Hvězdná pěchota (1997)

Osobně mě hodně mrzí, že držitel práv na Heinleinovu knihu si neponechal právo posledního slova nebo veta, poněvadž si dovolím říct, že tohle musí objektivně vzato patřit k nejhorším filmovým přepisům jakékoliv knihy vůbec. Verhoeven namísto vymyslet vlastní příběh, si pouze vypůjčil název, jména postav, žánr a (s přimouřením obou očí) základní dějovou linii Starship Troopers, naprosto pokřivil nebo vynechal základní myšlenky, etickou rovinu a filozofii knihy vůbec (ano, i takové kvality může nosit sci-fi) a udělal dílo, které nemá co do celkového vyznění s předlohou naprosto nic společného. Nicméně než jsem přečetl knihu, bral jsem tento kousek jako hodně slušnou zábavu. Bohužel teď už se od srovnání neodprostím, na druhou stranu ale nechci tento film zatracovat jenom kvůli "scénáři" a tak tentokrát hodnotit nebudu. Jenom taková menší rada nakonec; pokud jste již film viděli, užili jste si ho a máte chuť si to zopakovat tentokrát v knižní podobě (nebo opačně), tak na to ve vlastním zájmu raději hodně rychle zapomeňte.

Svůdníkovo desatero (2003)

Celou dobu jsem osciloval mezi jednou a dvěma hvězdama, ale několik okamžiků ("buď upřímná.. že ty to předstíráš?":) převážilo na příznivější hodnocení..nicméně kdyby se mě někdo ptal na nějakou fajn komedii, doporučil bych mu něco jiného.

Trosečníci (2002) odpad!

kašlu na to, že to točil Ritchie (- to se dá pochopit. Stačí když M. řekne něco ve smyslu "buď mi natočíš film, nebo si budem do druhého příchodu ježíše pouštět u oběda mojí bestofku"), ale prokrista; měla to zapotřebí Jeanne Tripplehorn?!

Rabbit (2005)

z toho porcování zvířátek prostě nemůžu:P (pro informaci: žádnou psychologickou poradnu jsem za těch 8vteřin, co jsem měl pocit, že bych měl vyhledat odpornou pomoc, nenašel). jó vlastně a abych nezapomněl; na počátku je možná spoiler.)

Slimák (2006)

Naprostá paráda...horor v pravém slova smyslu to sice není vůbec a o sci-fi by se dalo diskutovat, ale jako výborná (místy hodně černá_další plus;) oddechovka, která se nebere příliš vážně, nabitá humorem a prvotřídníma béčkovýma hláškama funguje skvěle. Jen víc takových "invazí" na naše obrazovky!

Poslední let raketoplánu Columbia (2003) (TV film)

no škoda jich, byli to vesměs sympaťáci..o to víc to zamrzí, když si člověk uvědomí, že by se USA mohly raději věnovat daleko závažnějším věcem (než-li posílat lidi kontrolovat, zda-li je vesmír pořád černý) a zaměřit se na opravdu podstatné problémy: například vyrovnání pohledávky mého kontokorentu u české spořitelny. Za některé své filmy mi to vyloženě dluží..

Cesta k moci (2006) (TV film)

Celkově mi to ale nepřišlo tak hrozné a u obrázků s předvolebních taškařic jsem se místy docela bavil. Ale ty komentáře autora, to byla fakt síla (nutno ale dodat, že "ducha" určitě ne)..

Bezva vejška (2006)

Dokonale nevyužitý potenciál celkem dobrého nápadu a zároveň ukázkový příklad hlouposti a rádobyvtipnosti s naprosto debilním (čti: american dream) koncem. Nejvíc mně tam sraly prvoplánové cool momenty typu "chlápek vjede na mašině do bazénu" - WTF?? Sice to tak podle hodnocení nevypadá ale minulé teen-comedii s Justinem Longem "Waiting..." tahle nesahá ani po kotníky.