S kratsou stopazou a mensim mnozstvom tych otrepanych poucnych happyendovych sraciek by to bola super komedia. Napriek tomu fajn oddychovka a niektore sceny si budem este dlho pamatat.

Lolita (1997)

Vynikajuci Jeremy Irons.

Tajemství loňského léta (1997)

Parodia sama na seba... nedomyslene scenaristicke zvraty tomu tiez nedodali na doveryhodnosti a este aj ti "super sympaticki" herci hrali pod svoje moznosti.

Travička zelená (2008)

Sympaticka, dobre odspyajuca a hlavne vtipna hulicska komedia sa v poslednej tretine meni na nejake pozliepane akcne becko, smrdiace znacne nedotiahnutym scenarom a takmer uplnym vymiznutim vtipu. Velka skoda. 70%

Poslední polibek (2006)

Keby to bolo o par minut kratsie, mam to bez vahania za 5. Mily a uveritelny film so sympatickymi hercami, ktory sa mal skoncit zaberom na odchadzajuci karavan s tromi krizu zazivajucimi tridsiatnikmi. Kazdy si z neho mohol zobrat to svoje a v nejdenom pripade by toho nebolo malo. Ale dalsich x minut dokola sledovat aky je Zach Braff zniceny, ked koniec bol aj tak jasny, ma uz nebavilo. Napriek tomu po vacsinu stopaze velmi prijemny zazitok. A Rachel Bilson tam sadla dokonale.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Prva polovica bola vynikajuca, emocie a napatie gradujuce k maximu, spravna atmosfera naliehavosti a osudovosti z toho priam srsala. Akcia posobiva, dialogy o nic menej, triumfalne obsadenie hradu a nasledny boj jednoznacne to najlepsie, co celych 8 filmov ponuklo. Film nasledne vyraznejsie spomali tempo a pusta sa do vysvetlovaciek (myslomisa) a konverzacii, co by samo o sebe az tak nevadilo (aj ked sviznejsie servirovanie by prospelo), ak by sa potom znova dokazal nastartovat a priniest podobne sceny v tych momentoch, kde sa najviac ziadaju. Zaverecny duel ma totiz malo priestoru, po pomalsej casti velmi chyba gradacia a vacsia vyznamnost a epickost, ktoru by si proste scena daneho razu zasluzila. Na epilogu som sa dobre pobavil a aj ked pocity na konci su zmiesane, rozhodne to bol (najma pri prvom vzhliadnuti v kine) velky zazitok. Po slabej predoslej casti som si spravil chut a rozlucku s HP hodnotim ako jeden z najlepsich, ak nie uplne najlepsi film zo vsetkych osmich.

Láska nebeská (2003)

Par sekund po zhliadnuti a hned smer top 10. Dlho som to odkladal kvoli mojej nepriazni k zanru a neschopnosti vzit sa do takehoto typu filmov, no teraz mi nestacia superlativy. Film pre masy, no zaroven tak citlivy a osobny k jednotlivcovi, ze ma pocit, akoby bol napisany prenho. / / / / / Druhe zhliadnutie po dlhsom case zabezpecilo rovnako dobry zazitok. Nie som fanusik romantickych komedii, ale toto je skutocne absolutna spicka. Skvele pribehy, skvele dialogy, skveli herci. Kazda postava ma co ponuknut a to je pri tom mnozstve az neuveritelne. Navyse je to naozaj velmi vtipne (vedie samozrejme Bill Nighy, no zdaleka v tom nie je sam), a to vkusnym sposobom, ktory vhodne sekunduje citlivym romantickym scenam. Tazko vypichnut jeden vztah, postavu, ci scenu - ale predsa len - to vyznanie pre Keiru bude pre mna asi jedna z najlepsich filmovych scen vobec.

Kick-Ass (2010)

How fuckin cool was that. Herec v hlavnej ulohe to predal akoby sa celym telom a dusou tuzil stat superhrdinom a ja som mal chut navliect neopren a vyrazit do ulic spolu s nim. No a ten zaver... :) P.S. Na druhe zhliadnutie to uz nebola taka sila, ale stale je to strasne originalny "narez", ku ktoremu sa budem pravidelne rad vracat.