John Wick: Kapitola 4 (2023)

Vystříhat hodinu samoúčelné vaty, bude to dobrý film. Takhle ve spoustě pasáží silně připomíná počítačovou střílečku, s odolností hlavního avatara nastavenou na vysokou úroveň. To co můžu pochválit jsou krásné dlouhé záběry a paradoxně valčíkové tempo, které přes spoustu mrtvol značné části filmu dominuje. 70%.

Barbar (2022)

Ve své kategorii slušný výtvor, první polovina byla lepší, druhá více předvídatelná a spíše nechutná, než hororová. 70%.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Zvláštní mix béčkového filmu a dobrých momentů. Český dabing bohužel nebyl žádná sláva. Na začátku jsem se ošíval, ale nakonec jsem film dokoukal celý. Suma sumárum 65%.

Wednesday (2022) (seriál)

Příjemné překvapení. 80%.

Válka Roseových (1989)

Stará dobrá klasika. Kdyby byla druhá polovina filmu lépe vypointovaná, dal bych 5*.

Vidím vás (2022) (seriál)

Velmi solidní a napínavá podívaná. SPOILER. Otevřený konec je lepší, než než nějaké banální rozuzlení. 80%.

Stůj při mně (1986)

Tak trochu jsem čekal na nějakou ,,bombu,, na konec, která se ale nedostavila. Pohodový film bez dějových zvratů, který ubíhá v příjemném valčíkovém tempu.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Zatím hodnotím předběžně, po shlédnutí necelých čtyřech sérií. Ze začátku mi přišel děj poněkud zběsilý a taky jsem se úplně nevžil do hlavních postav. Postupem se ,,to,, zlepšilo. Celkově vzato si určitě zaslouží čtyři hvězdy. Není to taková klasika jako skvělí Přátelé, ani BBT, ale pořád je to velmi zdařilý počin. 80-85%  Tak...už jsem se chystal, že dám 5, ale pak jsem viděl devátou sérii, která mi dojem dost zkazila. SPOILER. Většinu z 24 dílů se řeší, jak se Barney a Robin vezmou. Z toho je to po většinu času strašně natahovaná nuda. Marshall Eriksen dostal nepochopitelně hezounskou vyzáž, které se zase zbavil asi v posledních třech epizodách. ,,Matka,, jako postava působí dost cizorodým dojmem. Když jsem se prokousal všemi autobusy s miminy, černošskou mámou, nekonečnými odbočkami s vedlejšími postavami ,,do počtu,,, tak jsem ani neslyšel jak si Barney a Robin řeknou ano. Aby se v dalším díle ,,o tři roky později,, rozvedli. ,,Matka,, umřela. Proč, to se nikdo neobtěžoval říct. Hrůza!!! Ach jo. Takže. Většina sérií se pohybova okolo 4* s občasným poklesem a občasným vzestupem do 4,5*. Poslední série 2*.😐