John Wick 2 (2017)

Ne že by to byl vyloženě špatný akčňák. Ale prostě nebavil mě zdaleka tak jako jednička. Proč? V prvním filmu se John zjevil jako přízrak, který v příběhu jasném, přehledném a přímočarém s lehkostí zmasakroval půlku newyorských gangsterů, aby pomstil svého psa a ukradené auto. Tady plní stupidní zadání mafiánského blbečka, který žárlí na svoji schopnou sestru. Neurčuje pravidla hry, je v defenzivě a lapá po dechu. 67,8%

Život (2017)

Wau. Aspirant na sci-fi roku! Skvělý scénář, výborné herecké výkony. Mrazivé pokoukání, na úrovni kolem 85% Závěr filmu mě překvapil a pozvedl ho na pět hvězdiček. PS: Nechápu, jak někdo může napsat, že tenhle film je béčko. To teda ani omylem.

Zakladatel (2016)

Bezskrupulózní pološíbr si splnil svůj americký sen. Opravdu jsem netušil, jaká byla historie řetězce McDonald. A už vůbec ne, že onen ,,zakladatel,, byl původem čech. K Mekovi moc často nechodím,(asi tak dvakrát do roka), spíš ho beru jako zastávku u dálnice. Jejich produkty mě nijak zvlášť neuchvátily. Nejvíc mě baví, že z reklam na vás kouká deset centimetrů vysoký dacan, ale ve skutečnosti je to placatý utrápený bohoušek...každopádně zajímavý film.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Po druhém zhlédnutí jednu hvězdičku ubírám. Kong na mě působí jako ,,jednorázovka,,. Na velkém plátně je to určitě pastva pro oko, nic moc navíc tam ale není. I když uznávám, že se rozhodně jedná o zdařilejší dílko, než infantilní (ještě infantilnější) Jurský svět, který spadá do podobné kategorie filmů, ale přesto má nezaslouženě lepší hodnocení.

Volyň (2016)

Na tohle ani není co říct. To co jsem viděl bylo peklo, které se kdoví proč objevilo kousek od hranic bývalého Československa. Asi se mi chce říct, že něco podobného se dělo v bývalé Jugošce, a vede mě to k teorii, že Slované jsou duše v pekle kované...

Viking (2016)

Jednoznačným kladem filmu byla výpravnost, syrovost a realisticky působící prostředí. V samotném ději jsem se krapet ztrácel, možná i díky nepodařeným titulkům, na které jsem se musel spolehnout, protože rusky neumím. Takže pořádně nevím, kdo byl čí bratr a bratranec. Samotný příběh mě nezaujal, bylo mi jedno, kdo dobude který kopec...Podívaná velkolepá, to ostaní žádná sláva.

Putování tučňáků (2005)

Hezké záběry, ale ubulený a přeslazený komentář shazuje jinak dobrý dokument. Škoda.

Čistá duše (2001)

Skvěle zahrané, ale takové krapet (hodně) vypočítané. Což tu píše dost lidí. A je to přesně tak.

Logan: Wolverine (2017)

První polovina byla opravdu vynikající. Druhá, přes to, že se v ní událo ,,to podstatné,, byla o poznání slabší. Mutantské dětičky moc hrát neuměly...kdyby děj zůstal u Laury, Wolverina a profesora, nemělo by to chybu. Takhle je to pořád sice nadprůměrný, ale bohužel ne jedinečný kousek. Celkově hezké rozloučení se starou partou. 80%.

Zúčtování (2016)

Byl by to docela zajímavý příběh autistického génia, který pere špinavé peníze pro mafii a ještě k tomu se umí bít a střílet minimálně jako Bodie z Profesionálů. Ale i přesto, že jsem se opravdu snažil, nepochopil jsem děj druhé poloviny filmu a sice proč si Wolffa najal šéf z Living Robotics, aby se mu hrabal v účtech a následně na něj poslal bandu žoldáků. Tomu opravdu nerozumím. Závěrečná ,,odhalení,, která vlastně nic neodhalila, tomu nasadila korunu.