Silent Hill (2006)

Skvělý snímek hororového žánru, kdybyste srovnali stejnojmennou hru od konami s filmem, jen těžko byste zazanamenali rozdíl. Výborně zpracovaný film na základě počítačové hry. K tomu nemám co víc dodat. Jsem zvědavá na druhý díl, zda se povede stejně tak dobře jako ten první. Jen k tomu konci bych dodala, spoustu lidí nikdy nepochopilo závěr filmu, tak snad si ho dokážu vyložit tak, že Rose se Sharon, stejně tak jako policistka Cybil, se už při počáteční autohavárii udusili jedovatými plyny z podzemí, když byly v bezvědomí a dále žili v temnotě ve světě duchů a domů se nikdy nevrátili,jen jejich duše našli cestu zpět domů, jinak nemám žádné logické vysvětlení. Doufejme, že to tak skutečně bylo.

Světová invaze (2011)

Úžasná kombinace "válečného" a "sci-fi" filmu. Parádní kousek, přesto nikdy nepochopím, proč se "mimozemská invaze" musí vždy odehrávat právě na území USA? Čekala jsem, že mimozemská rasa ve filmu nebude z kovu a železa, tak trochu fraška směru "Transformers", ale efekty a záběry byly opravdu skvělé. Na můj oblíbený film sci-fi žánru "Válka světů" to ovšem nemá ani omylem. Přesto fascinující podívaná pro všechny, kteří milují filmy o mimozemšťanech. Určitě se na něho podívejte a posuďte sami.

Sedm životů (2008)

Will Smith již po několikáte zachraňuje svět. Vynikající snímek o člověku, který se nikdy nedokázal smířit se svou chybou, kterou kdysi napáchal, při níž přišlo 7 lidí o život. Odhodlaný odčinit své chyby svou vlastní smrtí mi vskutku vehnal slzy do očí,nikdy jsem neviděla nic dojemnějšího. Ve skutečnosti si o tom však můžeme nechat jen zdát. Nevěřím, že nějaký člověk by ve skutečnosti byl schopný to udělat. Zasloužených 90%, a to nejen kvůli ději filmu, ale i kvůli vynikajícímu hereckému výkonu Willa Smithe v hlavní roli Bena Thomase.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Podle mého názoru bylo předchozích 6 dílů o něco napínavější,ale nejspíš to bude tím,že poslední díl "Relikvie smrti" rozdělený do dvou částí kazí celkový dojem z filmu,takže by se neměly dělat příliš ukvapené závěry a počkat co se z toho nakonec vyklube.Samozřejmě herecké výkony špičkové,o tom žádná,efekty a triky nevyjímaje.Přesto 1.část postrádala tu tzv. šťávu.Proto tentokrát jen 70% ze 100.Škoda,ale snad 2. část bude obsahovat to,co v 1. části chybělo.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Nádherný dojemný snímek, nikdy bych neřekla, že Zac Efron dokáže tak dokonale obsadit hlavní roli v dramatickém příběhu. Nakonec však ne nadarmo se říká, že lidé, které milujeme či nás milují, nás nikdy neopustí. Dlouho jsem se těšila na tenhle film a hle, čekání se vskutku vyplatilo. "Navždy budeme bratři"! Každopádně se těším na další Zacův herecký výkon, doufejme, že nezklame ani příště.

Pan Nikdo (2009)

Už dlouhou dobu jsem neviděla lepší film... je třeba ho sledovat od samého začátku až do konce, jelikož děj příběhu je tak pomatený a pomíchaný zároveň, že se v něm člověk snadno ztratí, ale vzhledem k tomu, že film je od začátku chytlavý, člověk se na děj soustředí ze všech sil a pochopí. Řekněme, že je to něco typu "The Butterfy Effect" nebo "Southland Tales", přesto se s tímhle fimem rovnat nedají. Na závěr totiž vyplivne tak zajímavou a úchvatnou pointu o životním rozhodnutí malého chapce, že nestačíte žasnout.