Star Trek (2009)

Hodně muziky, za hodně peněz. Výborný popcorn, jehož (imho) největší slabinou je Simon Pegg, resp. postava Scottyho - někoho tak zoufale rádobyvtipného jsem v áčkovém filmu neviděl už hodně dlouho. Škoda, mohlo být za pět. >>Hvězdné datum 2009.311 Dodatek> Na druhou stranu Chekov je übersatan.

Bruno (2009)

Pokud se po té duchovní seanci obrací Milli (Vanilli) v hrobě, pak mám takové tušení, že na břišní straně by mu to mohlo dělat menší potíže.. btw. Brüno jako porotce u soudu je naprosto famózní:)) Oscar? Maliny? who fuckin cares

Rok jedna (2009)

Na jednu stranu jsem se sice musel vypořádat s obligátní teplou porcí keců o ptácích a koulích, nicméně protentokrát mi to vůbec nevadilo. Year One je totiž i tak výborná komedie, kterou táhne kromě Blackova ksichtu (nebo jak chcete - herectví) hlavně scénář ve své situačně konverzační rovině, kde některé killer-džouky mě nutí zubit se na monitor ještě teďkom. Škoda jen, že nebyl více využitý potenciál -povětšinou solidně obsazených- vedlejších postav. Teda s vyjímkou role Davida Crosse, který je jakožto biblický Kain zatraceně vtipný kus hovada:) //=80%, dám ale plný počet abych zmírnil následky kokeshova NEhodnocení filmu (viz jeho koment) a při troše štěstí ho snad i nasral.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

"Řekni mi dědo, byl jsi za války hrdina?" -a děda řekl: "Ne.. ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů."

Noc patří nám (2007)

Pomalé, ale ve svém poctivém přístupu k žánru výborné krimi. Docela mně překvapilo, že herecky se mi zde nejvíc líbily vedlejší role Evy Mnedes (hrála na svůj vymezený prostor fakt dobře a kecy, že zde plnila roli dekorace fakt neberu) a Roberta Duvalla; Walhberg tady totiž celý film vypadá jak by mu někdo včera přejel psa a Phoenix, ten jako by se _od jistého momentu_ připravoval na nedobrovolnou sterilizaci. Chápu, že po určitých filmových událostech tam těžko budou skákat v botech po posteli a žrát u toho zmrzlinu, ale prostě nějak jsem těm ublíženým ksichtům nemohl přijít na chuť. No nic, tohle, řekl bych, je vyloženě můj problém. Další věc, která mi trochu kazí celkový dojem je finále, které totiž ve srovnání s dvěma předchozími výbornými akčními sekvencemi vychází jako jednoznačně slabší. Navíc ho u mně nepředcházelo jisté scénáristické překvápko, poněvadž podle jednoho nenápadného záběru někdy v průběhu jsem "věděl", že někdo chybí do počtu a kdo to bude. To je tak ale vše co můžu vytknout. Jinak se připravte na film, který není dělaný na efekt a který sere na různé filmové lízátka (jako je klipový střih apod.), jen aby se zalíbil co největšímu počtu diváků, hlavně teda těm mladším. Realistický, stylový, bez hluchých míst. Oldschool stuff. //btw poslední scéna je famózní

Temný rytíř (2008)

Vzhledem k celkem aprílovémů hodnocení se nebudu rozepisovat; můj pohled na film docela vystihuje komentář dobytka a můj vztah k postavě batmana jako takové Jarka Metelka

Občan pes (2004) odpad!

Tohleto je téměř dno, které se od pomyslného podloží lehce odráží pouze vsuvkama a jednotlivými nápady_ ty ale v naprosté většině působí strašně nuceně a zapadají do vizuální bažiny neinvenční absurdity a hlavně totální nudy, navíc podtržené autorčiným -btw je poznat že předlohu psala ženská- "originálním za každou cenu" rukopisem, čímž se zamýšlený surrealisticky laděný obraz na velké plátno v důsledku degraduje na duchaprázdnou skicu zhuleného týpka načmáranou na tácek pod pivo.

Reich (2001)

Stylový propletenec tarantinovsky laděných dialogů, u kterých nevíte (nebo přesněji řečeno; spíše nechcete vědět) nakolik se na jejich působnosti podílí výpovědní hodnota a nakolik forma, navíc podtržené charizmem ústřední dvojice (v podání Mirosława Baky a Bogusława Lindy), jejichž výborné hlasové projevy téměř rezonují pod kůží. Tenhle film nedělá ani tak příběh ve smyslu jeho kompaktnosti a rafinovanosti, jako spíše jednotlivé scény a atmosféra v nich, sladěná s výborným jazzovo-noirovým doprovodem Tomasze Stańka. Pro někoho okatě pozérská slátanina - pro mně (při vší své nedokonalosti a na efekt laděným scénářem) kultovní záležitost říznutá cynizmem a páchnoucí po existencionalismu //p.s. doporučuju podávat s alkoholem

Gorily v mlze (1988)

Výborná Weaver, výborný Brown, výborné gorily (hlavně ta černá). Společně s Instinktem asi nejlepší film s opicema. Bacha, zrada: pokud máte rádi filmy s obdobnou tématikou, vyhněte se širokým obloukem filmu 12 opic! Já tam totiž napočítal (vyjma těch ze ZOO; točený z dálky a v rychlém prostřihu, takže to vlastně klidně mohly být veverky) všehovšudy jednu!! ..a to jsem si ještě musel trochu "upravit" definicí těchto primátů, abych mohl do výsledného počtu zařadit aspoň Willise.

Škola svádění (2006)

Hovadina u které nevím, jestli je zde větší trapák už klasicky Heder nebo tentokráte Billy Bob. Navíc i všechny vedlejší "komické" postavy jsou vyloženě trapné (snad vyjma Stillera a Guzmana) a křečovitostí svých postav si můžou podat ruce s nohou leckteré 75-leté babiny.. A co se týče příběhu, ten je k uzoufání nudný a prvoplánově tak naprosto dementní, že pokud si v předsíni hodíte pod nohy slupku od banánu, dostanete ve výsledku o dvě třídy lepší komedii – a tak nemáte-li po ruce jiný film k pobavení, doporučoval bych zaběhnout si do zeleniny.