Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Ať mi nikdo netvrdí, že na tom plakátu není zpěvák a bubeník z Tokio Hotel.. (basák visí nad krbem)

Dva a půl chlapa (2003) (seriál) odpad!

"Dva a půl chlapa" aneb.. a teď bacha, bude to trochu složitější_ 2½ chlapa jsou 3 kokoti (axiom) → 1chlap = 1,2 kokota takže 0,5chlapa = 0,6 kokota ...syntéza... vualá ..aneb "Dva celá čtyři kokoti a něco přes půl kokota navrch" Heuréka!

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Víc než strach a hnus vystihuje atmosféru filmu jeho polský název Las Vegas parano. Teda abych byl přesný, o DOST víc

Venkovský učitel (2008)

Mám rád Slámovy celovečeráky a žánrově vůbec tyhlety filmy "vo hovně", ale tentokrát to dopadlo tak napůl. Slušné momenty tady střídají naprosto hloupé (a stejně tak zbytečné), kdy například na vesnické tancovačce začne hrát po dechovce visací zámek a najednou se do kamery vřítí a začne zmítat parta asi 15pogujících pankáčů klasického střihu. A tak pokud to netočili někde na okraji Moravské Třebové koncem srpna, potom by mě vážně zajímalo kde se tam vzali. No nic. A takových WTF momentů -a ještě více do očí bijících _např. klučinův návrat z Práglu a tentokrát jeho punk look, který ikdyby měl odrážet bůhvíco, tak se s předpokládanou realitou míjí v dost solidní vzdálenosti- je tam víc a docela úspěšně mi kazí celkový dojem. Pokud bych měl ale na druhou stranu něco vyzdvihnout, tak je to jednoznačně Bydžovská. Nikdy sice nepochopím otce, který tvrdí, že je to kus pěkné ženské, nicméně co se týče hereckého projevu, podává tady fakt luxusní výkon. Sečteno podtrženo, lepší průměr ale zároveň nejhorší Slámův film.

Hra o smrti (2002)

V první polovině naprosto výborné. Stylová, spíše komorní výprava, herecký manšaft na který je radost se dívat (Dafoe by zastínil i slunce kdyby tam nebylo pořád zataženo) a příběh, který mě nasával čím dál blíže k obrazovce. Bohužel, nutno dodat, ve druhé půli snímek znatelně zrychlí děj na úkor jeho hloubky a scénář -ve své (filmové) reálnosti- dostane párkrát lehce přes držku. Ale i tak nemůžu jinak než doporučit. 85%

Mrtvý sníh (2009)

Po jedné hvězdičce za rum, startky a lahváče aplikované v průběhu sledovačky, plus jednu za sympaťáka Herzoga _a pak minus dvě za to, že až na ten závěrečný čurbes je to úplná zhovadilost.

Valkýra (2008)

Podle režiséra, představitele hlavní role a plakátu ala X-meni z bavorska jsem čekal hollywoopíčovinu. Nedočkal jsem se..

Nové sčítání hlasů (2008) (TV film)

Být zanícený u.s.demokrat se sklony k masochizmu tak si tohle začnu každoročně poušet společně s JFK na štědrý den.

The Cake Eaters (2007)

Snad se tím žádné nedotknu (ikdyž abych nebyl pokrytec musím dodat, že by mi to bylo stejně jedno), ale já mám takovou zkušenost že ženské neumí točit filmy. Resp. mají nějak jinak nastavený svůj vnitřní objektiv a mně ten jejich úhel pohledu prostě nesedí. Skutečnost, že režisér nemá na poklopci bouli jsem vytušil do dvaceti minut a nemít v ústřední roli dosazenou tak zajímavou a zároveň krásnou herečku jako je Kristen, tak bych to asi nedokoukal. Cením si snahy o natočení snímku vycházejícím z reality jako takové a ne reality made in hollywood, ale to je tak všechno. U mně je to takový průměrný televizní film, který sice uteče, ale na kterém jsem si pouze potvrdil, že ta ze Stmívání je fakt dost dobrá.