The Backrooms: Subject (2022)

Na originály to nemá ani náhodou, dost to táhnou dolů hlavně nepřirozeně recitující (ne)herci. Ale i tak na amatérské poměry dobrá práce.

The Last of Us (2023) (seriál)

Jednotlivé součástky fungují, ale nesedí to dohromady. Polovina děje by se dala vyškrtnout bez jakéhokoliv dopadu na výsledek. S vedlejšími postavami nemá smysl se jakkoliv sžívat, protože téměř všechny zemřou před koncem epizody. Jakýkoliv náběh na zajímavý dějový oblouk končí s epizodou, ve které se objevil. I ten obří clicker zmizel pomalu dřív, než se objevil... Že to tak bylo ve hrách není argument. Seriál je seriál a hra je hra.

KIMI (2022)

Pokud se zločinci chovají jako komičtí idioti v Sám doma, dá se to pochopit. Ve vážném thrilleru moc ne.

V/H/S/94 (2021)

Ratman 4/5, Pohřební služba 4/5, Šílený vědec 1/5, Milice 3/5, SWAT 1/5

Pekelná díra (2022)

Všechna správná hororová klišé jsou tu – plesnivý, rozpadající se klášter, všude svíčky, mlha, stromy bez listí, degenerovaní mniši, tajné chodby, strašlivá tajemství… Je to kýč, ale strašně se mi ten styl líbil. Ke konci navíc film neztratí dech, ale odbočí někam, kam to nebudete čekat a úplně finále je působivá hororová paráda.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Thriller, který si se mnou dlouho pohrával, jen aby mě na konci praštil do hlavy kladivem. Dlouho jsem nebyl po filmu tak otřesený a dlouho jsem neviděl film s tak silným, nezvyklým poselstvím: SPOILER!!! "Pokud jste ufňukaný loser a zpovykaná veganka, kteří se nezvládnou bít ani za svoje vlastní dítě, může se vám stát, že přestanete být na konci potravního řetězce."

Deadstream (2022)

Found footage, které kombinuje horor a komedii. Ale ne jako hororovou komedii, ale jako fungující strašidelné scény střídané docela vtipnými komediálními scénami. Je to hrozně laciné, což se projeví hlavně na konci, ale většinu času jsem se dobře bavil a místy docela bál, protože opuštěné domy v noci na mě prostě fungují.

Hellraiser (2022)

Ono to není špatné, ale drží se to vlastně strašně při zemi. Žádná scéna mi neutkvěla, po týdnu si z filmu skoro nic nepamatuju. Lidi aktivují Lemarchandův hlavolam, objeví se cenobiti, pozabíjí pár lidí nikterak šokujícím způsobem ve finále konfrontují hlavní hrdinku a je konec. Je to řemeslně moc pěkně natočené, ale dějově fádní. A Cenobiti mi celou dobu připadali jako cosplayeři v gumových kostýmech. Ještě víc je mi teď líto, že nevznikla plánovaná verze od Pascala Laugiera.

Monstrum (2022) (seriál)

Prvních osm dílů je výborných a až na pár úletů se poměrně věrně drží skutečnosti. Proto nechápu, proč poslední dvě části šly kvalitou tak výrazně dolů a navíc začaly do reálného příběhu implantovat zcela vymyšlené věci. Celý narativ o zlých policistech je úplně vymyšlený a není jediný.