V pasti (2005)

"Stejně všichni skončí stejně, rozhodnou se vždy pro to lehčí, zapomenout, zemřít. Příliš jednoduchý trest." Drama o dvou silných hercích, o 18 dnech natáčení, o věcech, který se dějí a nikdo o tom neví, o rozmýšlení, kdo je vlastně kladná postava (pokud vůbec nějaká je). Zase další hodiny a hodiny přemýšlení. A o tom to je! Dostat se po mu kůži(doslova). Vcítit se do hlavních hrdinů? Opovrhovat jí i jím? Soucit, beznaděj, odpor. Film, který se mnou dokázal po dlouhé době zamávat. (Jediné, čemu nerozumím je to, proč se Slade dal na Stmívání.)

On je žena! (2005) (seriál)

Dejme tomu jednu hvězdu, jelikož jsou i horší německé seriály. Aha, to je český? Nevadí.

Stefanie (1995) (seriál) odpad!

Až mi něco bude, nechci jinam, než ke Stefani(aneb orzluč se s rodinou, už tě nikdy neuvídí).

Kobra 11 (1996) (seriál)

To musí být drahý, jej to musí být drahý. Tolik bouraček (doufám aspoň, že ta auta byla na odpis/zabavena drogovým dealerům/převáželi v nich přistěhovalce, protože to musí být drahý jak vepř), tolik mrtvol, tolik vystřílených nábojů a pak JEN JEDEN, JEDINEJ, ERDOGAN, Turek z flašky od okurek, Simír gerchán aka děvěčka (protože střídá partnery jak na běžícím páse). Jednu hvězdu za mého hvězdného Simíra. P.S. Kamarádka brečela, když umřel jeden z jeho přítelů. Což vypovídá za vše.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Nezapomenu na jedno poledne, kdy do Volejte novu zavolala stařenka a ptala se, jestli to opravdu točí na skryté kamery, a jestli je to opravdu reálný. Paní Borhyová (no dobře, už nevím, kdo tam byl) ji uklidnila, že opravdu ne. A já se ještě asi další týden smála. Co si tak pamatuju, jsou ty jmna: Ingo Lenssen, Tekin Kurtuluš, Katja Hansenová, Christian Storm a Sandra Nitková. Občas si Nitka musela připadat, jak Nicka co ji tahají za Nitky. A na co se to hodí? Na špatný večer, ve špatné restauraci, u špatného jídla, ale už hodně alkoholu, hodně a hodně :) Pak to je vtipné. (Pokud to nejprve nebude smutné)

Specialisté na vraždy (1998) (seriál)

Můj oblíbený Zajda Ušák aka Hans. Když mi bylo 9, tak jsem se občas potají dívala na ty vrahouny a bála jsem se, fakt že jo. Když se na to s odstupem času dívám, už tolik se mi to nelíbí, jde hlavně o to, že je to Německo, což už samo o sobě ve mně vyvolává protichůdné pocity (Lenssen a spol. Kobra 11 rulez :D), ale tak, 3 hvězdy za snahu a za to, že mě to před 10 lety ochudilo o pár hodin spánku, protože jsem měla být po Večerníčku už dávno v posteli. 1 z nostalgie,1 za Ušáka a 1 za to, že je to koukatelný na rozdl od pana Lenssena :)

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Proč má jeden z mých nejoblíbenějších seriálů jen 69 procent? 5 hvězd dávám, abych mu zlepšila reputaci. Nejde o mě, ale o seriál. Ano, s přibývajícími řadami to tršoku chábne, odchází staří známí(a Spencer mi pořád zůstává), ale 69 si nezaslouží. Aspoň červenou... Někdy se až divím, kde ty herce, hrající vrahy, prostitutky, úchyly a slaboduché, vzali, protože někdy bych se fakt bála, je znova potkat na ulici. Analýza chování, profilování, ano bylo to tu v menší míře už někdolikrát, ale Myšlenky jsou postaveny hlavně na tom(jasný, i rodinný život vyšetřovatelů, os. příběhy, minulost..), čemu moc nerozumíme, někdo se nechá vést, trošku oblbovat, uvěří a někdo jinej nevěří a připadámu to dežilní, ale tak to je každého věc, mě to chytlo a nepustilo :)

Anatomie lži (2009) (seriál)

Ale já mu to věřím. A to je myslím hlavní. Stejně jako u Myšlenek zločince někdy prostě nevím, o čem je řeč, nestíhám, nepobírám, ale věřím tomu. Je to úplně něco jinýho než ty všechny kriminálky nebo Mentalista (kterej je tak sladkej až to hezký není a nevěřím mu ani slovo). Lightman je autorita, který "svými aktivitami" a detekcí lží odsunul rodinu až na další místa ve svým pomyslným žebříčku "lhacích hodnot". Každopádně mít takového otce, raději bych s ním nebyla v kontaktu, už tak mě matka dokáže skoro vždycky odhalit, až se někdy bojím, že mi čte myšlenky. Jo jo, paranoia :)

Děvče od sousedů (2008) (TV film)

Je to určené do televize, ne do kina, ale každopádně vhodně. Do kina bych na to zřejmě nešla, ale jako TV film krásné, citlivé, náznakové. O možnosti a nemožnosti vypořádání se s vinou. I když to trvalo 120 minut, nenudila jsem se, uběhlo to rychle.

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Chce se ti spát, máš těžká víčka, pomalu odcházíš... Zavolej věštce, on ti pomůže. Někdy se mi zdá, že se vysílá z blázince, že je to pro věštce taková terapie. Pomáhej lidem a oni ti taky pomůžou. "Dobrý den, nemůžu na nohy, co mi je?" "Za litr vám určitě poradím, jen vydržte na telefonu, zahrajem si Prší :)" "Nazdar ty svi/ě" "Ale to je roztomilé přivítání"