Království potoků (2005) (TV film)

Javorský a Jirák jsou tradičně fajn, nicméně nudu obsaženou ve scénáři se jim přebít nepodařilo.

King Kong (2005)

Jacksonův King Kong není žádný revoluční film, milník světové kinematografie, ani experimentální inovátorský počin. Je to však řemeslné dílo točené s takovým nadšením, že to až bere dech. Emoce by se daly počítat na tuny a nic nepůsobí vykalkulovaně, naopak až bezelstně upřímně - u filmu mám pocit, že přesně takhle to prožíval i sám tvůrce. Klobouk dolů, Jackson mě opět (po kolikáté už?) dostal a potvrzuje svoji pozici na špičce současné hollywoodské produkce.

V moci ďábla (2005)

Horor to moc není, spíš mrazivý film a předevší výtečné soudní drama. Vymítání je jedna z nejpůsobivějších scén, kterou jsem poslední dobu viděl. Jen škoda, že scénáristé přiliš nadržovali jedné ze soudících se stran.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Takhle skvěle mě animák pobavil naposled v případě prvního Shreka. A navíc - uživateli Columbus se to nelíbilo, takže to prostě musí být dobrý film :)

3:15 zemřeš (2005)

Velká škoda nepovedeného závěru, mohly to být i čtyři body.

Sin City - město hříchu (2005)

Největším nedostatkem film je hudba, která (až na několik málo výjimek) atmosféru nejenže nepodporuje, ale mnohdy spíš ubíjí. Toto spolu s příliš otrocký převodem předlohy má za následek, že film nevzbuzuje téměř žádné emoce - přesný opak komixu.

Osudový dotek (2004)

Úžasný film, který po třetím shlédnutí definitivně získává status mojí srdcovky. Zbožňuju Amy Smart :)

Kruh 2 (2005)

Nanicovatí herci a nelogický scénář by se dal překousnout, kdyby byl Kruh 2 napínavý, atmosférický a strašidelný. Ani jedno z toho není. Bída.

Past (1996)

Čtyři a půl bodu. Wachowští opravdu umí a doufám, že v dalších filmech opět nezapomenou na Joea Pantoliana.