• Krátkometrážní

Ti druzí (2001)

Nicole Kidman v roli, v níž si mě zcela získala. Zároveň jeden z nejlepších duchařských hororů, jaké kdy byly natočené, ta pointa je naprosto dokonalá. Udrží vás to v napětí po celou dobu a nezaregistrovala jsem ani žádné logické lapsy... A ta úžasná kamera! Zkrátka lahůdka, na kterou nedám dopustit. 95%

Přátelé (1994) (seriál)

Sitcomová klasika, která asi nikdy nebyla a nebude překonána. Úžasně vyprofilované postavy, dobře zvolení herci, přiznávám, že to především ke konci seriálu v těch dramatičtějších scénách pokulhává, ale to nic nemění na tom, že takhle jsem se ještě u žádného seriálu nezasmála - prakticky od začátku až do konce. Proto také dávám 100%.

Black Books (2000) (seriál)

Suchý britský humor, který je mi blízký, prostředí plné knih, o které tam sice vůbec nejde, ale i tak mě to (věčného čtenáře, knižního červa) posouvá seriálu zase o něco blíže, a snad první sitcom, ve kterém mi nevadí zkrachovalecké postavy a dokonce jsem ani na chvíli nepocítila, že mě iritují. Paráda. Marně volám po dalších dílech. :-( Tohle je totiž droga, ze které se špatně odvyká... 95%

Futurama (1999) (seriál)

Jedno z mála sci-fi, které si probojovalo cestu až k mému srdci. Má na tom samozřejmě svůj podíl znatelný rukopis tvůrců Simpsonových. Úžasné osobité postavy, z nichž si člověk asi jen obtížně vybere tu nejoblíbenější (no schválně, máte radši Frye, Leelu, Bendera nebo Dr. Zoidberga?), ulítlé dialogy, perfektní humor... zkrátka animovaný nářez, který si nesmíte nechat ujít... :-) 90%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tenhle seriál byl u nás doma zakázaný, rodiče ho považovali za značně nevhodný pro citlivé dětské dušičky a jejich výchovu. Samozřejmě s nimi souhlasím, ale jako dospívající holka jsem si tohle samozřejmě nenechala ujít, protože co bych to jinak byla za seriálového fandu? :-) Dnes si nejsem jistá, jestli by se to místo Simpsonovi nemělo jmenovat Žlutá závislost, protože na to obrovské množství dílů se můžete (musíte) koukat znovu a znovu a nikdy vás neomrzí. 95%

Akta X (1993) (seriál)

Kultovní seriál s kultovními herci. Naprostý fenomén svého druhu, ačkoliv jsou vlastně jednotlivé díly dělány podle jedné jediné šablony a snad nikdy nedospějí k nějakému alespoň trochu uspokojujícímu závěru, Akta X si vás prostě omotají kolem prstu a nenechají vás se roztočit zpět. A nesmím opomenout vynikající hudbu Marka Snowa, kterou považuji za jeho životní dílo - minimalistické, s jedním jediným motivem, ale naprosto dokonalé... a seriálu to padne jak **** na hrnec :-) 90%

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Seriál, který mi hodně připomíná můj oblíbený film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod. Některé scény, dialogy a především vypravěč jako by mu z oka vypadly. Místy by to klidně mohlo být temnější, uvítala bych trochu víc zabroušení do burtnovského stylu, ale i tak se jedná o naprostou pecku, která mě velmi mile překvapila. 90%

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Vlastně jsem těmhle mašinkám přišla na chuť až v dospělosti, ale co, to se taky počítá. ;-) 80%

Žralok (2006) (seriál)

Rádoby drsný seriál, který má být asi detektivní, ale je to nuda, nuda, nuda... 30%

Méďa Béďa (1961) (seriál)

Méďu Béďu a malého Bubu jsem jako dítě milovala, a ačkoliv jsou příběhy jako přes kopírák, stále mě dokáží pobavit a pohladit po duši. :-)