Oscar (1991)

Velice zábavná a zamotaná situační komedie. Pochvalu si zaslouží hlavně Stallone, Tim Curry, ale především scénáristé.

Hledá se Nemo (2003)

Extrémně dobrá hodnocení Nemovi paradoxně uškodila. Po jejich přečtení čekáte nějaký nadpozemsky geniální zážitek a dočkáte s "jen" velmi dobrého kousku. U Ice Age jsem se přece jen bavil trochu lépe, o Shrekovi ani nemluvě.

Mulholland Drive (2001)

David Lynch není režisér pro mě. Mulholland Drive má vlastně velmi banální příběh, ovšem zabalený do chaotického chuchvalce halucinací, vzpomínek a představ. Dvě a půl hodiny jsem sledoval sled extrémně nudných scén, u kterých jsem měl čekat a být vděčný za každý náznak, kterým by mi režisér milostivě ukázal, co se mi to sakra snaží říct. Věřím, že filosoficky a psychologicky orientovaní divácí budou nadšením bez sebe, když budou moc zkoumat všechny indicie a metafory, které jim Lynch v tomhle hlavolamu předhazuje. Já ale radši filmy, které o něčem jsou, než filmy, které musíte složitě luštit, abyste nakonec zjistili, že o ničem nejsou.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Na tomhle filmu jsem něco strašlivě důležitého nepochopil. Zůstalo jen americké country, nanicovatá atmosféra 30. let a hlavně nuda. Vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Radši si pustím znovu Fargo.

Nebezpečné hry (1998)

Nadějně vypadající film, který se zvrhne v nesmyslně překombinovanou hloupost. Jedině, co skutečně stojí za vidění, je postelová scéna s Denise Richards :-)

Pohřben zaživa (1990) (TV film)

Příjemně originální a atmosférický horor o nepovedené vraždě a strašlivé pomstě.

Vrána 3: Návrat (2000)

Po příšerném druhém díle bylo tohle docela příjemné překvapení. Originálnější příběh, částečný návrat k atmosféře prvního dílu.