Smrt on-line (2008)

Dost o ničem, Diane Lane už nějaký ten pátek není ta kočka, která by mě dokázala udržet u filmu svými fyzickými dispozicemi ikdyby tam hodinu-čtyřicet strouhala tužky. Tudiž jsem se musel zaměřit na příběh a v tom mi tady scénárista zrovna dvakrát radost nedělá. Jediné v čem trochu vybočil ze všech možných zaběhnutých schémat je, že se seznámíme s padouchem celkem brzy, což je taky dobře, poněvadž scény s ním patří k nejzajimavějším a to i přesto, že je to takový ten klasicky vyšinutý a inteligentní až na půdu zmrd, jenž se nedokáže srovnat s něčím z minulosti a tak se svou železnou logikou dojde k názoru, že by nebylo vůbec od věci to určitým lidem nepříliš šetrně a co možná nejvíc rafinovaně vrátit. No co vám budu povídat - stokrát ohřívaný guláš, bez knedlíku, bez piva a navíc podávaný v nedomytém ešusu. Dobrou chuť

Tahle země není pro starý (2007)

Syrová podívaná, a to dost krutě. U Coenů na to sice divák musí být připraven, jenže NCfOM šel v tomhle zatím nejdál. Nicméně s tím problém nemám. Horší už je to ale s absencí nadhledu a černého humoru (tzn. ingrediencí, který jsou k vidění ve Fargu, Zbytečné krutosti nebo třeba Raimiho snímku Simple Plan a které dělají všechny jmenované snadněji stravitelné), což mi tady prostě chybí. Film je navíc místy příliš lenivý a ikdyž je v něm mrtvol požehnaně, chtělo by to větší drive. Avšak tam, kde vázne posun v dějové lince, stojí No Country for Old Man na výborných hercích, kteří drží snímek po celou dobu na velmi solidní úrovni. Navíc je tady pár scén, které už z hlavy asi nedostanu. Největší úlet je pak ten konec-nekonec (mám na mysli to, jak dopadne Josh Brolin) - je potřeba mít koule takhle to (ne)natočit a málokdo by si tohle vůči divákům a producentům dovolil (což je mi velmi sympatický), a tak i za něj dávám 80%

Iron Man (2008)

Naprostá většina komixových superhrdinů mají často, kromě těch zjevných, ještě jednu utajovanou shopnost, a to je pěkně mně u filmu srát - a to tím, jak jsou blbí a zároveň nesnesitelně kladní a taky faktem, že nikdy nepřetáhnou žádnou buchtu. Nicméně tady je tomu trochu jinak, Tony Stark je tak trochu prevít, inteligentní a s notnou dávkou sarkazmu, navíc klátí ženské kdy se mu zachce. Za což je už u mně daleko větší borec, než kdejaký pošuk s kobercem kolem krku (a to ikdyby si namísto toho plechového vohozu uštrykoval svetr). Bohužel film sráží dolů postava, která u tohohle žánru film táhne - myslím záporák. Rok 2008 si Bridges za rámeček podle mně nedá; jak v té slátanině s Peggem, tak stejně tady, se musí vypořádat s nedotáhnutou, blbě napsanou rolí a ikdyž se snaží seč to jde, tak prostě scénář mu nic nedovolí a celkově film vyzní tak nějak polovičatě - což je škoda, poněvadž jak obsazením, tak Downeyho postavou měl nakročeno trošku dál.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Zhovadilost, která se nese na zvučných jménech hlavních protagonistů a hlavně současné popularitě Simona Pegga, který je tady (dámy prominou) vyloženě kokot. Stejně tak, jak je asi pro všechny občas záhada, proč u nějakého snímku (ne)svítí červená, potažmo modrá nebo černá kostička, tak je pro mně zrovna tak záhadou, proč u tohohle nebliká jak semafor kosočtverec s horizontálním průřezem..

RocknRolla (2008)

Film plný zbytečných postav, a to včetně těch hlavních.. nebýt focking-cool rukopisu Ritchieho smrdělo by to vyloženě průserem

Mission: Impossible III (2006)

Neskutečné překvápko - jednička totiž stála za prd a dvojka vyloženě za hovno. Čekal jsem proto film typu novodobé bondovky (akorát si Cruise tolik nevrzne) pro pubescentní obecenstvo s plakátem Stathama doma nad postelí a dostal nářez, který strčí oba pokračování Bourne'a do kapsy (druhý scénářem, třetí emočním pozadím), a třeba takový Wanted i do ponožky. Tady je ale všechno v příjemném poměru a film tudiž zaslouženě v červeném.

Robinson Crusoe (1997)

Koukatelná záležitost, přestože osudy Robinsona C. šly dycky tak trošku mimo mně. Navíc Brosnanova postava sice jako by vypadla z nějakého módního katalogu na letní kolekci pro křováky z jížní Sri Lanky, ale budiž, ten chlap má něco do sebe a film celkem solidně odtáhnul. Na druhou stranu se ale vůbec nebudu zlobit, jestli tenhle snímek už v tomhle životě neuvidím.

Vášnivé známosti (1994)

Absolutně bych neměl sílu se na to dívat celé, ale když sem si to jen tak posouval pouze na zajímavé pasáže s ještě zajímavějším obsazením tak to jde a za 20minut už můžete vklidu hodnotit. Příběh se svým parodizujícím pojetím blíží "hard-core trampotám" Josefiny Mutzenbacher, takže zábava tak možná pro namrdané důchodce. Jediné plus vidím v tom, že sem se mohl kouknout jak vypadá Laurinová, Fialová a Hrubešová nahá a v pohybu - zvědavost byla ukojena a tahleta blbost obratem smazána. Takže za pravý a levý cycek těhle héreček dávám dvě pecky.

Tráva (2005) (seriál)

Seriál, na který jsem si musel pár dílů zvykat, ale přiznávám - posléze jsem si jich pár celkem příjemně užíval. Nicméně někdy kolem konce první série mně "Tráva" znudila natolik, že jsem ji přestal sledovat. Mno znudila, spíš mi začla dost vadit ta americká rádobyvtipná obdoba sarkazmu a (pseudo)nadhledu, kterou si někteří pletou s receptem na život inteligentního liberála a na které staví seriály jako je tenhle a třeba Zoufalé manželky.