Grandhotel (2006)

geniální Plesl..to, co se se mnou dělo pří scéně, kdy nahání Issovou po kuchyni, to se snad ani nedá popsat:) - ale to je tak asi vše. Celkově vzato je to takový ten český popcorn se spoustou laciných fórků a svérázných postaviček, na který tady asi nejlíp sedí ono profláklé; nenadchne, ale ani neurazí.

Norimberk (2000) (TV film)

Po brilantním monologu Christophera Plummera v úvodu filmu, ve kterém líčí výpověď očitého svědka masové vraždy 5000 židů, to vypadá, že film vymáčkne z potenciálu námětu fakt hodně (v tomto konkrétním případě námitka, že by to touhle cestou bylo příliš prvoplánové, je oprávněná jen z části). Nicméně už podle počtu mých hvězdiček není těžké uhodnout, že se to dle mého tvůrcům moc nepovedlo a nemít Norimberg své historické -ale hlavně: na to se nabalující emoční- podloží, bylo by to 60% s hodně odřenýma ušima..ikdyž už kvůli Briana Coxe bych na čtyřicet nejspíš nešel.

Betonová zahrada (1993)

Málokdy se stane, že filmové zpracování předčí knižní předlohu - nicméně tohle je tento případ. Andrew Birkin citlivě vypustil pro mně nekonzistentní epizodu románu a dokonale podkreslil magickou atmosféru díla ..a ta Charlotte Gainsbourg, uff, ta nebyla nikdy tak okouzlující a uhrančivá zároveň jako zde, v betonové zahradě.

Patriot (2000)

Mít za každý záběr ve kterém plápolá americká vlajka bůra, tak mám víkend za co chlastat ..a dost možná by mi ještě zbylo

Tři dny Kondora (1975)

TDK mají pro mě jednu nespornou výhodu, a to je výtečně zachycena atmosféra '70. let. Na druhou stranu mi bohužel tohle spystory moc nesedlo a ikdyž bych klidně věřil, že (nejen) knižní předloha bude pro mnohé "jednodechová" záležitost, mám z tohohle snímku spíše rozpačité pocity.. P.S. nedá mi to, abych necitoval uživatele /monolog/, který mi následující větou mluví naprosto z duše: Přestože Fay Dunaway jsem nikdy nemusel už od pohledu, má v tomto snímku něco do sebe (a za sebe dodávám, že IMHO je v celém filmu tou nejzajímavější postavou).

Transformers (2007)

Mno, a máme tady další důvod, proč se má jít do bazaru kupovat káru pouze s vyučeným automechanikem.. Ne vážně; mít dvanáct, tak bych u toho nejspíš zažil svoji první ejakulaci (a dost možná by to nebylo z Megan Fox), nicméně teďkom -když mi je přibližně 2x tolik- mi transformers příjde jako naprosto debilní rádobycool kravina s příšernými dialogy a hláškami LaBeoufa, ze kterých se mi odporem ježily chlupy na prdeli. fuj

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

mno, kdybych už čirou náhodou do té nonstopky "u Heideggera" vlez , tak bych si nejspíš dopřál pár škopků Alberta Camuse a v rámci možností ho na nejbližší volné ubikaci prokládal tou blonďatou milovnicí schizofrenní analogie postmoderně eklektického sochařství

Piráti (2005)

no né žebych měl vůči pornu nějaké předsudky (spíše naopak) -prostě dobré péčko si představuju trochu jinak.. ale tak jó, postavil se, takže zas tak špatné to asi nebylo;)

Halloween (2007)

fušeřina největšího kalibru, kterou od hodnocení odpad zachraňují pěkné kozy zúčastněných hereček. nicméně director's cut by mě dozajista zabil

Juno (2007)

to, že je hlavní hrdinka -a potažmo ellen page vůbec- k sežrání (u tohohle snímku to ale na sto% platí pouze o jejím vzhledu), ještě neznamená, že mu dám víc než tři, páč IMHO nemám fakt za co. Příjemně strávených 92minut, ale vyšumělo to ze mně asi po pěti.