Bílé peklo (2001)

Sice jsem u sledování Forellovy strastiplné cesty neměl stažené svěrače, je to i tak hodně slušná podíváná. Navíc když se kouknu na zemi původu, tak se v mém případě jedná o nečekaně příjemné překvapení. Nicméně scénárista to se svou snahou udělat příběh více "filmovější" trošku přepísk a nasekal tam několik modelových dramatických situací, kterými (aspoň u mně) ubral snímku na jeho největší devíze-autentičnosti.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008) odpad!

No ještě že jsem neviděl dvojku. Jen tak pro zajímavost; Starship troopers tak, jak je popsal Heinlein (autor předlohy), by se s přimouřením oka dala přirovnat k oněm zevnitř ovládaným robotům ke konci filmu -> výsadkáři jako vysoce nákladný a vysoce efektivní bojový prvek (zaměření na kvalitu výcviku, kvalitu výzbroje, taktiku a logistiku) a ne jak tady, jako banda nabuzených telat se samopalama a taktikou naordinovanou Luďkem Sobotou ve své slabší chvilce.

Dvanáct (2007)

12 aneb mistrovství Ruské federace o nejvíce přehrávajícího herce - a paradoxně místama to bylo poměrně fascinující sledovat, většinou to ale působilo spíše rušivě (chyběla jakákoliv motivace k onomu téměř hysterickému chování). Nicméně to bych překousnul, poněvadž kostra příběhu je zajímavá, bohužel všechno ostatní pak strhává film dolů a to hlavně(!!) logika, důkazy a operace s nimi tak, jak je používají a interpretují páni porotci ..to si mohli rovnou zahrát čáru s céčkama a první dva si střihnout jestli je (ne)vinen. Michalkova nejspíš fascinovalo základní dilema filmu, které je jako materiál na "velké umění" jak ušité, nějak pak ale zapomněl na reálnost a věcnou stránku snímku, což se na výsledném dojmu citelně projeví.

Taxidermia (2006)

Vystavět film na samoúčelné -a timpádem i dost laciné- psychoanalytické symbolice a dnes již pouze rádobyšokujících výjevech mi přijde dost málo (pokud to ovšem není vtipné; což bohužel není tenhle případ, spíše naopak). →Rádobyumění v celé svoji "kráse".

Hancock (2008)

Sakra, takhle vykastrovat dobrý námět na blockbuster jsem už dlouho neviděl. Fuckin' PG13

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Nějak nemůžu pobrat fakt, že scénář k tomuhle byl x-krát přepisován a pracovalo se na něm víc než pár let, poněvadž tohle je -co se týče příběhu- ušmudlané jak děcko hrající si na Jamieho Olivera s hrncem psích sraček. A bohužel i ona atmosféra předešlých dílů je tatam (některé filmy prostě hodně "dělá" i doba, ve které vznikly_viz. třeba StarWars), navíc -jinde úžasná- Cate Blanchet, na kterou jsem byl ve filmu zvědavý nejvíc, je v roli bezpohlavní reklamy na ruský přízvuk vyloženě otravná. Řekl jsem to v rozhovoru někde u piva už párkrát a tady to dám do zápisu; stejně tak, jak měl Matrix skončit prvním dílem, tak měl Indiana skončit třetím (ikdyž každý z jiného důvodu).

Gilmorova děvčata (2000) (seriál) odpad!

Jsou seriály špatné, horší, nejhorší a pak gilmorova děvčata

FC Venus (2006)

Celkem fajn námět, jenže to by se toho nesměli chytit němci. (btw; Nora Tischner=bývalá moderátorka z Vivy Zwei)